Сама спекотна країна світу – це Катар. Держава знаходиться на Південному Заході Азії. Воно межує на півдні з Саудівською Аравією, з островом Бахрейн на північно-заході, а з інших боків омивається Перською затокою.

Півострів, на якому зараз знаходиться держава Катар, був заселений ще в 3-му тисячолітті до нашої ери. А зараз він розділений на 10 муніципалітетів. Приблизно сорок відсотків місцевих жителів – це араби. Але тут є також вихідці з Індії, Ірану та Пакистану. І, незважаючи на те, що офіційна мова в Катарі – арабська, більшість жителів майже досконало володіють англійською. Згідно з даними перепису населення 2004 року, в державі проживає 80 відсотків мусульман, ще близько 9 відсотків – християни.

У столиці Катару – місті Доха – живе до 90 відсотків населення всієї країни. До речі, в державі розвинена абсолютна монархія. Тобто кермо правління цілком і повністю знаходяться в руках монарха.

Катар - найспекотніша країна в світі

Раніше чисельність населення в Катарі дуже швидко збільшувалася. Це відбувалося за рахунок того, що на заробітки в країну масово їхали емігранти. Адже країна є третьою в світі за запасами природного газу. Також Катар – це найбільший світовий експортер нафтопродуктів. Зараз ситуація з кількістю жителів кардинально змінюється. Еміграція з країни збільшується, до того ж приріст населення падає. Зараз в Катарі проживає трохи менше двох мільйонів чоловік. Причому, близько 70 відсотків – це чоловіки. Тривалість життя в країні вражає – більше 70-ти років.

І що стосується газу і нафти. На ці корисні копалини доводиться більше половини ВВП і близько 70 відсотків дохідної частини держбюджету. Розвинена в країні і металургійна промисловість. А ось сільське господарства досить мала. Урожай здатний задовольнити як мінімум 10 відсотків потреб населення. Втім, це не дивно, оскільки майже вся територія держави – це пустеля. Рідкісні оази зустрічаються тільки на півночі Катару. При цьому, клімат сухий, немає постійних річок, тому води мало. І отримувати її необхідно з моря шляхом опріснення. Але є підземні джерела, але і їх мало, і розташовуються вони теж на півночі. Як наслідок, в Катарі бідний тваринний світ. Основний живністю є змії, гризуни і ящірки.

Подорож в саму жарку країну Катар А ось що стосується температури повітря. У Катарі дуже жарко. Навіть взимку стовпчики термометрів рідко опускаються нижче 25-28 градусів за Цельсієм. Влітку, за умови, що в країні дефіцит води, 40 градусів вище нуля.

Є в країні і свої збройні сили. Щоправда, чисельність армії скромна. До її складу входить лише 12 тисяч осіб. І велика частина військових відноситься до сухопутним військам. Водночас, в країні присутня величезна кількість різної військової техніки.

Варто відзначити, що в 2022 року в Катарі відбудеться чемпіонат світу з футболу. І оскільки в державі екстремальна спека, вже зараз влада почала вирішувати питання про кондиціонуванні стадіонів. Втім, не виключено, що матчі будуть проходити і в зимовий період часу.

Найспекотніші місця на планеті

Втім, є на землі і інші гарячі точки, де навіть немає життя. Втім, в деяких місцях все ж проживають люди.

Справжній температурний рекордсмен – це пустелі Деште-Лут. Вона знаходиться в Ірані. У 2005 році фахівці зафіксували тут найвищу температуру на поверхні. Дані показали, що повітря прогрівся до 70 градусів вище нуля за Цельсієм. Зробити заміри вдалося за допомогою космічного супутника під назвою «Аква». Саму пустелю називають найгарячішою точкою в світі, а так же самим посушливим місцем на планеті. Причому, тут жодна істота не може вижити. Крім усього іншого, в пустелі Душте-Лут при сильних вітрах можуть утворюватися високі дюни. Висота деяких з них, часом, досягає 500 метрів.

Пустелі Деште-Лут в Ірані - найспекотніше місце в світі

Ще одне спекотне місце – це лівійський місто під назвою Ель-Азізія. Найвища температура в цьому місці була зафіксована восени 1922 року. Тоді стовпчики термометрів показали 57,8 градусів. Втім, в цьому місті справи йдуть не так погано, як в іранській пустелі. Одне з найспекотніших місць на планеті знаходиться в годині їзди від Середземного моря. Тому, як тільки подорожній втомиться від спеки, він тут же може переміститися ближче до морського бризу.

В американському штаті Каліфорнія є відома Долина Смерті. Пустеля знаходиться на 86 метрів нижче рівня моря. І тут у 1913 році фахівці зафіксували рекорд – повітря прогрілося до 56,7 градусів вище нуля. В цілому, середня температура повітря в літні місяці тут тримається на рівні 47 градусів. І Долина Смерті вважається найбільш сухою територією Америки.

Повзучі каміння в долині смерті

Найспекотніші міста у світі

Ще одна гаряча точка на планеті – це Об’єднані Арабські Емірати. Столиця – Дубай. Місто вважається одним з найспекотніших міст світу. Середня температура там коливається між позначками плюс 37-39 градусів. Якщо не забувати про вологість, то знаходиться на вулиці довго без головних уборів та сонцезахисних очком просто небезпечно. Яскраве сонце може спалити сітківку ока, а так само допоможе заробити сонячний удар. Втім, місцеві жителі вже звикли до температури і пристосувалися жити в умовах нестерпної спеки.

Дубай - самий жаркий місто

У північній частині Ефіопії теж можна ставити температурні рекорди. В місцевості Даллол. Там знаходиться поселення. І середньорічна температура населеного пункту приблизно 34 градуси тепла.

Самі жаркі країни в світі

Найзапеклішою країною Європи вважається Греція. Оскільки вона знаходиться ближче всіх до екватора. Після аналізу температурних даними з’ясувалося, що найвищі температури в грецьких Афінах. Тут стовпчики термометрів піднімаються в середньому до 24 градусів вище нуля. Максимальна температура в міста досягається в липні і серпні. Крім цього, високі середні температури зафіксовано в Португалії та Іспанії.

Найспекотнішими в Південній Америці вважаються Колумбія і Чилі. Тут середня температура дорівнює 35 градусів вище нуля. Втім, в країнах Південної Америки постійно можна порадіти рясними опадами, тому стовпчики термометрів тут можуть показувати низькі значення, а потім різко високі.

Чилі - одна з жарких країн в Південній Америці

У Південно-Східній Азії найспекотнішими вважаються Малайзія та Індонезія. Порівняно з іншими країнами вони знаходяться досить близько до екватора.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: