У Росії знаходиться багато північних міст, але і в Європі є мегаполіси, де дуже холодно. Які вони, великі північні міста і де знаходиться найпівнічніша столиця в світі?

Самі північні столиці Європи

Норвегія Осло. Місто пам’ятників із скандинавських саг, білосніжні будинки, розкинулися у морській гладіні, гори, одягнені в зелені шати.

Тут всі «просякнуте» красою. На кожному кроці архітектура, що увібрала в себе майстерність далеких предків або сучасні конструкції, що сплітаються з абстрактних ліній і вражають уяву футуристичними формами. Гавань — «ворота» міста, вже дивлячись на які розумієш, що це маленький рай на землі.

Осло - одна із самих північних столиць

Осло — місто контрастів з величних будівель і невеликих затишних будиночків, притягують своєю білизною і невигадливої архітектурою. Вігеландспаркен — це не просто парк, це скарбниця 121 скульптури і Театр Опери та Балету з мармуру і скла.

Лижний трамплін Холменколлен, побудований за новітніми технологіями і Гамлебюэн — старе місто середньовіччя. Тюсенфрюд — з аквапарком і атракціонами і Королівський палац, в якому живуть король Гаральд і його дружина Соня.

Столиця Норвегії взимку

Стокгольм Швеція. Місто з суворим кліматом і душевним теплом жителів. З білосніжним снігом і яскравим сонцем. З дикими луками і фантастичними шхерами. Тисячі блакитних озер і береги, «тікають» на 2700 км.

Північний місто надзвичайної краси, що розташувався на 14 невеликих островах. 900 тисяч жителів і 9 мільйонів туристів, які щороку навідуються в цей дивовижний за красою місто.

Стокгольм - північний місто надзвичайної краси

Музей Нобеля — найбагатшої людини в світі, який після зради дружини все життя провів на самоті. Він залишив мільйонний статок, яке заповів кращих умів людства.

Безліч церков з мальовничими вуличками приносять добробут заспокоєння. А зміна варти біля Королівського Палацу приваблює туристів. Тільки тут можна побачити це урочисте видовище, сповнене величчю.

Найнадійніші банки країни, самий смачний сир, найточніший годинник у світі — це все тут, в цьому невеликому, але прекрасному місті.

Копенгаген – столиця Данії, або в перекладі з латинського «місто торговців». Ще 9 століть тому він був невеликий селом. І тільки коли єпископ цього містечка побудував замок, Копенгаген отримав статус міста.

Копенгаген ще одна столиця Північної Європи

Це місто з особливою історією. Майже чверть міста була знищена пожежею, він пережив атаку шведів і бомбардування англійських загарбників. Він «вмирав» і знову відбудовувався, його знищували, а він «воскрес».

Це місто казок. Це світ Ганса Хрістіана Андерсена, з прекрасною Русалонькою, яка є символом міста. Вона стоїть в порту, вдивляючись у морську далечінь і чекаючи свого принца. Її намагалися викрасти, відривали руки, бруднили фарбою, але вона, як і місто знову відроджувалася.

Найбільші північні міста Росії

Північ Росії — це міста зі своєю іноді суворої, часом неприступною, але теплою і душевною красою, як російська душа людини.

Архангельськ — батьківщина північної культури. У 1584 році він був зведений з однією метою — захистити Помор’я від навали шведів. Він був неприступною фортецею і навіть не планувалося «перетворити» це місце з суворим кліматом в місто.

Архангельськ холодний місто на Білому морі

Він невеликий, але затишний містечко, яке входить в сімку міст Росії, чий «вигляд» зображений на сучасній купюрі країни.

Його можна обійти за день, але є місця, які затримують і притягують. 15 соборів і храмом для невеликого за площею містечка, красномовно відображають його історію і культуру. Їх було значно більше: білосніжних, з позолоченими банями. Але нова радянська влада їх знищила, щоб позбавити святині людей, які вірять в чистоту душі.

Архангельськ називають культурною столицею російської півночі

Тут безліч парків, за яким можна неквапливо прогулятися, насолоджуючись видом стародавніх архітектурних споруд і скульптур. Pinežskij заповідник подарує повне єднання з дивовижною північною природою. Галасливі водоспади з таємничими гротами, могутні сосни і їли, печера з підземною річкою — тут зібрана вся палітра краси.

Вологди називають культурною столицею Російської Півночі. Невелике місто об’єднав в собі поєднання унікальних архітектурних споруд, починаючи від дерев’яного зодчества до середньовічних площ і храмів. Тут побудовано 193 пам’ятки культури. Унікальний Софійський собор, п’ятиглава церква, прикрашена дивовижної краси найдавнішими фресками і іконами святих, Спасо-Прилуцький монастир. І вся ця древня архітектура гармонійно вписується в більш сучасні будівлі, які надають місту особливий колорит.

Вологда - невеликий красивий місто на півночі Росії

Тихі, чисті вулиці, де немає поспіху і суєти. Натовпи туристів, які з очима повного захоплення милуються златоглавими куполами. Вологда — невелика, але велична річка, по якій можна зробити прогулянку на теплоході.

Самий північний місто світу — це незабутий Богом куточок, з порожніми вулицями, парою десятків будинків, в яких у гарячих печей туляться люди, рятуючись від холоднечі і морозу.

Найпівнічніша столиця світу

Рейк’явік, або «паруюча бухта» — місто, який розташований біля самого полярного кола. Свою назву він отримав за клубів пари, які вириваючись з гарячих джерел, які клубочаться над землею.

Будучи невеликою фермою, яку наспіх спорудили перші поселенці північних широт, він перетворився в найбільше місто Ісландії. Він розширював свої кордони, залучаючи своєю незвіданою красою і природою сміливих підкорювачів Півночі. Знадобилася не одна сотня років, щоб він перетворився з невеликого селища великий міський мегаполіс. У 1786 йому було офіційно надано статус міста.

Рейк'явік найпівнічніша столиця світу

У 1845 році тут утворилися ісландський парламент і уряд. А через кілька років йому вдалося добитися незалежності і стати столицею Ісландії.

З-за теплої течії Гольфстріму, тут м’який клімат. Жителі своє місто називають теплою землею. А пов’язано це з тим, що навколо території величезну кількість гейзерів і вулканів.

Головна визначна пам’ятка міста — це Художня галерея Ейнара Иоунссона. Тут представлені скульптури. які створив перший скульптор міста. Їх краса не тільки приваблює туристів, але вони отримали світове визнання серед архітектурних пам’яток усього світу.

А в самому холодному місті США Інтернешнл-Фоллс середньорічна температура становить +2 градуси. На сайті є докладна стаття не тільки про самих північних, але і про самих холодних містах світу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: