Кожен десятий новонароджений малюк в Росії народжується у матері молодше 15-ти років. Кожен рік приблизно 1,5 тисячі дітей з’являється на світ у мам через рік, після отримання паспорта, набагато більше 9 тисяч – у 16-річних мам, а понад 30-ти тисяч – вже у 17-річних. Експерти заявляють, що це «вимушене материнство» і характерне воно для різних країн світу. Зовсім недавно факт став типовим і для Росії. За даними офіційної статистики, в нашій країні третину всіх підліткових вагітностей закінчується абортами, половина пологами, а решта – викиднями.

Материнський інстинкт з’являється у дівчаток ще в ранньому дитинстві, під час ігор з ляльками. Вчені встановили, для народження дитини ідеальний вік від 20 до 35 років. Тому нікому не слід гнатися за сумнівним званням «наймолодша мама», оскільки організм дівчинки в ніжному віці ще не зміцнів для виконання важливої дітородної функції. Крім цього, великий ризик розвитку різних захворювань і ускладнень, причому, як у молодої матері, так і у малюка.

Наймолодша мама в історії

Звання «наймолодша мама в світі» було отримано в 1939 році. Його отримала дівчинка, якій не виповнилося й шести років. Жителька Перу Ліна Медіна змогла виносити плід тому, що її організм розвивався в два рази швидше, ніж у її однолітків. Малюк народився з вагою 2,7 кілограмів шляхом кесаревого розтину. До десяти років дитина думав, що його мама – його зведена сестра. Ну і після того, як йому стала відома правда, він прожив ще 30 років. Не стало його у віці сорока років, він помер від раку кісткового мозку. До речі, ім’я отця не встановлено і по сьогоднішній день.

Тим часом, у списку наймолодших мам є і шестирічні, і семирічні дівчинки, а ось хто наймолодша мама в Росії?

У 2004 році історія Валі Ісаєвої прогриміла на всю країну. Москвичка народила дитину, коли їй було 11 років. Батьком виявився 17-річний житель Таджикистану, Владик, як називала його дівчинка, приїхав в російську столицю на заробітки. Молодий чоловік знімав кімнату у бабусі Валентини Антоніни Олександрівни, так і почалися відносини між неповнолітньою дівчинкою і юнаків. Сучасні Ромео і Джульєтта жили, що називається, душа в душу і, кажуть, навіть збиралися одружитися. Вони зустрічалися в межах власної житлоплощі, а коли справа дійшла до інтиму, навіть припустити не могли, що все закінчиться вагітністю.

Однак, пізніше з’ясувалося, що коханий москвички живе в столиці за підробленими документами. Бабуся вже вагітною Валі, вона ж опікун (тато помер, а мама відмовилася від доньки ще в дитинстві), говорить, що не знала про близькі стосунки до останнього, до того ж вважала, що молодий чоловік був мешканцем Астрахані. Тим більше для Антоніни Олександрівни, за її словами, було незрозуміло, як маленька внучка і половозрелый молодий чоловік періодично виявлялися в одному ліжку.

Валя Ісаєва

Так чи інакше, в 2005 році у Валі Ісаєвої і Хабіба Патахонова з’явилася дівчинка. Дівчинку назвали Аміною. Після інциденту, суд визнав жителя Таджикистану винним по статті 134 Кримінального кодексу Росії («розбещення неповнолітньої»). Молодика засудили до ув’язнення. Суд призначив йому три роки позбавлення волі, щоправда, умовно. Незважаючи ні на що, Валя не захотіла розлучатися зі своєю дитиною, і з його батьком. Опікуном новонародженої стала бабуся молодої мами.

А під час вагітності Валя не бажала лягати на збереження, але лікарі і бабуся умовили її відправитися під спостереження до фахівців. Інакше маля могло б просто не народитися. Щоб уникнути ризику при пологах, медики прийняли рішення робити Вале кесарів розтин. Сутички у неповнолітньої москвички почалися на три тижні раніше терміну. 11-річну дівчинку почали готувати до операції. Аміна народилася 50 сантиметрів ростом і вагою 2900 грамів. Пізніше медики зізналися, що новоспечена мама разом з дитиною втекла з пологового будинку.

З донькою

Історію, з ряду он виходить, почали обговорювати буквально на кожному розі. Малолітню маму, а так само її бабусю почали засуджувати. Як, мовляв, Антоніна Олександрівна могла допустити такого зв’язку, та ще в такому ніжному віці. Інтернет ряснів гучними постами, а в ефірі телебачення один за одним з’являлися репортажі й тематичні програми.

Через деякий час ця історія і зовсім забулася, пристрасті вщухли самі собою. Валентина виховувала доньку і продовжувала вчитися в школі. У 14-річному віці Валя отримала паспорт, який, зізнається, постійно ховала від маленької доньки. Аміна була настільки спритно, що постійно намагалася відірвати фотографію мами з документа. Намагалася дістатися дівчинка і до маминого шкільного щоденника.

Втім, за словами знайомих молодої сім’ї, у сімейному житті не все складалося благополучно. Кажуть, що таджицький «чоловік» регулярно піднімав руку на свою неповнолітню кохану. До того ж, не працював, а жив на пенсію бабусі Валі та дитячі гроші. З іншого боку кажуть, що розголос історії допомогла родині заробити кошти лилися за рахунок піару неповнолітньої мами. Нібито, журналісти жовтої преси доплачували дівчинці та її сім’ї за пікантні історії і знімки з їх життя. Так чи інакше, правда залишиться тільки в межах квартири вже популярної подружжя.