Багато гігантські статуї – це статуї Будди, але з ними можуть позмагатися в розмірах статуї Христа і, звичайно ж, статуї, що зображують Батьківщину-Матір. Вони стоять у багатьох країнах світу.

Найбільша статуя Будди

У Китаї і Таїланді практично в кожному місті є статуя Будди. Всі вони різного розміру. Побачена п’яти або десяти метрова статуя нікого не здивує, а от побачити статую, висота якої може зрівнятися з висотою хмарочоса, вже зовсім інша справа. Це вражає і зачаровує.

У Китаї і Таїланді багато величезних статуй Будди

Найбільшою з існуючих статуй Будди визнана та, яка знаходиться в китайській провінції Хенань. Її назва – «Весняний Будда». Притому що висота самої статуї становить сто вісім метрів, вона ще знаходиться на п’єдесталі з бронзових лотосів, висота якого двадцять метрів. Таким чином, Будда підноситься на сто двадцять вісім метрів.

Статуя на п’єдесталі встановлено на постаменті. Його висота двадцять п’ять метрів. Виходить, що загальна висота – сто п’ятдесят три метри. Статую встановили в 2002-му році, до цих пір вона вважається найвищою з існуючих на сьогоднішній день.

Найбільша статуя Будди стоїть на пагорбі

На грудях статуї видно свастика, яка вказує на те, що Будда все ж ставився до індусів. У 2010-му році була проведена перебудова п’єдесталу – добудовано ще дві сходинки. Сьогодні висота цієї статуї від підстави до самої верхівки становить двісті вісім метрів.

Висота найвищої статуї Будди становить 208 метрів

Статуя виготовлена з 1100 фрагментів, які були з’єднані в одне ціле. Її собівартість – близько вісімнадцять мільйонів доларів, а вартість усього проекту склала майже п’ятдесят п’ять мільйонів.

Найбільша статуя Христа

У світі є багато статуй Христа. Донедавна найбільшою вважалася та, що височіє над Ріо-де-Женейро. У 2010-му році з’явилася нова статуя. Вона встановлена у польському Свебодзині. Її офіційне відкриття відбулося наприкінці листопада 2010-го року.

Статуя Христа в Ріо-де-Женейро з незвичайного ракурсу

Польська статуя перевершила по висоті статую Бразилії на шість метрів. Її висота – п’ятдесят один метр. Її можна розділити умовно на три частини – це п’єдестал, сама статуя і триметрова корона. Корона покрита позолотою, на ній є напис «Цар Царів». Безпосередньо сам польський Христос має висоту тридцять три метри, що символізує його вік.

Статуя Христа в польському Свебодзині визнана найбільшою в світі

Треба зазначити, що в Бразилії подібна статуя височить на семисотметровой горі, тому її видно з великої відстані. У Польщі висота гори складає всього шістнадцять метрів, з-за чого статуя проглядається з набагато меншої відстані.

Найвища статуя в Росії

Росія теж може похвалитися наявністю високої статуї. У свій час вона була найвищою у світі. Мова йде про статуї «Батьківщина-Мати кличе!». Вона знаходиться в Волгограді і встановлена на Мамаєвому кургані. Її висота – шістдесят два метри, а разом з постаментом – сто два метри.

«Батьківщина-Мати кличе!» найбільша статуя в Росії. Старовинна фотографія

Відомо, що висота самої фігури – п’ятдесят два метри, а вага всієї статуї – вісім тисяч тонн. Висота статуї перевищує зріст людини в тридцять разів. Для посилення візуального ефекту Батьківщина-Мати була встановлена на штучній чотирнадцятиметрової насипу. Піднятися на курган можна по серпантину, що складається з двохсот граничних ступенів, саме стільки днів тривала оборона Сталінграда.

На Мамаєвому кургані у Волгограді стоїть найвища статуя в Росії

Спочатку планувалося створення статуї, фігура якої була б тридцять шість метрів заввишки, однак у процесі проектування розмір збільшили до п’ятдесяти двох. На момент установки, «Батьківщина-Мати кличе!» виявилася найвищою статуєю не тільки в СРСР, але і у всьому світі. Вона чудово виглядає і влітку, коли курган вкривається зеленим килимом, і зимовим вечором, коли її освячують промені прожекторів. Батьківщина-Мати підноситься над Мамаевым курганом, панує над містом, видно на десятки кілометрів в окрузі.

Найбільша статуя в світі

Найбільшою на сьогоднішній день статуєю в світі визнана статуя «Весняний Будда» або «Будда Весняного храму», що знаходиться в Китаї. Висота цього «гіганта» — сто двадцять вісім метрів, а разом з п’єдесталом – сто п’ятдесят три метри. Рішення про її будівництво було прийнято після того, як в Афганістані була підірвана бамианская статуя.

Будда Шак'ямуні найвища статуя Будди в Європі

Для порівняння можна сказати про статуї, яка трохи менше «Весняного Будди» — це статуя Будди Шак’ямуні. Її загальна висота – сто тридцять метрів. Вона стоїть в М’янмі. Будівництво велося дванадцять років, і було закінчено тільки в 2008-му році.

Ще одна найбільша статуя – знову статуя Будди. Довгий час саме вона була найбільшою в світі. Вона знаходиться в Японії і називається «Статуя Будди Амітабхи». Ця статуя, висота якої сто двадцять метрів, була споруджена у 1995-му році.

Про дна з найстаріших шанованих статуй світу – сидить Будда в Лешане. Його створення тривало протягом дев’яноста років. Статуя була остаточно готова лише в 803-му році. Такий тривалий термін пов’язаний з тим, що ця статуя була висічена прямо в скелі. Цілу тисячу років саме цей Будда був найвищою статуєю в світі.

Статуї не є найвищими споруди на землі. На сайті bestfacts.com.ua можна дізнатися про те, що висота хмарочоса Sears Tower в США трохи менше 450 метрів, але є будівлі ще вище. Детальніше про самих великих будинках можна прочитати тут.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: