Фантазія людська дивна. Що тільки не було винайдено з її допомогою. Не обійшла вона увагою і гроші. Деякі екземпляри — свого роду твори мистецтва, інші ж — данина поваги.

Незвичайні паперові гроші

Долари Діснея

Їм був створений справжній світ казок, в якому не обійтися і без власної валюти. Диснеївський долар за номіналом прирівняли до звичайного американського долара. На даний момент є банкноти в 50, 10, 5, 1 казкових баксів. Правда, використання їх обмежене. Природно, вони в ходу на всіх парках, лайнерах, курортах і острові імені Уолта Діснея.

Веселі банкноти - долари Діснея

Вперше випущені вони були в 1987 році. Центральне місце на купюрах займають по мультяшні герої — Гуффі, Міккі і інші.

Винні гроші

Після Великої Жовтневої революції 1917 року роль грошей виконували в Якутії прості винні етикетки. Випускав їх Олексій Семенов, наркомфін республіки. Широку популярність цей факт набув завдяки нарису Максима Горького «Про одиниці», в якому автор ділився враженнями про цих оригінальних грошах.

У Росії іноді розплачувалися дивними винними грошима

Вони представляли собою різні кольорові етикетки від таких вин, як Херес, Кагор, Мадера, Портвейн, на яких Семенов ставив печатку Наркомфіну і підписував номінал. Але ці оригінальні квитанції все ж були погашені Радянською владою.

Данина футболісту

У 2006 році національним банком Ірландії була випущена банкнота номіналом 5 фунтів. Присвятили випуск обмеженої серії пам’яті одного з кращих футболістів країни — Джорджа Беста, який пішов з життя роком раніше. На цій денежке він зображений у кількох ракурсах. Але ще більш цікаві унікальні монети різних країн.

Самі незвичайні монети

Райські аромати

Одними з найбільш унікальних є монети з серії Райський аромат, придумані на острові Палау. Першою з яких стала монета з зображенням улюбленого багатьма фрукта — кокоса і відповідним запахом. Не менш цікава й інша, з вигравіруваним серфингисткой, поймавшему хвилю. Ця випромінює запах океану.

Оригінальні ароматні монети

Метелик з Камеруну

Срібну монету в тисячу камерунських франків випустили всього три роки тому. Багатьма нумізматами вона була визнана, як найкрасивіша в світі. Зображений на ній квітка, на якому сидить об’ємна метелик. Кольорова, з дивовижними крильцями. Технологія виготовлення цього дива тримається в строгому секреті. Кількість таких монет досить обмежено — 2500 штучок.

Мовець монета

На рідкісною монгольської монеті в п’ятсот тугриків зображений Джон Кеннеді. Але не це, звичайно, незвично. Справа в тому, що на ній є кнопочка, натиснувши на яку власник почує знамениту фразу американського президента. Звучить вона так: «Я пишаюся, що я-берлінець».

Дивна мовець монета

Срібна піраміда

Ця оригінальна монетка була випущена при монетному дворі Побджой, п’ять років тому. Приурочили її випуск до сімдесятиріччя смерті Говарда Картера, який виявив гробницю Тутанхамона, розташовувалася в долині Царів. Зображений на цій монеті малюнок стін гробниці. А на вершині її увагу привертає сонячний диск. Тому як в неї вкраплені частинки піску, взятого з тієї самої гробниці.

Гітари

Самими креативними визнані монети, випущені десять років тому в Сомалі. Виконані вони у формі різноманітних гітар, різної кольорової гами, з напиленням срібла. Номінал їх один долар. А їх випуск приурочений до п’ятдесятиріччя рок-н-ролу. Пік популярності припав на минулий, 2013 рік.

Уральська сова

Для національного банку Монголії вісім років тому почали випускати колекційні монети із зображенням тварин, що перебувають на межі вимирання. Такий крок був зустрінутий бурхливої підтримкою сотень тисяч людей зі всього світу, а самі монетки завоювали справжню любов. На цьому ж примірнику в 2011 році зобразили Уральську сову. Виготовлена вона зі срібла вищої проби, а в якості очей виступають темні кристали Сваровскі. Вартість її зараз варіюється від 1.5 до 3 тисяч доларів.

Скелет динозавра

Однією з останніх новинок на сучасному ринку нумізматики є монета із зображенням динозавра. Останки його були знайдені неподалік від провінції Альберта. Вимкнувши світло, господар такої монети побачить на одній з її сторін замість динозавра світиться скелет доісторичної гіганта. На іншій стороні — зображення Єлизавети другої. Але мадам світитися не бажає. Це канадська монета в 25 центів.

Сикстинська капела

На одній стороні цієї незвичайної монети зображено профіль ченця і королеву Єлизавету, на іншій — образ Бога і Адама. Як на картині великого Мікеланджело. Кількість викарбуваних монет невелике, всього 999 штук. Не менш цікаві і гроші, які не відносяться ні до банкнот, ні до монет, але все ж мають право на життя.

Гроші незвичайних форм і розмірів

Всі давно звикли до цілком усталеним формам випуску грошей. Але протягом всієї історії розвитку валют, раз у раз з’являлися досить дивні форми розрахунків і платежів. В якості матеріалу виступали камінь, дерево, продукти. Це могли бути різні геометричні фігури або ж палички.

Камені Раі

На острові Яп офіційним платіжним засобом є камені Раї. Являють собою вони вапнякові диски, діаметр яких досягає п’яти метрів, і мають в середині своєї отвір. Вартість залежить саме від розміру та ваги. А найбільшу цінність каменю додає факт загибелі як можна більшого числа людей при спробі перенести конкретний екземпляр. Острів цей є частиною Федеративних Штатів Мікронезії.

Дуже дивні монети з каменю Раі

Гроші Кіссі

Так називалися використовувалися аж до двадцятого століття в деяких країнах і племенах Західної Африки скручені залізні палички. Довжиною близько тридцяти сантиметрів. Один кінець у таких грошей був у вигляді букви Т, а інший — у формі лопатки. Називали ці палички і кіссі-пенні. Найчастіше, для великої покупки вони використовувалися невеликими зв’язками. Наприклад, корова оцінювалася в сто зв’язок по двадцять паличок.

Сентинниали

Ось такі дерев’яні гроші використовувалися після страшної Першої Світової війни в канадському місті Мус-Джо. Випускати гроші з дерева, дощечок вирішили з-за того, що практично будь-який метал був на той час великою рідкістю.

Старовинні дерев'яні гроші

Ну а наостанок просто цікавий факт. Кельти так щиро вірили в існування загробного життя, що спокійно могли позичити з умовою повернення боргу в іншому світі. Гроші відрізняються не тільки формою, але і…. ціною. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про найдорожчих валютах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: