Вперше побудована колесо огляду поклало початок будівництва безлічі таких коліс по всьому світу. Міста ніби змагалися за розміром і висоті. Ця гонка за першість триває і сьогодні.

Саме перше колесо огляду

Вперше величезних розмірів колесо огляду з’явилося в Америці в 1893-му році. По висоті вона конкурувало з Ейфелевою вежею. Як відомо, місто Чикаго в 1893-му році готувався до проведення Міжнародної виставки. Американці вирішили створити пам’ятка, яка відразу б підкорила весь світ, «перебивши популярність гігантської Ейфелевої вежі, яка була побудована в Парижі до попередньої Міжнародній виставці.

Ідея спорудити гігантських розмірів обертове колесо прийшла в голову Джорджу Вашингтону Гейлу Феррису – видатному інженеру того часу. Будівництво цієї споруди було закінчено якраз до початку виставки. Його діаметр склав сімдесят п’ять метрів, а вага перевищує дві тисячі тонн. Разом з колесом оберталися тридцять шість кабінок для пасажирів. Кожна така кабінка вміщала шістдесят осіб.

Перше у світі колесо огляду здається примітивним

Успіх атракціону був приголомшливим. Пройшло зовсім небагато часу, і ідея створення колеса огляду була підхоплена багатьма містами світу. Через десять років після будівництва першого колеса, в світі вже налічувалося більше ста колес огляду.

Найвищі чортові колеса в історії

Людина завжди прагнув подивитися на землю з висоти пташиного польоту. Така можливість з’явилася після будівництва коліс огляду або чортових коліс, як частіше їх називають люди.

Звичайно, побачити панораму міста можна і з оглядового майданчика, однак така є не в кожному місті. Далі розповімо докладніше про деяких великих чортових колесах.

«Зірка Наньчана»

Висота одного з найбільших коліс огляду – сто шістдесят метрів. Цей «гігант» побудований в Китаї у місті Наньчан і носить назву «Зірка Наньчана». Поїздка на ньому займає тридцять хвилин.

«Зірка Наньчана» входить в топ-10 найвищих чортових коліс

Це чортове колесо оснащене 60-ма кабінами, в кожну з яких поміщається вісім осіб. Треба відзначити, що «Зірка Наньчана» майже не буває порожньою. Багато в чому цьому сприяє невисока ціна квитка, яка складає всього шість доларів.

«Лондонське око»

З висоти ста тридцяти п’яти метрів можна побачити панораму Лондона. Така можливість з’являється у кожного, хто вирішить покататися на чортовому колесі, визнаним найбільшим в Європі. Його назва – «Лондонське око».

Височенний «Лондонське око» - пам'ятка Лондона

Це популярний атракціон Великобританії. На колесі тридцять дві кабінки. Повний коло чортове колесо робить за тридцять хвилин. Вартість проїзду – тридцять доларів.

«Небесна мрія»

Найбільше колесо огляду класичного типу побудовано в Японії і називається «Небесна мрія». Вартість проїзду на ньому складає всього десять доларів, що зовсім не дорого для такої недешевої країни.

«Небесна мрія» найвище колесо огляду в Японії

Щоб зробити на цьому колесі повне коло, треба витратити двадцять хвилин. Туристи, опинившись в найвищій точці, можуть поглянути на місто, який видно, як на долоні.

Найвідоміші колеса огляду в Росії

Росія, як багато країн Європи, теж може похвалитися великою кількістю побудованих колес огляду. Найбільші можна бачити в Москві, Казані, Сочі, Калінінграді, Пермі і Санкт-Петербурзі.

Незважаючи на те, що в Москві побудовано кілька коліс огляду, зовсім не столичне колесо є лідером по висоті.

Чортове колесо в Сочі

Першість по висоті в Росії біля колеса огляду, що знаходиться в Сочі, а саме – в Лазаревському парку. Його висота – вісімдесят три з половиною метри. Конструктором сочинського колеса «гіганта» є Володимир Гнєздилов. Відкриття відбулося в 2012-му році.

Чортове колесо в Сочі одне з найзнаменитіших в Росії

Колесо обладнано 14-ма кабінками відкритого і 14-ма кабінками закритого типу. На повний оберт колеса йде всього вісім хвилин. Воно дозволяє побачити всім пасажирам Кавказький хребет, Чорне море і місто Сочі.

Московське колесо огляду в парку на ВВЦ

Столичне чортове колесо, побудоване в парку на ВВЦ, займає друге місце по висоті серед коліс огляду Росії. Його висота становить сімдесят три метри. Конструктором так само є Володимир Гнєздилов. Відкриття відбулося в 1995-му році.

Знамените колесо огляду на ВВЦ

Колесо обладнано 40-ка кабінками і здійснює оборот за сім хвилин. Відомо, що діти, чий зріст не перевищує одного метра сорока сантиметрів, на цей атракціон не допускаються.

Колесо огляду в Казані в парку «Кирлай»

Почесне третє місце по висоті займає чортове колесо, яке побудовано в парку «Кирлай».

Висота цього колеса – п’ятдесят п’ять метрів. Кожна з сорока кабінок, якими оснащено колесо, вміщує шість осіб. За годину чортове колесо-рекордсмен здатне обслужити три тисячі шістдесят пасажирів. Відомо, що виробництвом і установкою колеса займалася фірма VISA GROUP.

Колесо огляду в Казані входить в топ найвищих в Росії

Найвище колесо огляду на сьогоднішній день

Довгий час найвищою в світі вважалося колесо огляду, побудоване в Сінгапурі. Його назва – «Ширяючий Сінгапур». Висота становить сто шістдесят п’ять метрів. На те, щоб зробити повне коло, йому потрібно цілих тридцять сім хвилин. Пасажирам кабінок відкривається чудовий вид на набережну і знаходяться по сусідству острова. Сінгапурський чортове колесо обладнано 28-ма кабінками, місткістю двадцять вісім чоловік кожна.

Так виглядає найвище в світі колесо огляду

На сьогоднішній день найвищим колесом огляду у світі вважається колесо, що знаходиться в Нью-Йорку. Відкриття планується на кінець 2015-го року. Висота колеса складе сто дев’яносто метрів, перевищивши таким чином статую Свободи в два рази. Майбутнє колесо-рекордсмен за один раз зможе перевозити одну тисячу чотириста сорок пасажирів у 36-ти кабінках.

Своїми масштабами дивують не стільки чортові колеса, але і інші каруселі. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про найстрашніших атракціонах у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: