Древній людина поважав і шанував природу, як божество. Не дивно, адже примітивний мозок часто був не в змозі пояснити деякі природні явища і сприймав їх як диво. Сучасні люди намагаються знайти раціональне пояснення всьому побаченому, але самі незвичайні і рідкісні природні явища досі вражають, захоплюють, а то і лякають.

Топ самих незвичайних природних феноменів

Вогні Святого Ельма

Унікальне природне явище, яке вперше помітили й описали моряки. Саме вони час від часу спостерігали на щоглах і інших вертикальних предметах своїх судів красиві світлові кулі або пензлика. Звичайно, раніше це видовище сприймалося як диво і обіцяло морякам успіх, адже Святий Ельм – покровитель мореплавців. Проте, в наш час вогні Святого Ельма мають пояснення.

Незвичайні вогні Святого Ельма раніше спостерігали в море, а тепер ще і в небі

Ці джерела світла з’являються внаслідок високої напруги електричного поля. Відповідно, найчастіше побачити ці вогні можна під час грози, завірюхи або бурі. У наш час ці вогні спостерігаються і на обшивці літаків, які потрапили в хмару вулканічного попелу. Деколи це явище може вивести з ладу навіть різні електроприлади.

Двоопуклі хмари

Двоопуклі хмари – приголомшливо красиве видовище. Найчастіше їх можна спостерігати навколо гір і високих загострених пагорбів. На перший погляд, такі хмари нагадують величезні літаючі тарілки, лінзи або берети. Досить часто це явище спостерігається в районі гір Шаста і Фудзіяма. Причиною того, є особливий спосіб переміщення повітря в цих областях.

Вражаючі двоопуклі хмари над горою Фудзиями

До речі, двоопуклі хмари виглядають застиглими і нерухомими. Так вони можуть «зависати» над горою кілька днів поспіль, поки вітер або змінилися погодні умови не змусять їх розсіятися.

Полярне сяйво

Іноді полярне сяйво називається «північним». По праву вважається одним з найкрасивіших видовищ в світі. Споглядати цю красу можна виключно в північних районах, поблизу полюсів. Як правило, сяйво має блакитний колір, рідше можна побачити сяйва, які переливаються всіма кольорами веселки.

Незвичайне нічне світіння над містом

Цей ефект виникає завдяки процесам, які відбуваються у верхніх шарах атмосфери, при проходженні заряджених частинок близько силових ліній земної геомагнітного поля. Спостерігається сяйво в середньому від декількох годин до декількох діб.

Міражі

Це явище здатне шокувати навіть людини з міцною психікою. І це, не дивлячись на те, що природа міражів вже давно науково обґрунтована. І тим не менш, до цих пір міражів приписують містичний сенс. А насправді, це лише обман зору і особливий оптичний ефект, який досягається внаслідок зміни густини нагрітого повітря по вертикалі. При збігу певних умов, з’являються «бачення» на горизонті.

Несподіваний верхній міраж на море

Однієї з різновидів міражу є фата-моргана. Це дуже складне оптичне явище, яке зустрічається вкрай рідко. Фата-моргана включає в себе кілька форм міражів, які багаторазово спотворюються і швидко змінюють один одного. Це створює химерні картини, які здатні звести з розуму будь-якого подорожнього.

Глорія

Глорія – це оптичний ефект, який можна спостерігати, якщо розвести багаття вночі в горах. При цьому, погода має бути з низькими хмарами. При збігу умов, у вас над головою з’явиться своєрідний «ореол», а на хмарах ви зможете розгледіти власну тінь.

Цікавий оптичний ефект Глорія

Особливо трепетно ставилися до цього природного ефекту на Сході. Тут називають глорію «світлом Будди». Здавна вважалося, що поява кольорового гало навколо тіні людини – свідоцтво його близькості до Будди.

Кульові блискавки

Кожен з нас спостерігав звичайну лінійну блискавку, яку супроводжує грім. Однак, далеко не так часто можна зустріти» кульову блискавку або вогненна куля. Досить рідкісне явище, в середньому, на тисячу звичайних блискавок випадає всього близько 2-3 кульових. Куля, колір від жовтого до червоного, ширяє в повітрі кілька секунд з безладної траєкторії і зникає.

Феномен кульової блискавки досі не вивчений повністю

Буває, що такі «гості» з’являються в будинках або літаках. Назвати точну причину виникнення та дати характеристику цьому явищу, вчені до цих пір так і не змогли.

Саме незвичайне природне явище в світі: вогняний смерч

Одним з самих незвичайних і, разом з тим, небезпечним явищем є вогненний смерч. Це процес в атмосфері, коли кілька розрізнених осередків займання об’єднуються в один потужний смерч. При цьому, повітряні маси над смерчем нагріваються і стають менш щільними, що дозволяє вогняної стихії підніматися вгору, спалюючи все на своєму шляху. У висоту смерч може досягати близько 5 кілометрів! Напір розпеченого повітря досягає ураганних швидкостей, а температура зростає до 1000 градусів за Цельсієм. Все в окрузі «засмоктує» вогонь.

Вогняний смерч не тільки незвичайне, але і смертоносне явище

На щастя, це явище досить рідкісне. Однак, кожна поява вогняного смерчу залишилося в анналах історії. Це і Великий Лондонський пожежа 1666 року пожежа в Москві в 1812, Великий Чиказький пожежа 1871-го і інші жахливі випадки буйства вогняної стихії.

Прекрасними можуть бути не тільки природні феномени, але і творіння людських рук. На сайті є докладна стаття про найкрасивіших салютах та феєрверки.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: