Багато людей виявляють інтерес до музеїв самої нестандартної тематики. Незвичайні музеї відкриті в багатьох містах є подібні музеї для дітей та музеї, в яких зібрані незвичайні предмети.

Незвичайні музеї Москви і Санкт-Петербурга

Серед найбільш незвичайних московських музеїв можна виділити деякі. Є музей «Підводний човен», що знаходиться на субмарині, яка раніше несла службу в Середземному морі й Атлантичному океані. Всі відвідувачі, перебуваючи на борту човна, відчувають себе підводниками.

Цікаво відвідати Музей історії пияцтва. Серед експонатів – рідкісна колекція самогонних апаратів та плакатів, що пропагують здоровий спосіб життя. Музей розповідає про історію питних закладів, антиалкогольних компаніях, культури споживання алкоголю.

Дивовижний музей історії пияцтва працює в Москві на ВВЦ

Ще один незвичайний столичний музей присвячений історії тілесних покарань, де можна дізнатися про побутових відносинах і звичаї в Росії в різний час. Серед експонатів – медалі за пияцтво, клеймо для злодіїв, диби, розтяжки, маски для фальшивомонетників, а так ж гравюри з зображенням страт і тортур.

Медаль за пияцтво - один з головних експонатів московського музею

Московський Музей СРСР цікавий відвідувачам, вік яких — вище середнього, так як багато експонати, які нагадують дитинство. Тим же, хто не знає нічого про СРСР, цікаво познайомитися з речами, яке в ті роки були частиною життя і символами епохи. Експонати – це іграшки, радіоприймачі, грановані стакани, піонерські краватки, талони на їжу і афіші кінофільмів.

Звичайні грановані стакани стають експонатами екзотичних музеїв

У столичному парку «Кузьминки» працює музей меду. Як раз на цьому місці у часи Голіциних була пасіка. Демонстраційна пасіка музею складається з п’ятдесяти вуликів, серед яких є навіть скляний. Відвідувачі можуть простежити весь шлях перетворення нектару в мед.

Мед теж стає незвичайним експонатом

Північна столиця не відстає від Москви за кількістю незвичайних музеїв. Багатьом подобається Музей Остапа Бендера. Всі експонати безпосередньо пов’язані з героями всім відомого твору.

Однозначно корисним стане відвідування Музею гігієни. Безсумнівно, відмова від шкідливих звичок піде тільки на користь. У Санкт-Петербурзі знаходиться єдиний в Росії Музей кави. Там кожен відвідувач зможе пізнати секрети приготування напою і навіть коктейлів на його основі. Неймовірно цікаво побувати в Музеї Ілюзій. Завдяки візуальним ефектам створюються ілюзії викривленого простору.

Музеї незвичайних предметів

Є багато незвичайних речей, яким присвячують музеї. Наприклад, в 1933-му році в місті Чикаго був відкритий один з подібних музеїв. Відкрив його якийсь Роберт Л. Ріплі, він збирав незвичайні предмети по всьому світу. Коли всі зібрані речі були представлені на виставці, виявилося, що людям це дуже цікаво, виставка мала чималий успіх. Колекція з року в рік поповнювалася, і сьогодні музей відкрив філіали в багатьох містах, у тому числі в Лондоні, Голлівуді і Сан-Франциско.

Роберт Л. створив музей Ріплі дивовижних предметів

Відомо, що в Голлівудському філії є створений з сірників «Роллс-Ройс». Інкрустований кристалами Swarowski автомобіль Mini Cooper знаходиться в лондонській філії музею. Там же виставлені у вигляді експонатів висохлі людські голови, які були привезені з Еквадору. Незвичайним вважається даний обладнання, за допомогою якого можна полювати на вампірів.

Колекція оновлюється досить активно, так як шанувальники цих музеїв надсилають Ріплі експонати з усіх кінців світу. У Сан-Франциско музей був оновлений на вісімдесят відсотків. Там з’явилися такі експонати, як весільну сукню з туалетного паперу і величезний калейдоскоп з людський зріст.

Колекція музею «Design Panoptikum»

У Берліні є унікальний музей «Design Panoptikum», де представлена колекція Влада Корнєєва (російського артиста). Серед набору рідкісних предметів можна побачити першу електричну лампу, яка працює від сонячної енергії, яка говорить дозувальну машину, незвичайні медичні прилади, годинники різних форм. Деякі експонати охочі можуть придбати.

Незвичайні музеї для дітей

Незвичайні музеї створюються не тільки для дорослих відвідувачів. Є музеї, призначені для дітей. У Санкт-Петербурзі таким є «Лабиринтиум». Там знайомлять дітей з основами законів фізики, причому все робиться експериментальним шляхом. Особливо цікаво в залі оптичних ілюзій і дзеркальному лабіринті.

Лабиринтиум - сучасний дитячий музей

В Італії багато незвичайних музеїв, які можуть бути цікаві дітям. Серед них Музей олов’яних солдатиків, Музей ляльок, Музей відьом і бандитизму, Музей вітру та ін.

У Москві для дітей створені кілька незвичайних музеїв. Один з них – Музей Буратіно-Піноккіо, Музей кіностудії Союзмультфільм, Музей народної іграшки Забавушка і Будинок-музей казки «Жили-були». Дітям постарше цікаво відвідати Музей хліба і Музей барона Мюнхаузена. Ляльковий Будинок і Музей унікальних ляльок частіше цікавить дівчаток і їх мам.

У Стамбулі створений великий світ динозаврів, де доісторичні мешканці представлені в натуральну величину. Назва цього незвичайного дитячого музею — Jurassic Land.

Самі незвичайні музеї у світі

Відвідування незвичайних музеїв викликає масу позитивних емоцій та почуття захоплення. Вченим Накая Укитиро в Японії створений музей сніжинок, який знаходиться у снігових печерах. Потрапити туди можна по гвинтових сходах. Досить незвичайні і дивовижні експонати та фотографії сніжинок.

Туристи в Голландії прагнуть побувати в музеї тортур. Його організували на місці, де раніше знаходилася в’язниця. Експозиція – численні знаряддя тортур, представлені в кількох залах.

Найдивовижніший у світі - музей брехні

У німецькому містечку Кюриц є музей брехні. «Не вір очам своїм» — ось девіз цього культурного місця. Всі експонати є професійними підробками. Там можна побачити казковий килим-літак, вуса Гітлера, вухо Ван Гога і так далі.

У Санкт-Петербурзі є Музей сновидінь Зигмунда Фрейда і Музей горілки, а в Москві – Музей Динозаврів.

А от найдорожчі картини часто знаходяться не в музеях, а в приватних колекціях. Наприклад, «Другий портрет Аделі Блох-Бауер» коштує близько 90 млн доларів. Детальніше про найдорожчих картинах можна також прочитати на сайті .

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: