За багаторічну історію московське «Динамо» здобуло тисячі різних трофеїв і нагород. Тому немає нічого дивного в тому, що команда з видатним минулим і донині володіє серцями мільйонів шанувальників. Серед них є і знамениті люди: успішні чиновники, актори, музиканти, гумористи і поети. У цьому матеріалі ми згадуємо деяких з них.

На концерті «90 років Товариству «Динамо»

1. Рашид Нургалієв

Біля витоків формування товариства «Динамо» стояли чекісти ГПУ, любили футбол і грали в перших командах клубу. На багатьох сучасних матчах можна почути звучні спортивні кричалки суперників, в яких звучить посил: «Динамо — команда МВС». Не дивно, що, також як Дзержинський, міністр внутрішніх справ Рашид Нургалієв є вболівальником біло-блакитних.

Рашид Нургалієв грає в хокей і любить футбол

2. Валерій Шанцев

Цей державний діяч користується небувалою підтримкою з боку фанатів клубу. Коли глядачам вдається помітити Валерія Павлиновича на трибунах, вони починають скандувати: «Шан-ців! Шан-ців!». Сам Шанцев говорить про рідній команді наступне: «Я давній шанувальник «Динамо». Дуже люблю цю команду, люблю її символ і ніколи не перестану підтримувати хлопців».

Шанцев час від часу сам виходить на поле

3. Сергій Степашин

Якийсь час Сергій Степашин вів роботу в наглядовій раді московського «Динамо». У 2015 році заговорили про перехід Кокоріна — одного з найперспективніших молодих футболістів — «Зеніт». Вже не будучи головою наглядової ради клубу, політик прокоментував ситуацію як уболівальник: «Зрозуміло, що Олександр Кокорін має право самостійно обирати своє майбутнє. Але я вважаю, що футболіст такого рівня команді необхідний».

Степашин любить дивитися гру на стадіоні

4. Євген Леонов

В молодості видатний радянський актор пристрасно захоплювався футболом і вболівав за команду великого голкіпера Льва Яшина. Будучи ще зовсім юним, Леонов уявляв себе великим футболістом. Любов до цього виду спорту привела народного артиста до того, що в 1982 році він вирушив на Чемпіонат Світу з футболу разом зі збірною СРСР.

Євген Леонов добре знав багатьох гравців

5. Михайло Державін

Колеги по цеху згадують, що Михайло Державін чудово грав у футбол і був пристрасним фанатом. Взагалі, багато Мхатівців вболівали за «Динамо». Лев Дуров і Микола Озеров, наприклад, грали за Мхатівську збірну і підтримували саме цей московський клуб.

Михайло Державін воліє хворіти біля телевізора

6. Лев Лещенко

Лев Лещенко вперше потрапив на стадіон «Динамо» у 12-річному віці. На 70-й річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні естрадний співак зазначив, що він уже понад півстоліття не розлучається з командою його молодості. «60 років тому я прийшов на стадіон, де мені вручили посвідчення юного динамівця. Всі ці роки ми разом» — зазначив Лев Валер’янович.

Вболівальник «Динамо» Лев Лещенко і Валерій Газзаєв.

7. Олександр Овечкін

У дитинстві Олександр Овечкін палко вболівав за «Піттсбург» і «Динамо» (в якому він і почав свою спортивну кар’єру). У вересні 2012-го, під час локауту в НХЛ, він навіть підписав короткостроковий контракт зі своїм першим професійним клубом, щоб допомогти москвичам в деяких матчах КХЛ. Також Олександра іноді можна помітити на футбольних матчах клубу.

Овечкін підтримує «Динамо» словом і ділом

8. Євген Євтушенко

У книзі російського журналіста Ігоря Рабинера «Спартаківські сповіді» згадується, що російський поет Євген Євтушенко, також як і Дмитро Шостакович, був великим шанувальником тодішнього головного суперника «Спартака» — «Динамо».

Євтушенко в Лужниках. Москва, 1976 р. Футбол поет дивився вдома

9. Юрій Нікулін

У травні 1946 Юрія Володимировича демобілізували з Червоної Армії. Першим яскравим подією мирного життя став для нього матч «Спартак» — «Динамо». Актор не запам’ятав з яким рахунком тоді команди закінчили, але в пам’яті на все життя зберігся справжній захват від того, що на зміну військовим тягот прийшли радощів мирного життя. На стадіоні, серед тріумфуючого натовпу він відчув це особливо гостро.

Легендарна трійця на футбольному матчі

З футболом у Нікуліна була пов’язана ще одна історія. Відразу ж після закінчення війни акторові запропонували стати футбольним тренером. Досвід виявився не дуже вдалим. Нікуліну не судилося побачити найкрасивіший гол у виконанні своїх підопічних, у нього взагалі не вийшло подивитися на те, як його футболісти забивають. Перший і останній тренерський досвід Нікуліна закінчився поразкою його команди з рахунком 11:0.

10. Юрій і Дмитро Маликовы

У цій фанатської сім’ї любов до клубу передається від батька до сина. Вболівальник старої закалки Юрій Маліков зумів прищепити своєму спадкоємцю любов до московського клубу. Іноді на динамівських трибунах можна розгледіти і Дмитра. Також Юрій говорив, що він ще підтримує мадридський «Реал».

Вболівальники «Динамо» Маликовы і вболівальник «Спартака» Пресняков

11. Василь Лановий

У своїх інтерв’ю Василь Семенович більше любить поговорити про театр, кіно та літературі. Але серед біло-блакитних вболівальників прийнято вважати його своїм. Кажуть, що іноді Ланового можна побачити і на стадіоні.

Василь Лановий з синами

12. Лев Дуров

Лев Костянтинович став одним із перших гостей студії «Динамо ТВ», яка відкрилася в 2012 році. В ефірі актор поділився історіями з особистого футбольного минулого, а також згадав, як грала стара футбольна гвардія радянського клубу. «Особисто я з Яшиним знайомий не був, але після матчу, коли футболісти підходили до трибун, мені вдавалося з ним привітатися», — зазначив Лев Дуров в ефірі динамівського телеканалу.

Лев Дуров: «Я завжди з «Динамо», і в горі і в радості.»

12. В’ячеслав Добринін

Народний артист Росії В’ячеслав Добринін впевнений, що його улюблена команда ще проявить себе. Якось він пообіцяв скласти пісню для «Динамо», якщо за підсумками сезону 2011-го року команда посяде перше місце. А ще артист додав, що її запросто міг би виконати хто-небудь з футболістів. «Якщо команда виграє золото, то я негайно зроблю для них пісню, — заявив Добринін. – Кураньї володар наймогутнішої харизми і він би чудово виглядав на сцені, а Воронін зі своїм хвостом міг би виступати в який-небудь хардкор-групи».

В'ячеслав Добринін - вболівальник зі стажем

бажає уболівальникам клубу «Динамо» видовищних ігор і запрошує познайомитися зі знаменитостями, які обрали «Спартак».

Уболівальник «Спартака» Михайло Єфремов роздає автографи в шарфі «Динамо»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: