У двадцятому столітті вчені відкрили більше 50 невідомих видів тварин, у тому ж сторіччі з лиця Землі зникло близько 100 відомих видів. Тільки ссавців за останні 50 років стало на 25 видів менше. І в цьому винні люди.

Багато тварини перебувають на межі зникнення завдяки людям

Вони нещадно знищували і продовжують знищувати рідкісних тварин. І ось лише невеликий список тих представників фауни, які знаходяться на межі повного вимирання.

Зубр

Ссавці є найважчими і великими в Європі. Це останні європейські представники диких биків. Раніше зубри мешкали в мішаних і широколистяних лісах Центральної, Західної і Південно-Східної Європи, Закавказзя, Кавказу і Північного Ірану. Однак через безжальну полювання людей на тварин, а також осушення боліт, вирубування лісів, «будинок» зубрів практично перестав існувати. До 1927 році в світі налічувалося всього 48 примірників могутніх тварин.

Вага дорослого зубра досягає 8 центнерів

Вчені стурбовані стрімким зникненням зубрів і виділили невеликі ділянки лісу, де тварини змогли вільно жити і розмножуватися. У результаті зараз у світі близько 3 тисяч особин, близько 100 міститися в неволі.

Шоломоносний казуар

Це велика нелітаючий птах. Як правило, доросла особина виростає до 1,5 метрів в довжину і важить приблизно 80 кілограмів. Живуть казуари в тропічних лісах на північному сході Австралії і Нової Гвінеї. Проте місця проживання гігантського птаха швидко освоює людина.

Пір'я птах оновлює раз на рік, під час линьки

Зменшує кількість живності дикі собаки і свині, вони поїдають пташенят і яйця птахів. Зараз популяція шлемоносных казуар становить всього 1,5 тисячі особин.

Гавіал

Найрідкісніший і досить химерний крокодил у світі. Із-за постійного скорочення місць проживання гавіалов і знищення запасів риби до 1970 році особин майже не залишилося. Але в Індії розробили програми по штучному розведенню рідкісних крокодилів. Це допомогло збільшити кількість гавіалов до 1,5 тисяч. Але і зараз це рідкісна тварина в світі продовжує гинути.

З усіх крокодилів гавіали найбільше часу проводять у воді

Крокодили заплутуються в рибальських мережах, а їх яйця продовжують збирати в медичних цілях. На самців ведеться полювання з-за наростів на носі, які вважаються відмінними афродизіаками.

Велика панда

Тварина відомо у всьому світі, адже саме велика панда намальована на емблемі Всесвітнього фонду дикої природи. Але популярність цим милим ведмедиками не допомагає врятуватися від зникнення. Володіння панд, які знаходиться в Південній Азії, скоротилися всього до кількох невеликих плантацій. Причому, всі вони знаходяться відокремлено, тобто ізольовані один від одного. Зараз у світі налічується всього 1200 особин.

Крім бамбука панди іноді їдять їжу тваринного походження

Сніговий барс

Найвродливіша кішка жила в горах Середньої Азії. Вона схожа на білого леопарда, але значно менше і має довгий і пухнастий хвіст. Зараз сніжного барса рідко можна зустріти в дикій природі, оскільки вони є потайними хижаками. Більш того, ірбіс вважається майже зниклим, його популяція становить всього 2 тисячі особин.

Сніговий барс може стрибнути на 6 метрів у довжину

Причиною вимирання служить скорочення ареалу проживання, зменшення кількості копитних, якими харчуються снігові барси, а також освоєння гірських пасовищ і розвивається туризм, який дозволяє потрапити людині в самі віддалені ділянки гір.

Кінь Пржевальського

Тварина вже майже стало міфом. Це останні дикі коні на рівнинах Азії. Майже всі особини були витіснені зі своїх територій і виловлені людиною. Тому в світі зараз лише тисяча коней, названих на честь знаменитого дослідника Миколи Михайловича Пржевальського. Причому, вони розлучаються в неволі в заповідниках і зоопарках.

Коні Пржевальського - єдиний підвид диких коней, існуючий на Землі

Людям так і не вдалося одомашнити дикого коня, оскільки вона не піддається дресурі від природи і не дає себе об’їздити. Єдине місце, де теоретично можна зустріти кінь Пржевальського – це монгольські пустелі. Однак тварина там вже не бачили більше 50-ти років. Тому велика ймовірність, що на волі такі коні перевелися.

Гірські горили

Цих великих мавп можна зустріти в густих тропічних лісах на південно-заході Уганді, Руанді, на сході республіки Конго. У горил досить грізний вигляд і значні розміри, але сама тварина мирний і дуже товариська. Проте полювання на тварин, знищення їхнього середовища існування, хвороби і бажання цирків роздобути хоча б одну особину, можуть назавжди залишити планету без гірських горил. Зараз їх налічується не більше 720.

ДНК горил і людини схоже на 95-99%.

Амурський тигр

Саме рідкісна тварина в світі, яке, до того ж, включено до Червоної Книги. Поширений амурський тигр на південно-сході Росії і вважається найбільшим зі своїх родичів. Місця існування цієї тварини інтенсивно скорочуються, нещадно винищують хижаків.

Амурський тигр — вид, що зникає Тому вже на початку цього століття кількість амурських тигрів ледь не переступило за критичну позначку. Заходи по їх охороні допомогли незначно підвищити чисельність особин до 400.

Суматранський носоріг

Найменший носоріг в світі. Він ще не так давно жив спокійно в болотах і тропічних лісах Таїланду, Індонезії, Малайзії, Китаю і Бангладешу. Зараз він перебуває на межі зникнення. У світі налічується всього 6 популяцій суматранських носорогів, які мешкають на острові Суматра, Борнео і на Малайському півострові.

На чорному ринку вартість 1 кілограма рогів носорога може досягати $30 тисяч

Тварини живуть поодинці, тому точне їх кількість підрахувати дуже важко. За оцінками фахівців, таких носорогів не більше 275. Причиною катастрофічно швидкого скорочення називають китайську псевдомедицину, яка використовує роги тварини для своїх методів лікування.

Філіппінський крокодил

Невеликі крокодили живуть виключно на Філіппінах. І теж знаходяться на межі вимирання. Знищують їх, найчастіше браконьєри, які застосовують своєрідні методи рибної ловлі.

Філіппінський крокодил досить агресивний

Полювання на філіппінському крокодила заборонена, але популяція все одно скорочується. І зараз у світі всього 200 особин.

Далекосхідний леопард

Півтора століття тому хижака можна було зустріти в південній частині нині Приморського краю. Але чисельність почала стрімко зменшуватися через полювання на далекосхідних леопардів. Людині припала до вподоби їх красива шкіра. А частини тіла тварини, від кігтів до печінки, застосовувалися в традиційній китайській медицині. За підрахунками, чисельність хижака мізерно мала. В Росії залишилося всього 30 кішок, ще 10 мешкає в Китаї.

Далекосхідний леопард занесений в Червону книгу

Блакитний ара

Цих папуг можна зустріти в дикій природі. Останній вільний самець зник у 2000 році. Трохи раніше вчені намагалися відновити чисельність, підсаджуючи самок, але птиця загинула. Зараз всього 30 особин блакитного ара живуть у неволі.

Блакитні ара стали героями мультфільму «Ріо»

Помаранчева жаба

Це чи не найбільш ефектне земноводне на Землі. Воно живе тільки на одній горі в Коста-Ріці. Оранжеву жабу відкрили в 1967 році і вже через 10 років популяція майже повністю зникла.

Вважається вимерлим видом

Причина зникнення так і не встановлена. У далекому 1990 році вчені нарахували всього 11 особин в світі. І зараз ніякої інформації про тваринний немає.

Флоридська пума

Найрідкісніший вид пуми. Вимираючого виду всього 5-15 особин в світі. І зустріти його можна тільки в болотах і лісах Південної Флориди. Пропадає флоридська пума через осушення боліт і спортивного полювання на тварину.

Флоридська пума живиться оленями

Редакція bestfacts.com.ua пропонує вам подивитися на чудеса морських глибин, де можна зустріти рідкісних і незвичайних тварин. Наприклад, восьминога, який дуже схожий на слоненяти Дамбо, або кальмара, нагадує веселого порося.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: