Двадцяте століття подарувало нам першого у світі людини, яка побувала у космосі, першу жінку-космонавта і людини, який вперше вийшов у відкритий космос. В тому ж періоді часу людина здійснив перші кроки по Місяцю.

Перша людина на Місяці

Першим космічним кораблем, який доставив людей на поверхню Місяця, був американський дослідний пілотований корабель «Аполлон-11». Політ почався 16-го липня і закінчився 24-го липня 1969-го року.

Американський астронавт Ніл Армстронг залишив перший людський слід на Місяці

Практично добу на поверхні Місяця провели пілот і командир екіпажу: Едвін Олдрін і Ніл Армстронг. Час їх перебування там дорівнювало двадцяти одній годині тридцяти шести хвилинах і двадцяти одній секунді. Все це час командним модулем керував Майкл Коллінз, який, перебуваючи на орбіті, чекав сигналу.

Космічний «Апполон-11» перший раз приземляється на Місяці

Астронавтами на поверхню Місяця був здійснений один вихід. Його тривалість – майже два з половиною години. Перший крок на поверхню цієї планети зробив командир екіпажу Армстронг. Через п’ятнадцять хвилин, до нього приєднався Олдрін. Під час виходу на поверхню, астронавти встановили на Місяці прапор США, взяли кілька кілограмів ґрунту для подальшого дослідження, а так само встановили науково-дослідні прилади. Ними були зроблені перші фотографії ландшафту. Завдяки встановленому обладнанню стало можливим визначення з максимальною точністю відстані між Місяцем і Землею. Це значуща подія сталося 20-го липня 1969-го року.

Таким чином, Америка виграла місячну гонку, першої висадившись на поверхні земного супутника, і поставлена Джоном Кеннеді національна мета вважалася виконаною.

Першу висадку американців на Місяці називають містифікацією

Треба зазначити, що деякі дослідники називають висадку американських астронавтів на природний супутник Землі найбільшою містифікацією двадцятого століття. Ними є ряд доказів того, що ніякої вищеописаною висадки взагалі не було.

Перша людина у відкритому космосі

Людина вперше вийшов у відкритий космос в 1965-му році. Мова про радянського космонавта Олексія Леонова. У той знаменний політ він відправився 18-го березня спільно з напарником Павлом Бєляєвим на КК «Восток-2».

Олексій Леонов - перший космонавт, що вийшов у відкритий космос

Досягнувши орбіти, Леонов одягнув розроблений для виходу у відкритий космос скафандр. Запасу кисню в ньому вистачало на сорок п’ять хвилин. Бєляєв в цей час почав встановлювати гнучку шлюзову камеру, за допомогою якої Леонов і повинен був здійснити вихід у космос. Прийнявши всі необхідні заходи обережності, Леонов покинув корабель. Всього за його межами космонавт провів 12 хвилин 9 секунд. У цей час напарник Леонова передав на Землю повідомлення про те, що чоловік вийшов у відкритий космос. По телебаченню транслювався зображення ширяючого на тлі Землі космонавта.

Під час повернення довелося похвилюватися, так як в умовах вакууму скафандр сильно роздувся, з-за чого Леонов не поміщався в шлюзову камеру. Опинившись в’язнем космічного простору, він самостійно знайшов вихід з цієї ситуації, розуміючи, що в даному випадку радою з Землі йому не допоможуть. Щоб зменшити розміри скафандра, космонавт стравити надлишки кисню. Робив він це поступово, одночасно намагаючись протиснутися в камеру. Кожна хвилина була на рахунку. Про свої переживання в той момент Леонов вважає за краще нікому не розповідати.

Космонавт Олексій Леонов став героєм Радянського Союзу

Труднощі зі скафандром виявилися не останніми неприємностями того значущого польоту. Виявилося, що система орієнтації не працює, і для приземлення космонавти змушені були перейти на ручне управління. Результатом такої посадки стало те, що Бєляєв і Леонов потрапили не в тому місці, де передбачалося. Капсула опинилася в тайзі в 180-ти кілометрах від Пермі. Через дві доби космонавти були виявлені. Цей успішний політ був відзначений присвоєнням Леонову і Бєляєву звання Героя Радянського Союзу.

Перша жінка-космонавт

Першою жінкою, яка побувала в космосі, стала Валентина Терешкова. Свій політ вона здійснила поодинці, що саме по собі є безпрецедентним випадком. Терешкова для цього польоту була обрана з великого числа парашютисток.

Валентина Терешкова - перша у світі жінка-космонавт

Корабель «Восток-6» опинився на орбіті Землі 16-го червня 1963-го року. Радянський Союз став першою країною, яка відправила свого космонавта в космос, але і першою країною, що відправила в космос жінку. Цей крок був політично мотивованим.

Дивно, що родичі першої в світі жінки-космонавта дізналися про її політ у космос з радіоповідомлень тільки після того, як вона зробила вдалу посадку. Знаючи, що політ цілком міг закінчитися трагедією, дівчина воліла зберегти майбутню подію в таємниці.

Політ Терешкової тривав 22 години 41 хвилину. За цей час перша жінка-космонавт вчинила сорок вісім витків навколо нашої планети. Її позивний – «Чайка».

Перший чоловік, що побував у космосі

Як відомо, першим побував у космосі людиною є Юрій Гагарін. Його історичний політ, що пролунав на весь світ, був здійснений 12 квітня 1961-го року. Саме ця дата названа «день космонавтики».

Юрій Гагарін - перша людина, що побувала в космосі

На кораблі «Восток-1» перший космонавт зробив один виток навколо планети. Політ тривав 108 хвилин, був здійснений на висоті 203 кілометри, швидкість руху склала 18 тисяч миль в годину. Відомо, що з 108-ми хвилин польоту на орбіті космонавт провів всього 89 хвилин, решту ж часу було витрачено на зліт і посадку.

У першого космонавта Юрія Гагаріна був позивний Кедр

За час, проведений на орбіті, Гагарін виконав всю намічену програму. За його спогадами, він ретельно записував всі свої спостереження, розглядав Землю і навіть харчувався.

Ну а до самої великої зірки у всесвіті, радіус якої в півтори тисячі разів більше, ніж радіус сонця, ні один космонавт в найближче майбутнє не відправиться. За даними bestfacts.com.ua людей поки не планують відправляти за межі сонячної системи.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: