Корисно буде дізнатися який з залізничних тунелів найдовший, а який тунель наидлиннейший в світі. Так само цікаво з’ясувати назву найдовшого тунелю в Росії і в її столиці.

Найдовший залізничний тунель

Відомо, що найдовшим тунелем серед залізничних, є унікальний Готардський тунель в Швейцарії. Його будівництво велося з 1999 року — майже сімнадцять років, хоча перший ескіз з’явився в 1947 році. 1 червня 2016 року влада оголосила про те, що тунель буде готовий до введення в експлуатацію після того, як пройде серйозні випробування, які триватимуть до грудня 2016 року.

Готардський тунель найдовший залізничний тунель в світі

Інженерна конструкція проклала шлях під гірським перевалом, який називається Сен-Готард. Протяжність тунелю – п’ятдесят сім кілометрів, а якщо вважати обидва стовбура, а також допоміжні ходи і шахти, вийде більше ста п’ятдесяти трьох кілометрів.

З 2017 року Готардський тунель стане частиною єдиної загальноєвропейської високошвидкісної залізничної мережі NEAT (NEue AlpenTransversale), скоротивши відстань між Цюріхом і Міланом. Передбачається, що швидкість швидкісних поїздів під час проходження по даному підземним тунелем буде складати близько 250 кілометрів на годину, а вантажні поїзди будуть розвивати швидкість не менше ніж 160 кілометрів.

Готардський тунель пустять в експлуатацію у 2017 році

Тунель побудований так, щоб поїзди могли рухатися в зустрічному напрямку за різними стовбурах. Будуть забезпечені аварійні шахти і аварійні станції. Вже діючих залізничних тунелів, найдовшим є тунель Сейкан, що знаходиться в Японії, який коротше Готардского всього на три кілометри.

Найдовший тунель у Москві

Багато тунелів побудовано в російській Москві. Сьогодні тунелі допомагають розвантажити столичні дороги, а так само є оптимальним вирішенням транспортної проблеми мегаполісу. Одним з найдовших вважається той, що прокладений під Срібним Бором. Його протяжність – більше трьох кілометрів. Цей тунель є одним з найскладніших ділянок Краснопресненського проспекту.

Тунель під Срібним бором найдовший у Москві

Завдяки цій споруді, не довелося прокладати дорогу по Срібному Бору. Тунель являє собою три яруси. По нижньому ярусу відбувається рух поїздів метрополітену, за середнім рухається автотранспорт, а сводовый верхній ярус призначений для димовидалення. Точна довжина тунелю – 3126 метрів. Середній тунель, який призначений для автотранспорту — трьохсмуговий, з шириною смуги три з половиною метрів. Діаметр кожного тунелю становить чотирнадцять метрів.

Лефортовський тунель в Москві має довжину більше 2 км

Одним з найбільш довгих столичних тунелів довгий час був Лефортовський тунель. Його протяжність – два кілометри сто п’ятдесят метрів. Поки найдовшим залишається Серебряноборский тунель, але наидлиннейшим він буде залишатися недовго, так як в планах будівництво ще декількох тунелів, серед яких буде той, чия довжина перевищить чотири кілометри.

Найдовший тунель у Росії

Цікаво з’ясувати подробиці про тунелі найбільшої протяжності в Росії. Таким визнаний Гюмринский тунель, який є автодорожнім і знаходиться в Дагестані. Він довгий не тільки в Росії, але й у всьому СНД.

Гюмринский тунель найдовший в Росії

Цей тунель пов’язує з Махачкалой дев’ять гірських районів Дагестану. Він грає найважливішу роль, так як з його допомогою жителі гірських районів всього за два-три години добираються до Махачкали.

Будівництво розпочали ще у сімдесятих роках, проте в дев’яностих прокладка була припинена. У 2008-му почалася його реконструкція, на яку витратили більше десяти мільярдів рублів. Відкриття відбулося восени 2012-го року.

Гюмринский тунель будували понад 40 років

Точна довжина тунелю – чотири кілометри двісті вісімдесят п’ять метрів. У ньому є експлуатаційна вентиляція, автоматична пожежна сигналізація, телевізійне спостереження, гучномовний оповіщення та охоронна сигналізація. Там же встановлено абсолютно унікальна сейсмічна лабораторія, яка здатна інформувати про сейсмічну активність як у цьому регіоні, так і за його межами. Обладнання для цієї лабораторії спеціально замовлялося в Італії.

Найдовший тунель у світі

Так як тунелі бувають різні, можна назвати найбільш довгі тунелі кожного виду. Так «чемпіоном» серед автомобільних тунелів є Лердальський тунель. Він знаходиться в Норвегії і має довжину двадцять чотири з половиною кілометри.

Лердальський найдовший тунель у світі для автомобілів

А ось наидлиннейшим водопровідним тунелем вважають Делавэрский акведук. З 1945-го року саме він забезпечує Нью-Йорк водою. Протяжність його цілих сто тридцять сім кілометрів.

Довжелезним залізничним тунелем довгий час був японський Сейкан. Але скоро почнеться рух по іншому вже побудованому тунелю, який майже на три кілометри довше японського – це Готардський тунель, прокладений у Швейцарії під гірським перевалом. Його довжина п’ятдесят сім кілометрів.

Найдовший тунель метро знаходиться в місті Гуанчжоу

Наидлиннейший тунель метро знаходиться в місті Гуанчжоу. Протяжність третьої лінії метрополітену становить шістдесят сім кілометрів і триста метрів.

Є ще зрошувальні тунелі. Найдовшим з них є турецький тунель з назвою Шанлиурфа. Його завдання – розподіл води річки Євфрат так, щоб довколишні пустельні землі перетворити на плідні господарства. Він складається з двох основних тунелів по двадцять шість кілометрів чотириста метрів кожен. Серед меліоративних систем – це абсолютний рекорд.

Інтерес викликають не тільки тунелі, але і мости. Наприклад, за відомостями найдовший у світі залізничний міст завдовжки 164,8 кілометрів. Детальніше про це можна прочитати тут.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: