Природа ще жодного разу не повторила свої творіння двічі. Вона рухається тільки вперед, створюючи все нові види, серед яких зустрічаються дивні створіння, здатні вразити навіть досвідченого в зоології людини.

Ми склали список, в який увійшли деякі з найбільш незвичайних тварин світу, проте, якщо вам буде цікаво почитати також про тварин з самим незвичайним поведінкою – з ними можна ознайомитися в цій статті.

Хто ще крім лінивців виявився в нашому рейтингу? Дізнайся!

Самі незвичайні птахи

Краснохохлый турако

Птах, в кольорі оперення якій присутні справжні зелений і червоний кольори, – це краснохохлый турако, єдиний пернатий з такою забарвленням. Потрапила на червоні пір’я турако вода забарвлюється в червоний з-за високого вмісту міді в пігменті оперення.

Потрапила на червоні пір'я турако вода стане червоною

Птах-топірець

Можна літати під водою? Виявляється, можна, – і це доводить птах-топірець. Добуваючи їжу під водою, вона у буквальному сенсі летить, використовуючи крила. Водоплавні здатне комфортно функціонувати на глибині до 100 метрів.

Каламбури тут недоречні – птах-топірець дійсно чудовий плавець

Голубоногая олуша

Комічно виглядають голубоногие олуші, мешканці Галапагоських островів і тихоокеанського узбережжя Америки. Дізнатися олушу просто – її перетинчасті лапи синього кольору. У шлюбний період самці демонструють свої сині ноги, пританцьовуючи перед самками.

Шлюбні танці голубоногой олуші

Найнезвичайніші ссавці

Долгопят

У долгопята велика, непропорційна розмірам тулуба голова. Ссавець може повертати її на 360o. Інша характерна особливість долгопята – здатність спілкуватися з родичами на ультразвукових хвилях.

Долгопят – примат із загону напівмавп

Єхидна

Єхидна, ендемік Австралії і Нової Гвінеї, – тварина-унікальне, не схоже ні на одне інше істота на планеті. Вона є ссавцем, однак потомство ехиды вилуплюється з яєць. Рот єхидни настільки малий, що вона неспроможна схопити їм що-небудь, зате з рота вона витягує довгий язик, і до нього прилипає їжа.

Єхидна – одне з найбільш незвичайних тварин нашої планети

Незважаючи на солідні габарити, тварини прекрасно плавають навіть на довгі дистанції. Гострий зір дозволяє ехидне моментально виокремлювати небезпеку навіть в нічний час доби і ховатися в тріщини, а коли таких поблизу немає, на допомогу приходять потужні передні лапи, в два рахунки выкапывающие ямку в землі. Якщо ж грунт тверда, єхидна згортається в клубок, виставляючи назовні весь арсенал голок.

Малайзійський ведмідь або бируанг

Ссавець з сімейства ведмедів мешкає на території Індії, Китаю, Таїланду, Індонезії, півострова Індокитай. Бируанг – тварина кремезна, сильне, з широкою і короткою мордою. При цьому у нього високі кінцівки з непропорційно великими лапами, які, в свою чергу, відрізняються великими вигнутими нігтями.

Знайомтеся – бируанг, він же малайзійський ведмідь

Малайзійський ведмідь має чорне забарвлення, за винятком із жовто-чалої мордочки і рудого або білого підковоподібного плями на грудях. Тварина веде нічний спосіб життя, вдень бируанг спить або гріється на сонечку на гілках дерев, де в нього знаходиться подобу гнізда. Вважається практично самим рідкісним видом ведмедів.

А ще у бируанга неймовірно довгий язик

Комондор

Цікава порода собак – угорська вівчарка комондор. Представники цієї породи нагадують чи гігантську швабру на чотирьох ногах, то дредастого растамана – виною тому унікальна будова вовни, довжина якої може досягати одного метра. Господарі такої собаки позбавлені від щоденних маніпуляцій з щіткою – її шерсть просто неможливо розчесати, – але відвідувати грумера їм все-таки треба, адже по мірі зростання пасм їх необхідно розділяти щоб уникнути скочування. Довга біла шерсть згортається в своєрідні шнурки, які роблять зовнішній вигляд комондора ще значніше.

Сама незвичайна собака – угорська вівчарка комондор

Кріт-зірконіс

Комахоїдна ссавець з сімейства кротячих. Його можна зустріти тільки на Північному Сході США або в Південно-Східній Канаді. Зовні тварина сильно відрізняється від інших представників кротячих. Тільки він володіє своєрідною будовою рильця, яке нагадує зірку з 22 м’ясистих м’яких рухомих і голих променів. Коли ссавець шукає їжу, то всі промінчики на рильце, крім двох середніх і верхніх, рухаються. Під час поглинання їжі промені стягуються разом.

Так виглядає кріт-зірконіс

Ангорський кролик

Цей гризун виглядає дуже ефектно. Серед них зустрічаються особини з довжиною вовни до 80 сантиметрів. Шерсть ангорського кролика дуже цінна – з неї можна зробити багато корисних речей, від хусточок і шкарпеток, до білизни і тканини. Продається шерсть по кілограмам і розкуповується миттєво.

Догляд за шерстю ангорського кролика допомагає заспокоїтися

З одного кролика можна отримати до 0,5 кілограма вовни в рік. Найчастіше забавного звіра заводять жінки, тому його іноді називають «дамським». Представники породи виростають до 61 сантиметри в довжину і досягають ваги до 5 кілограмів. Кроликів щотижня необхідно причісувати, інакше вони починають виглядати просто жахливо.

Ангорський кролик, господар якого довго забував про стрижку вихованця

Мала (червона панда

Це тварина належить сімейству ракунових і живе в Китаї, Бутані, Північно-Східній Індії, Північній Бірмі, Непалі. Його можна зустріти в бамбукових лісах, які ростуть на 2000-4000 метрах над рівнем моря. У звірка зверху шерсть горіхова або руда, знизу чорна або темна, рудувато-коричневе. А на спині кінчики волосся пофарбовані в жовтий колір. Хвіст рудий, лапи чорні, голова світла, а мордочка і кінчики вух білі. Уздовж очей малюнок, що нагадує маску. Мала панда активна вночі, в сутінки, вдень спить в дуплі.

Граються червоні панди

Лінивець

Неполнозубое ссавець живе в Південній і Центральній Америці. Майже весь час лінивці висять на деревах спиною вниз, проводячи в сні по 15 годин на добу. Поведінка, так і фізіологія лінивців спрямовані на економію енергії, тому раціон тварин складають одні листя, і цього їм цілком достатньо.

Міксина – риба-відьма

Листяний морський дракон

Офіційна емблема і символ Південної Австралії. Ця риба, що належить до сімейства игловых і є родичем морського коника, водиться виключно в південних і західних морях Австралії. Відростки тіла і голови у риби схожі на листя – вони служать для маскування на мілководді. Хижаки плутають химерна істота з водоростями і навіть не намагаються напасти на нього.