Унітаз – предмет для щоденного користування, однак не всі ставляться до нього однаково. Це залежить від країни проживання, від сприйняття світу, від добробуту і ряду інших причин. Дізнаємося більше про самих незвичайних унітазах.

Найстаріші унітази

Коли саме з’явилися перші унітази достовірно невідомо. Однак, відхожі місця, що представляють собою сполучені зі стічними канавами поглиблення в кам’яних стінах, були виявлені археологами при розкопках на Оркнейських островах. Вік цих знахідок – п’ять тисяч років. Щось схоже на унітази знайшли при розкопках біля річки Інд. До зовнішньої стіни будинків пристроювалися вбиральні, в яких стояли кам’яні ящики з дерев’яними сидіннями. Відхоже місце з’єднувалося з вуличною канавою, по якій і йшли нечистоти.

Прообрази унітазів з'явилися в Індії

У п’ятнадцятому столітті до нашої ери унітази єгиптян не були пов’язані з водостоком. Вони представляли собою дерев’яний ящик з піском, на який укладалася вапнякова плита. Туалет з унітазом існував в Китаї вже в першому столітті до нашої ери і належав імператору. Вміст цього унітазу змивалося проточною водою.

Колекція стародавніх унітазів

Епоха Відродження вважається часом другого «народження» унітазів. Багато в чому це пов’язано з появою міських систем каналізації. Відомо, що над конструкцією унітазу працював навіть Леонардо да Вінчі, але його винахід так і залишилося на папері. В 1775-му році в Англії був виданий патент годинникарю за прізвищем Каммінг, який винайшов унітаз. Він придумав для зливу механізм клапанного пристрою. Через кілька років, на початку вісімнадцятого століття, була придумана конструкція клапанного поплавця, який і в сучасних унітазах відповідає за рівень води в бачку. Слово «унітаз» з’явилося в 1909-му році, що пов’язують з назвою компанії, що займається виробництвом унітазів. Це була іспанська фірма «Unitas».

Найбільші унітази

Крім стандартних унітазів, випускаються різними фірмами для установки в приміщеннях, є ще й унітази-рекордсмени. Вони виділяються своїми чималими розмірами. Відомо, що у Флориді є бізнес-центр, форма якого нагадує велетенський унітаз. Так виглядає будівля з висоти пташиного польоту. Діаметр так званого унітазу – тридцять три метри.

Відомо про величезному унітазі, встановленому в музеї води в Києві. Його розміри у кілька разів перевищують розміри стандартного унітазу. Відвідувачі із задоволенням фотографуються поруч з ним.

Вид зверху на незвичайні будівлі у формі унітазу

Час від часу величезні унітази з’являються в якості реклами. Так в Новокузнецьку напередодні настання року вогняної мавпи створили зі снігу скульптуру у вигляді великого унітазу червоного кольору. Так був проанонсований один з магазинів сантехніки. У 2014-му році унітаз величезних розмірів з’явився прямо перед «Макдональдсом». Активісти організації «Правда про їжу» нагадали москвичам про шкоду фаст-фуду.

Самі незвичайні унітази

Деякі дизайнери, прагнучи створити ексклюзивний унітаз, демонструють світові то один, то інший дивовижний сантехнічний шедевр. Відомо про існування валізи-унітазу, придуманого практичними японцями. Дивує так званий унітаз на двох — «TwoDaLoo». Сумнівно, що хтось захоче скористатися цим унітазом разом з кимсь.

TwoDaLoo - унітаз на двох не став користуватися масовим попитом

Унітази у вигляді пащі монстра, унітази з акваріумними рибками в бачку, оснащені ноутбуком і так далі – все це винаходи, що людина, швидше за все не встановить у своєму будинку, однак стандартними їх не назвеш.

Унітаз вельми оригінальної форми

Оригінальна прикраса туалету

Творчий підхід до унітазів гжельських художників

Найдорожчий у світі унітаз

У 2009-му році був створений унітаз за проектом дизайнера Джемала Райта. Його модель відразу назвали найдорожчою в світі. Цей сантехнічний виріб було виготовлено британськими сантехніками з платини. Для прикраси весь унітаз усипали кристалами від Сваровскі. В результаті, вартість виробу досягла п’яти мільйонів доларів.

Найдорожчий унітаз у світі усипаний діамантами

Дев’ятнадцять мільйонів доларів – така ціна найдорожчого унітазу в світі на сьогоднішній день. Мова про космічний туалеті, створеному для утилізації відходів життєдіяльності космонавтів під час перебування в космосі. Особливих зовнішніх відмінностей у найдорожчого унітазу в світі від звичайного унітазу немає. Різниця лише в тому, що він оснащений спеціальними фіксаторами для ніг, а так само вакуумним вентилятором, який висмоктує відходи в спеціальну ємність. Про те винаходу є ще багато цікавих особливостей. На сайті є докладна стаття про це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: