Короткі вулиці можна знайти у багатьох містах світу, цікава історія їх виникнення. Нерідко місцеві жителі вигадують цікаві легенди про них, залучаючи цим численних туристів.

Найкоротша вулиця Москви

Москва – найбільший мегаполіс, де багато великих, широких вулиць, проспектів, площ. Проте є і невеликі вулички. Так, найкоротшою є вулиця з назвою Венеціанова. Вона знаходиться в селищі «Сокіл», що відноситься до Північного округу столиці. Її довжина – сорок вісім метрів.

Вулиця Коперника - найкоротша в Москві

На вулиці тільки два будинки – будинок під номером три і будинок під номером чотири. Це порівняно молода вулиця, яка з’явилася під час будівництва селища в 1920-му році. Звання самої короткої вона отримала в квітні 1928-го року. Венеціанов – російський художник, в честь якого і зветься найкоротша столична вулиця.

До 1937-го року вуличка з’єднувала вулиці Левітана і Сурікова, однак після того, як на ній звели будинок художника Герасимова, вона стала тупиковою. З-за маленьких розмірів, вулиця-рекордсмен відзначена не на всіх картах Москви.

Найкоротша вулиця Петербурга

У Санкт-Петербурзі найкоротшою є вулиця, що носить назву Малій Садовій. Вона розташована між Італійською вулицею і Невським проспектом. Її протяжність – всього сто сімдесят дев’ять метрів. З’явилася ця вулиця у вісімнадцятому столітті і носила назву Нового провулка. При перейменуванні вона стала Шуваловській вулицею. У ті роки В. І. Шувалов побудував особняк, який довгі роки був на цій вулиці самим величним будинком.

Мала Садова - найкоротша вулиця в Санкт-Петербурзі

У Малу Садову вулицю перейменували в середині дев’ятнадцятого століття. Олександр Другий любив прогулюватися по ній, не дивлячись на те, що вона нічим не виділялася. В кінці дев’ятнадцятого століття Мала Садова стала Катерининської, так як поблизу з’явився пам’ятник Катерині Другій. У радянський час вулицю ще двічі перейменовували. Після революції її називали вулицею Пролеткульту, а в середині минулого століття їй повернули назву Малій Садовій.

На Малій Садовій в Петербурзі туристи загадують бажання

Зараз по найкоротшій вулиці північної столиці не ходить транспорт, так як вона стала виключно пішохідної. Завдяки цьому вуличка перетворилася в одне з найкрасивіших місць Петербурга, де люблять прогулюватися туристи і місцеві жителі.

На цій маленькій вуличці ніколи не буває снігу

Там за короткий термін з’явилося чимало пам’яток – це безліч чавунних скульптур і фонтан, центром якого є крутиться в водяних струменях гранітний шар. Мала Садова – унікальна вулиця міста, так як під різнокольоровими тротуарними плитами прокладені труби опалення. З-за цього на ній ніколи не буває снігу, навіть після дощу вулиця швидко висихає. За останні п’ять-шість років з’явилося багато легенд, пов’язаних з Малої Садової. Одна з них — якщо доторкнутися рукою до гранітного кулі фонтану і розкрутити його, можна загадати бажання, яке обов’язково збудеться.

Під час війни ця ленінградська вуличка була сильно зруйнована

Які ще є короткі вулиці в світі?

У світі чимало коротких вуличок. Є така в одному з англійських міні-містечок з назвою Бакеп. Вуличка називається Эльджин-стріт, її протяжність – всього п’ятсот двадцять три метри. Вона з’явилася в 1857-му році. З 1973-го року її використовували як цех під відкритим небом. Офіційно її визнали найкоротшою на планеті в 1987-му році, так як в той час ще більш коротка вулиця Шотландії Авен-Плейс не була виявлена. У 1988-му році після проведеної масштабної реставрації ця вулиця перетворилася в студію. Вона нагадує внутрішній дворик зі своїми дверима.

Эльджин-стріт одна з найкоротших в Англії

Є вуличка-рекордсмен і в Росії, правда її довжина аж сорок метрів. Мова про новосибірської вулиці з назвою Сибстройпуть. Там знаходяться лише три будинки. Її виявили зовсім випадково. Це сталося під час складання електронної карти Новосибирскаспециалистами-картографами. А до цього, сорокаметрової міні-вулиці не було ні в яких документах і ні на яких картах.

Саму коротку вулицю Новосибірська знайшли випадково

У Нижньому Тагілі найменша вулиця вміщує всього два будинки і носить назву вулиці Удовенко. Литва теж може похвалитися вулицею-лілліпутом – вона знаходиться в місті Даугавпілс. При протяжності всього п’ятдесят метрів, на ній уміщається один будинок і зупинка трамвая.

Найкоротша вулиця миру

Складно в це повірити, але існує вулиця, довжина якої ледь більше двох метрів, а саме – двісті шість сантиметрів. Вона знаходиться в шотландському прибережному містечку Двк. На самій короткій вулиці розташований один єдиний отвір дверей будинку. Це двері в бістро з назвою «Бістро № 1».

Найкоротша вулиця в світі

Вуличка-лиллипутка і її історія відома всім місцевим жителям. Її засновник – Олександр Сінклер, який в 1883-му році приїхав в місто Двк з Америки. На наявну у нього суму грошей він вирішив побудувати міні-готель. Збудоване для цього будівлю виявилося настільки своєрідним, що влада міста вважають за необхідне назвати з’явився отвір вулицею, і дали їй назву. Яким назву було спочатку, і були перейменування – невідомо, зараз же вуличка називається Авен-Плейс.

Той, хто сьогодні володіє будівлею, колись побудованих як міні-готель, нічого не може розповісти про історію походження сучасної назви вулички-лиллипутки. Все що залишається – вірити розповідям жителів містечка.

У російських містах є вулиці з цікавими назвами. Наприклад, «Вулиця 26 пекінських комерсантів». На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про самих довгих і цікавих вулицях Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: