Фізична перевага, потужні ікла і зуби, як бритви. Це далеко не всі зброя, яка застосовується у тваринному світі. Тисячі представників фауни використовують отрути для нападу і захисту, причому високотоксичні.

Яскрава і гарна жабка-древолаз смертельно небезпечна

Кубомедузи Chironex fleckeri

Кубомедузи або морська оса — саме отруйна істота у світі. Своє ім’я вона отримала завдяки своїй кубічній формі і дуже болючим опіків. Це досить симпатичне створіння за останні шістдесят років забрала приблизно 6 тисяч життів. Отрута кубомедузи вважається самим смертельним у світі. Його токсини вражають клітини шкіри, нервову систему і серце. І найгірше, що всі ці процеси супроводжуються справді пекельний біль.

Медуза Chironex fleckeri - саме отруйна істота

Вона настільки сильна, що постраждалі перебувають у стані шоку. Вони або померти від зупинки серця, або тонуть. Але у постраждалого від кубомедузи є шанси на порятунок. Якщо рану відразу обробити розчином оцтової кислоти або оцтом. Втім, ймовірність, що після укусу у воді знайдеться щось подібне – незначна. Саме отруйна істота у світі живе у морських водах Австралії та Азії.

Королівська кобра

Ця живність є найдовшою отруйною змією на планеті. У довжину королівська кобра (Ophiophagus hannah) може досягати 5,6 метрів. Ophiophagus дослівно можна перекласти, як «їдець змії». Все тому, що це істота харчується іншими зміями. Всього один укус смертельно небезпечної змії може вбити дорослу людину. Більш того, королівська кобра своєю отрутою здатна вразити на смерть навіть дорослого азіатського слона. Він помре протягом трьох годин, якщо укушений в саму уразливу ділянку – хобот. Королівська кобра водиться в густих гірських лісах Південно-Східної і Південної Азії.

Своїм укусом кобра може вбити слона

До речі, серед змій є і більш отруйні, ніж королівська кобра, ті, які виділяють набагато більше отрути. Це, наприклад, чорна мамба, яка видає в 5 разів більше отрути.

Кобрі можуть протистояти мангусти

Скорпіон Leiurus quinquestriatus

Всупереч загальній думці, більша частина скорпіонів безпечна для людей. Укуси надають тільки місцевий вплив, такі як пухлина, біль і анемія. Але ось Лейурусы (Leiurus quinquestriatus) дійсно небезпечний вид скорпіонів.

Розмір Leiurus quinquestriatus в середньому від 30 до 77 мм

Їх отрута являє собою коктейль нейротоксинів. Він викликає інтенсивну та сильний біль, а після лихоманку. Такий букет супроводжується комою, конвульсіями, далі паралічем і смертю. Поширені скорпіони Leiurus quinquestriatus на Близькому Сході і в Північній Африці.

Змія тайпан Маккоя

Один укус жорстокої змії, так ще називають тайпан Маккоя, містить настільки багато отрути, що її вистачить для умертвіння 100 дорослих людей або ж 250 тисяч мишей. Отрута Тайпана нейротоксичный.

Тайпан Маккоя - найбільша отруйна змія сухопутна

Він в 200-400 разів більш отруйний, ніж у звичайній кобри. Людина помирає протягом 45 хвилин після укусу. На щастя, є протиотрута, а сама змія настільки пуглива, що за найменшої небезпеки ховається. Мешкає тайпан в Австралії.

Отруйні жаби, або древолазы

Древолазы теж займають почесне місце в списку найбільш отруйних істот у світі. Вони мешкають в дощових лісах Південної і Центральної Америки. Якщо Вам доведеться туди потрапити, то ні в якому разі не торкаєтеся до невеликим красивим жабам.

Отруйна прикраса планети - жаби-древолазы

Оскільки вони можуть бути дуже отруйними. Розмір древолаза всього 5 сантиметрів, але в тільце достатньо отрути, щоб убити 10 осіб. До речі, в давнину племена використовували сильна отрута жаб проти ворогів – їм змащували наконечники стріл.

Сінекольчатий восьминіг

Сінекольчатий восьминіг (лат. Hapalochlaena) — досить маленька істота, розміром всього з м’ячик для гольфу. Живе такий восьминіг в прибережних водах Австралії, а також трохи на північ у бік Японії. Зазвичай живність має світлий колір, з темно-коричневими плямами по тілу і всім ніг, з синіми колами поверх цих плям.

Смертельно красивий сінекольчатий осміног

Якщо восьминога потривожити або витягнути з води, то вона відразу ж потемніє, а кільця стануть блискучими, кольору електрик. Отрута австралійського восьминога досить сильний, щоб убити людину протягом двох хвилин. Порції отрути, яку зберігає головоногий молюск, вистачити, щоб позбавити життя 26 дорослих людей. Якщо відразу після контакту з істотою не вжити заходів і не почати лікувати, людини стикається онімінням пошкодженої ділянки, утруднюється мова та дихання, темніє в очах. Пізніше настає параліч, а далі смерть з-за нестачі кисню або зупинки серця.

Потривожений восьминіг Hapalochlaena може напасти на людину

Банановий павук, або бразильський блукаючий павук

У 2007 році цей монстр потрапив у Книгу рекордів Гіннесса, як винуватець найбільшої кількості людських смертей. Павуки Phoneutria не сидять на місці, а блукають по землі, ховаються в автомобілях, будинках, одязі і взутті.

Існує ефективне ліки від отрути Phoneutria

Це збільшує вірогідність зустрічі з отруйною членистоногим і робить його одним з найбільш небезпечних.

Бразильський павук може потрапити в Росію з бананами

Фугу, або риба-куля

Риба-куля — сама отруйна риба, яку використовують в їжу. М’ясо фугу вважається делікатесом в Японії і Кореї, однак печінка, ікра, жовчний міхур і шкіра здатні погубити людину.

Риба фугу не виробляє отруту, а лише накопичує

Отрута викликає параліч, після чого настає задуха і смерть. Саме тому готувати рибу фугу в Японії можуть тільки ліцензовані кухаря. Вчені з’ясували, що фугу не синтезує отрута, а лише акумулює токсини. Зараз існує можливість вирощувати неотруйну рибу і подавати до столу, але кухаря-аси і гурмани — любителі екстриму виступили проти такої ініціативи.

Найбільш отруйні риби

Равлик «Географічний конус»

Після уколу шпилькою молюска Conus geographus смерть настає протягом 2 хвилин. Це найнебезпечніша равлик для людини. Одна крапля її отрути здатна вбити близько 20 осіб. Найчастіше, побачивши красиву мушлю, люди самі беруть її в руки, молюскові залишається тільки захищатися. Після уколу шпилькою слід сильна біль, пухлина, далі оніміння, при серйозних випадках параліч і зупинка дихання. Протиотрута не знайдено.

Conus geographus - найнебезпечніша равлик у світі

Риба-камінь

Риба-камінь, або бородавчатка (лат. Synanceia verrucosa) — сама отруйна риба, страшний сон рибалок і невдалих туристів. Вона малорухома і добре вміє ховатися, помітити її майже неможливо, а легко наступити. Риба живе в береговій зоні.

Є шанси наступити на рибу-камінь біля берегів Хургади, Шарм-еш-Шейха і Дахаба

Отрута риби-каменя доставляє болісну біль. Щоб позбавити себе від страждань, люди готові ампутувати собі кінцівки з ураженими місцями. Біль супроводжується шоком, відмиранням тканини і паралічем.

Риба любить ховатися в мул, грунт і рифи

Якщо відразу ж не надати допомогу, то випадок завершиться летальним результатом. Рибина зберігає свою отруту в спинних хребтах, якими захищається від хижаків. Як стало відомо редакції bestfacts.com.ua, борадавчатка мешкає у водах Індійського і Тихого океанів. Туристи можуть з нею зустрітися в Червоному морі і в одному з найкрасивіших місць планети — у Великого бар’єрного рифу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: