Мірний стукіт коліс, мінливий пейзаж, дзенькіт склянок на столі. У подорожі на поїзді, безсумнівно, є своя чарівність. В кожній країні своя особливість руху поїздів, в Росії, наприклад, всі пам’ятають і цінують звук покачивающегося «раритетного» підсклянника. Але за кордоном, виявляється, не мало своїх принад, через них навіть можна складати свою книгу рекордів.

Рекордсменів серед складів предостатньо. І рекорди серед них бувають досить дивними.

Найшвидший поїзд у світі

Найшвидший поїзд у світі, природно, знаходиться в Японії. В недалекому 1999 році склад на магнітній подушці розігнався до шокуючих 549 кілометрів на годину. Але один експериментальний склад з ракетним двигуном розвинув неймовірну швидкість. Він їхав зі швидкістю до 9851 кілометрів на годину. І це у вісім разів швидше, ніж швидкість звуку.

Самий дивний поїзд у світі

Досить незвичайний потяг перевозив пасажирів з південного узбережжя Англії, уздовж пляжу Брайтон з 1896 року і аж до 1901 року. Як не дивно, але до цього поїзда були прироблені … ноги. Це було зроблено для того, щоб під час припливу вода не заливала складу. З боку здавалося, що склад наче корабель розсікає хвилі.

Самий раритетний потяг у світі

У провінції Канади Манітоба є екскурсійний поїзд, який курсує з початку минулого століття. Він складається з старовинних вагонів, а на залізних поручнях біля лавочок там збереглися сліди від сірників. Це чоловіки підпалювали трубки або сигарети більше сотні років тому.

довгий вантажний потяг до Речі, один з вагонів самого раритетного поїзда планети всередині обшитий червоним деревом. А в одному з кутів знаходиться вугільна пузата піч. Варто відзначити, що носильник і кондуктор, які зустрічають пасажирів, це не працівники залізниці, а пілот з керуючим банком, який вийшов на пенсію. Тому потяг можна назвати ще й самим душевним.

Найстрашніший у світі потяг

Найстрашніший у світі потяг страшний не зовні, а лякає своїм маршрутом, по якому їде. А точніше видами, які відкриваються пасажирам. Вагони піднімаються по залізничному полотну в Чилі на горі Корковадо, тому особливо вразливі пасажири можуть впасти в непритомність. Тут навіть самі машиністи не в силах впоратися з запамороченням. Причина цього в тому, що рейковий шлях прокладений по дуже звивистому серпантину на кілометровій висоті. З вікон поїзда відкривається лякаючий вид на бездонну прірву, похмурі обриви і круті схили.

Самий високогірний поїзд у світі

Однак, висота, на якій проїжджає поїзд на Корковадо, далеко не максимальна. Склади, так званого, високого польоту, їздять про гілці «Перувиан сентрал» в гірській ланцюга Південної Америки в Андах.

Самий страшний поїзд, який ходить в горах

Маршрут проходить на висоті більше 4800 метрів. Звичайно, повітря там досить нечисленні. Тому, якщо хтось із пасажирів починає задихатися, йому тут же пропонують балон з киснем. Ними, до речі, обладнані абсолютно всі вагони.

Самий глибоководний поїзд у світі

Виявляється, поїзд – досить універсальний засіб переміщення. Вони можуть пересуватися як літаки у хмарах, а можуть і вторгатися у водну стихію. Приміром, в тунелі під протокою Ла-Манш на глибині близько 40 метрів проходить найдовша залізниця під водою. Будували шляхи вісім років. Потяги під водою перевозять не тільки людей, але і автобуси, автомобілі і мотоцикли. При цьому пасажирів, які подорожували в Ла-Манші, виходять з платформи прямо на шосе.

Самий маленький у світі потяг

Крихітний складу оточує близько 4 тисяч мініатюрних будівель і до 500 тисяч маленьких дерев. Самий маленький у світі потяг – це, насправді, найбільший на планеті залізничний макет. Він створений ентузіастом з Америки Брюсом Вільямсом. Чоловік сконструював 13 кілометрів іграшкових залізничних шляхів. Дивно, але макет в робочому стані, тобто поїзд робить реальні поїздки, тільки без людей.

Найбільші поїзда в світі

Найбільший у світі потяг, він самий довгий поїзд у світі, з’явився в Австралії в 2001 році. І почав перевозити товари, а точніше, залізну руду. Склад мав рівно 682 вагона, їх тягли вісім тепловозів, які були всередині поїзда. Найбільший у світі потяг міг перевозити 82,2 тисячі тонн руди. І довжина його становила 7 кілометрів 350 метрів.

Ну а попередній рекордсмен, найбільший по довжині у світі потяг був родом з Кузбасу. У 1986 році провели товарний склад з вугіллям. Поїзд складався з 439 вагонів, мав масу в два рази менше австралійського лідера 43,4 тисячі тонн. Все тому, що вугілля досить легше руди. При цьому, довжина складу була значною – 6500 метрів.

Найдовший у світі шоколадний потяг

Ну а самий довгий поїзд у світі серед змішаних вантажо-пасажирських залишається в Мавританії. Його довжина сягає 3000 метрів. І він, в основному, складається з товарних вагонів, в якому перевозять руду. Однак, до складу часто включають кілька вагонів для пасажирів.

Є свій рекордсмен і серед пасажирських поїздів – це склад з Бельгії. У 1991 році поїзд з 70 вагонів з пасажирами вирушив вперше в свій шлях. Він важив 2,7 тисячі тонн і мав довжину 1730 метрів.

У цій області були і російські рекордсмени. Попередній лідер по довжині пасажирського поїзда був поставлений на рейки в 1988 році. З Москви відправили поїзд з 32 пасажирських вагонів, загальною масою 1,9 тисяч тонн. Довжина його складала 845 метрів.

Найнезвичайніші поїзда і залізні дороги До речі, в нашій країні найбільша протяжність доріг. Тому не дивно, що максимум по довжині маршруту знаходиться саме в нашій країні. Так, в саму довгу поїздку відправився лідер Кореї Кім Чен Ір у 2001 році. Він поїхав з рідного Пхеньяну в Москву. В один кінець довжина поїздки склала 10310 кілометрів. Ну а найдовший маршрут поїзда з’єднує Харків і Владивосток. Довжина шляху дорівнює 9710 кілометрів. І це абсолютний рекорд для регулярно наступного складу. Тим часом, найбільш постійним складом, який довше за інших не міняв свій маршрут – це «Летючий Шотландець». З 1862 року і по цей день він з’єднує Едінбург і Лондон.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: