Крім малонаселених територій, є країни з малою щільністю населення і міста і найменшим числом жителів. Відомо, що материком з найменшим населенням є Австралія.

Малонаселені країни

У світі є чимало малонаселених територій і країн. На десятому місці існуючого рейтингу знаходиться Мавританія. Вона межує з Атлантичним океаном і знаходиться на північно-заході Африки. Щільність населення Мавританії – три людини на квадратний кілометр. На дев’ятій позиції – Республіка Ісландія. Там проживає всього триста тисяч чоловік. Щільність населення така ж, як у Мавританії.

Мавританія мало населена з-за того, що більшу площу країни займає пустеля

Республіка Суринам теж малонаселена. Вона на сьомому місці рейтингу. З республіки постійно йде відтік жителів. Щільність населення – дві цілих сім десятих людини на квадратний кілометр. Австралія займає площу в два рази перевищує площу Євросоюзу та зіставну з сорока вісьмома американськими штатами. На такій величезній площі проживає всього двадцять один мільйон чоловік, при цьому більше шістдесяти відсотків населення живуть в п’яти найбільших містах. На кожен квадратний кілометр території Австралії припадає всього дві цілих і шість десятих людини.

Намібія одна з найбільш малонаселених країн Африки

На південно-заході Африки знаходиться Намібія, де проживає всього два мільйони осіб. Щільність населення дорівнює два з половиною людини на квадратний кілометр. На п’ятій позиції рейтингу знаходиться Французька Гвіана. Це заморський регіон Франції, що знаходиться на Південно-Американському континенті. За розміром Гвіана порівнянна з Португалією. Загальна чисельність населення – всього сто вісімдесят сім тисяч осіб. Щільність населення – дві цілих одна десята людини на квадратний кілометр.

На четвертому місці серед малонаселених країн знаходиться Монголія. Її територію можна порівняти за площею з Іраном. У Монголії проживає трохи більш ніж два мільйони шістсот тисяч осіб, при щільності населення одна ціла сім десятих людини на квадратний кілометр.

Коней в Монголії більше, ніж людей

Західна Сахара Марокко займає третє місце в списку малонаселених країн. Територія знаходиться в Північній Африці і порівнянна за площею з Новою Зеландією. Населення – всього чотириста сорок тисяч чоловік, а щільність – одна ціла три десятих людини на квадратний кілометр.

Недалеко від узбережжя Аргентини розташовані Фолклендські острови. Вони є заморською територією Сполученого Королівства. По площі острова порівнянні з Північною Ірландією. Там проживає всього три тисячі шістдесят осіб. Щільність населення надзвичайно мала – 0,25 людини на квадратний кілометр.

На Фолклендських островах живе всього трохи більше трьох тисяч чоловік

Перше місце серед малонаселених країн займає Гренландія Данія. Вона являє собою покритий льодом острів на північно-сході Канади. Гренландія – самоврядна провінція Данії. Більшу частину Гренландії покривають льоди. Площа порівнянна з площею Саудівської Аравії, але проживає там без малого п’ятдесят сім тисяч осіб. Щільність населення Гренландії – 0,026 чоловік на один квадратний кілометр.

Малонаселені міста

Є в світі кілька міст, де населення – це всього одна людина. У Франції – це Рошфурша. В цій комуні проживає одна людина — Жан-Батист Люлі. В американському штаті Небраска є місто Монові, де тривалий час жили дві людини – чоловік і дружина Ейлери. Чоловік помер, і зараз в Монові один мешканець – Елсі Ейлер. У містечку лише в тридцятих роках чисельність населення становила сто п’ятдесят чоловік, проте з часом всі роз’їхалися в пошуках роботи.

Монові - місто, в якому живе 1 людина

Місто Кесс знаходиться на південному острові Нової Зеландії в регіоні Кентербері. Ім’я єдиного жителя цього міста — Баррі Драммонд. У маленькому містечку Лорье, що знаходиться в штаті Вашингтон біля кордону з Канадою, теж проживає одна людина. Нерідко у таких містах єдиний мешканець є мером.

Місто Адамстаун на острові-державі Піткерн найменша столиця в світі

Серед столиць самої малонаселеній є столиця держави Піткерн. Назва міста – Адамстаун. Держава Піткерн – колонія Великобританії, що складається з п’яти островів, але тільки острів Піткерн заселений. У Адамстауне всього лише сорок три жителя.

Самий малонаселений материк

Материком з найменшим числом жителів є Австралія. Там проживає близько двадцяти мільйонів чоловік, що порівнянно з числом жителів найбільших мегаполісів світу.

Сучасне населення материка – корінне меншість і переселенці. Прийшле населення – в основному європейці. Населення розміщене по території материка вкрай нерівномірно. Найменше заселений північ і внутрішня Австралія.

Австралія - материк, на якому живе найменше людей

Сама малонаселена місце в світі

Одним з найбільш малонаселених місць світу вважається станція Макмурдо на острові Росса в північній Антарктиді. Там живуть дослідники і робочі. Їх кількість – близько однієї тисячі двохсот чоловік.

На Антарктиді крім вчених ніхто не живе

Ще менш населене місце в районі селища Алерт в Канаді. В самому селищі проживають п’ять осіб. Там так само працюють військові і метеорологи. Найближчий населений пункт від цього селища знаходиться на відстані дві тисячі сто кілометрів.

Зворотні рекорди ставлять міста-мегаполіси. За даними в Європі 35 міст-мільйонників. На сайті є докладна стаття про найбільш населених містах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: