Майстри в усі часи і в різних країнах створювали і створюють дуже маленькі музичні інструменти. Відомо про найменшої арфі, гітарі, скрипці, фортепіано, саксофоні, балалайці і віолончелі.

Саме маленьке фортепіано і найменший саксофон

Існує дивовижна автоматичне фортепіано вагою два з половиною кілограми. У 2006-му році його створила компанія «Sega Toys Co». Всього у нього вісімдесят вісім клавіш, ширина кожної – всього чотири міліметри.

Міні-піаніно вагою 2,5 кг

Є і рекордсмен серед саксофонів. Довжина самого маленького всього тридцять сантиметрів. Він відноситься до типу «piccolo». Серед відомих саксофонів володіє невеликими розмірами сопрано-саксафон. Цей же рекордсмен ще менше, ніж сопрано. Крім того, від нього він відрізняється ще й тим, що звучить на октаву вище.

Найменша губна гармошка

Губна гармошка, назва якої «Little Lady», вважається найменшою. По суті, це брелок, що випускається фірмою «Хоннер». У цій губної гармоніки всього чотири отвори з діапазоном в одну октаву. Цим «Little Lady» дуже нагадує гармошку «Вітерець», крім того, вона навіть налаштована в тій же тональності. Щоб навчитися грати на самій маленькій губній гармошці, можна користуватися тими ж рекомендаціями, які відносяться до «Вітерцю». Навчитися може навіть дитина.

Little Lady - найменша губна гармошка

Нерідко «Little Lady» набувають в якості оригінального презенту для хороших знайомих або друзів. Довжина микрогармошки – п’ять сантиметрів, при товщині всього лише п’ятнадцять міліметрів. «Little Lady» вперше з’явилася в кінці дев’ятнадцятого століття.

Найменша скрипка і віолончель

Говорячи про самих маленьких скрипках, можна назвати кілька прізвищ майстрів, які, немов змагаючись один з одним, створили мініатюрні музичні інструменти. Так скрипаль Чен з Китаю створив двосантиметрову скрипку. Він працював над нею сім років. До цього рекорду він же зумів зробити скрипку завдовжки три з половиною сантиметри. Остання ж рекордсменка виготовлена ним з клена і є робочим інструментом, однак досить складно уявити собі, як можна грати на ній.

Найменша скрипка у світі

Михайло Маслюк, житель міста Жмеринка, створив скрипку, довжина якої всього лише дев’ять міліметрів. На монеті в одну копійку він може розмістити п’ять таких інструментів.

Микола Срядистый на сьогоднішній день є рекордсменом у виготовленні маленьких скрипок. Він зумів створити інструмент, який у сімнадцять разів менше, ніж скрипка Маслюка. Її довжина – трохи більше, ніж пів міліметра. Скрипка без праці проходить крізь вушко голки. Найдивніше те, що виріб Срядистого складається з п’ятдесяти частин, подібно скрипці Страдіварі. Сьогодні цей рекорд поки не побитий.

Найменша віолончель у світі

Майстер Eric Meissner сконструював у 1973-му році крихітних розмірів віолончель. Її довжина – всього сорок один міліметр. Дивно, але на цьому інструменті можна грати. Його конструкція повністю відповідає вимогам.

Найменша балалайка

Відомий майстер Микола Срядистый зумів створити найменшу балалайку. Як і належить, вона складається з сорока частин. Струни надзвичайно тонкі, наче павутинки. Товщина кожної струни в п’ятдесят разів менше товщини волосся людини. Інструмент виготовлений з дерева.

Найменша бабалайка

Відомо, що майстер поєднав павутинкою два макових зерна. На одному з них на вмонтованому склі він вигравірував портрет Ст. Андрєєва (віртуоза-балалаєчника). На іншому ж маковому зерні майстер помістив футляр з розташованою в ньому балалайкою.

Найменший музичний інструмент в світі

Іноді музичні інструменти виготовляють не для того, щоб на них грати, а тільки лише заради самого виготовлення мініатюрної речі. Таких майстрів на Русі раніше називали «Лівша». Користуватися мініатюрними інструментами вкрай незручно, але в якості наукового досягнення вони становлять чималий інтерес.

Комплект маленьких музичних інструментів

Складно собі уявити, але є гітара, довжина якої приблизно дорівнює довжині клітини крові. Вченими зробили її є Harold Craighead і Dustin Carr. Вони працюють в університеті Корнелла на кафедрі нанотехнологій.

Найменша гітара

У гітари, як і належить, шість струн. Товщина кожної – п’ятдесят нанометрів. Така товщина дорівнює десяти розмірам атома. Грати на цій наногитаре можна лазерним променем. До речі, найменші гітари не входять в список найбільш дорогих інструментів. Докладну статтю про найдорожчих гітарах можна прочитати на сайті .

Не бажаючи зупинятися, вчені того ж університету створили ще й наноарфу. Цей струнний музичний інструмент видає звук дуже високої частоти, тому людське вухо нездатне сприймати його. Її розмір – не більше мікрона.

Найменша арфа у світі - наноарфа

Студенти університету «Твента» створили мініатюрний музичний інструмент, що одержав назву «Микрониум». Це струнний інструмент з товщиною струн лише кілька мікрометрів. Можна зробити порівняння з товщиною людського волосся – він в десять разів товщі, ніж струни «Микрониума». Інструмент грає в чутному людиною діапазоні частот, тому його можна вважати повноцінним музичним інструментом, проте звуки необхідно посилювати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: