Може бути він не такий мальовничий як водоспади Ігуасу, Ніагара або Вікторія, зате точно найвищий водоспад у світі. Водний потік Анхеля пролітає майже кілометр, перш ніж дістатися до землі. Водоспад Анхель у двадцять разів вище, ніж знаменитий і популярний Ніагарський водоспад.

Все вище і вище

Водоспад Анхель (він же називається Салтів Анхель) найвищий вільно падаючий водоспад у світі. Висота його становить, за різними оцінками 978 метрів або 1054 метри. А рівень безперервного падіння води дорівнює 807 метрів. Знаходиться це диво природи в тропічних лісах Венесуели, точніше на території Національного парку Канайма.

Майже кілометр – це настільки велика висота падіння, що перш ніж торкнутися землі водний потік розсипається на безліч найдрібніших частинок. Виходить, що у поверхні землі водоспад схожий на туман. Вода після повалення потрапляє в річку під назвою Кереп.

Не проїхати, не пройти

Дістатися до водоспаду Анхель досить складно, оскільки знаходиться венесуельська пам’ятка в густому тропічному лісі. І там немає ніяких доріг. Найвідчайдушніших можна прокласти шлях до водоспаду по повітрю або ж по річці. Втім, заповзятливі туристичні компанії вже проклали до Анхелю маршрут. Вони продають тури на водоспад комплектами. Туди входить політ з Сьюдад-Болівар або Каракаса в Канайму, далі дорога по воді. Пропонуються туристам їжа і різні речі, необхідні для поїздки на водоспад.

Найвищий водоспад

Водоспад Анхель спадає з величезною плоскої гори, її аборигени називають «тепуй». Гора Ауян Тепуй (що в перекладі на російську мову означає «Гора диявола») – це одна із сотні подібних їй, які розташовані на Гвианском нагір’я, що на південно-сході Венесуели. Ці гіганти відрізняються своїми масивними висотами, вони як би злітають до неба, закінчуються плоскими верхівками і мають повністю вертикальні схили. Тепуй називають так само «столовими горами», це точно описує їх форму. Сформувалися гори мільярди років тому з пісковика. Втім, вертикальні схили постійно руйнуються під впливом проливних дощів, які регулярні на Гвианском нагір’я.

Невдалі пошуки золота

Ще з незапам’ятних часів про Салтів Анхель знали аборигени Венесуели. Водоспад вперше був виявлений в 1910 році. Першовідкривач – дослідник-іспанець по імені Санчес Ла Крус. Втім, про водоспаді світ не дізнався до тих пір, поки офіційно його не відкрив льотчик і золотошукач з Америки Джеймс Крофорд Енджел. В честь його водоспад і назвали.