Будівництво храмів завжди велося з розмахом. Архітектори прагнули створювати незвичайні і величні будівлі. Існує рейтинг найбільш незвичайних, найменших і найбільших церков.

Храми і собори з унікальною архітектурою

Як відомо, історія архітектури виникла саме з архітектури культових споруд. На Землі є кілька давніх храмів, а також побудовано достатню кількість сучасних. Детальніше ознайомимося з найбільш унікальними соборами.

Храм Св. Георгія (Ефіопія)

В Ефіопії є храм, який витесали з скелі в тринадцятому столітті – це храм Св. Георгія. Він знаходиться в місті Лилабела. Це печерний собор, побудований у вигляді хреста двадцять п’ять на двадцять п’ять метрів, висота так само становить двадцять п’ять метрів. Церква йде під землю. Місцеві легенди свідчать, що будівництво велося двадцять чотири роки.

Незвичайний храм, витесаний з каменю

Соляний Собор Сіпакіра (Колумбія)

Ще одна церква в скелі висічена в Колумбії. Мова про Соляному Соборі Сіпакіра. Багато років тому там була соляна шахта індіанців. За непотрібністю, коли всі запаси солі вичерпали, там організували церква. Щоб потрапити в зал, який може вмістити до десяти тисяч чоловік, парафіянам доводиться йти по довгому вузькому коридору. Висота собору – двадцять три метри.

Соляний Собор - одна з головних визначних пам'яток Колумбії

Церква Преображення Господнього (Росія, Кижи)

Найунікальніша старовинна дерев’яна церква з безліччю куполів знаходиться на острові Кіжі. Її по праву можна назвати верхи теслярського мистецтва. Будівництво було закінчено на початку вісімнадцятого століття, при цьому майстри використовували цвяхи тільки для будівництва бань, сама ж будівля споруджена без цвяхів. У церкві складна архітектура: на нижній восьмигранний зруб поставлені два восьмигранних зрубу меншого розміру.

Церква Преображення Господнього в Кіжах - шедевр храмової архітектури

Шкода, але дерев’яні храми в Росії часто гинули від пожеж. Серед найдавніших збережених будівель в країні є кам’яні церкви. На сайті є докладна стаття про це.

Міланський собор (Італія)

На ліс мармурових скульптур, колон, різноманітних башточок і шпилів схожий Міланський собор, побудований в стилі пізньої готики. Відомо, що від початку будівництва до його завершення пройшло цілих п’ять століть. Цей біломармуровий храм – символ Мілана.

Міланський собор будували майже півтисячі років

Собор Гауді (Іспанія)

Повна назва цього собору — Храм Святого сімейства. Це один з найвідоміших довгобудів у світі — будівництво почалося в 1882 році. Починаючи з 1883 року будівництво очолював архітектор Антоніо Гауді. Процес затягнувся, так як церква будується виключно на пожертви. У 2010 році собор все-таки був освячений.

Незакінчений собор Гауді в Барселоні

Храми незвичайних релігій

Крім загальноприйнятих релігій є і рідкісні, незвичайні. Не всі релігії будують свої церкви, часом віруючі збираються в різних місцях, де моляться або здійснюють обряди. Є релігії, які мають церкви по всьому світу.

Лютеранський арктичний собор (Норвегія)

У невеликому норвезькому місті Тромсьо є незвичайна лютеранська церква, зовні схожа на зливаються дві трикутні архітектурні конструкції. Конструкції покриті алюмінієвими пластинами, з-за чого храм асоціюється з айсбергом.

Лютеранський арктичний собор дивує лаконічністю архітектури

Церква Саєнтології (США)

Саентологические церкви є в різних країнах, їх загальна кількість перевищила вісім тисяч. Найбільша будівля знаходиться у Вашингтоні, недалеко від Білого Дому. Його площа більше чотирьох з половиною тисяч квадратних метрів.

Незвичайний інтер'єр Церкви Саєнтології в США

Храм Гришнешвор (Індія)

Індійський Храм Махараштра відомий Храмом Гришнешвор. Цей храм – місце проведення незвичайного обряду, суть якого – у скиданні маленьких дітей з п’ятнадцятиметрової висоти. Батьки повинні спіймати своїх дітей, стоячи під стінами храму. Парафіяни вірять, що такі діти наділені розумом і здоров’ям.

Храм Гришнешвор в Індії служить для дивних потреб

Найбільші та найменші храми

Який з храмів самий великий, а який найменший, досить цікаві запитання. Як правило, будівництво величезних храмів велося найвідомішими архітекторами, а ось самі маленькі храми зводилися, часом, архітекторами нікому невідомими.

Каплиця Крос-айленд (США)

Рекордно малою, самої мініатюрної у світі є капличка Крос-айленд. Вона споруджена на дерев’яній платформі посеред ставу в місті Нью-Йорк. Площа споруди – без малого двадцять дев’ять квадратних метрів. Каплиця так мала, що там насилу поміщається дві людини і священик. Її відкривають тільки за запитом. Щоб потрапити туди, відвідувачам доводиться братися за весла.

Каплиця Крос-айленд одна з найменших у світі церков

Надувна церква (Голландія)

Не більше тридцяти парафіян готова прийняти голландська надувна церква. Ідея її створення належить голландському філософу Френку Лосу. Її унікальність в тому, що церкву можна поставити в будь-якому місці, необхідно тільки привезти її туди в багажнику машини.

У Голландії створили незвичайну надувну церкву

Кельнський собор (Німеччина)

В кінці дев’ятнадцятого століття собор у місті Кельн був найвищим у світі. Відомо, що його будівництво йшло двома етапами. Перший етап відноситься до тринадцятого – п’ятнадцятого століть, другий — до дев’ятнадцятого. Висота цієї культової споруди – сто п’ятдесят сім метрів.

Кельнський - найвищий собор у світі

Собор Святого Петра (Ватикан)

Титул найбільшого у світі християнського собору належить всім відомого Собору Святого Петра. Його площа – більше двадцяти тисяч метрів. Він знаходиться в центрі католицизму – Ватикані. Кілька італійських архітекторів протягом ста років працювали над будівництвом цього шедевра архітектури.

Найбільший собор в світі всередині

Самий дивний храм у світі

Самим незвичайним і дивним є Храм усіх релігій. Він знаходиться в Росії недалеко від Казані. Селище, де збудовано цей будинок, називається Старе Аракчино. Друга назва храму – Вселенський храм. Його побудував архітектор Ельдар Ханів.

Храм усіх релігій, мабуть, самий дивний храм у світі

Храм усіх релігій не був створений для проведення богослужінь. Храм – символ об’єднання всіх вірувань. В його архітектурі використані куполи та елементи культових будівель шістнадцяти світових релігій – синагоги, мечеті, церкви, пагоди і так далі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: