Якщо вам пощастило з ростом, то згадайте, скільки разів ви чули, що вам потрібно піти в баскетболісти? Само собою, в цьому виді спорту високий зріст грає тільки на руку. Але хто ж з всесвітньо відомих баскетболістів найвищий?

Найвищі баскетболісти НБА

Звичайно ж, спортсмен з таким зростанням буде відразу помічений, а якщо він ще і робить великі успіхи в грі, то цілком можливо, що його запросять у Національну баскетбольну асоціацію. У список найвищих баскетболістів НБА входить тільки двадцять гравців. Їх зростання перевищує 220 див. Двоє з них увійшли в Баскетбольний Зал Слави – Арвідас Сабоніс із зростанням 221 см і Ральф Сімпсон, 224 див. Але зупинимося докладніше на самих високих гравців НБА.

Арвідас Сабоніс - один з найвищих баскетболістів НБА

Чорногірський баскетболіст Славко Вранеш народився в 1983 році. Його зріст – 230 см, і він є також одним з найвищих баскетболістів світу. За всю свою кар’єру Славко грав за Сербію, Туреччину, Іран і один сезон провів навіть у казанському «УНИКСе». У НБА цей спортсмен відіграв лише один матч, та й у ньому його перебування на полі склало лише три хвилини.

Зараз Вранеш виступає за сербську команду «Металац».

Зростання баскетболіста Славко Вранеша 230 см

На один сантиметр у висоту обігнав його суданський баскетболіст Мануте Бол. На відміну від більшості дуже високих людей, Мануте не мав порушень гіпофіза, а своїм зростанням зобов’язаний батькам, чий зріст трохи перевищував 2 метри. Причому цей баскетболіст є ще і одним з самих худих гравців НБА. Якщо вага його колег набагато вище 100 кілограм, то Мануте Бол важить тільки 95.

Ну а звання найвищого гравця НБА заслуговує Георге Мурешан з Румунії з зростанням 232 див. Крім спортивної кар’єри Георге освоює інші види діяльності. Наприклад, знімається у фільмах та кліпах. Побачити акторські таланти цього спортсмена можна в комедії «Мій гігант».

Найвищий баскетболіст СРСР

Але і нашій країні є ким пишатися! У 1959 році народився найвищий баскетболіст СРСР, Олександр Сизоненко. У 1990 році його ім’я потрапило в Книгу рекордів Гіннеса, адже його зріст сягав 2,39 див. Він поставив рекорд як найвищий людина не тільки в СРСР, але і у всьому світі.

Олександр Сизоненко був найвищим баскетболістом в СРСР

Протягом свого життя Олександр грав ленінградський «Спартак», куйбишевський «Будівельник», а також був кандидатом у збірну СРСР. Його гра відзначалася дуже розвиненим позиційне чуття, він добре володів подачами пасу, але фахівці вважали, що з-за свого зростання він був не такий швидкий, як цього вимагала гра. У 1986 році йому довелося піти зі спорту через неполадки зі здоров’ям. Згодом він також знявся у фільмі, чехословацької казці «Хоробрий кравчик», де виконав роль велетня.

Олександр Сизоненко продовжував зростати все своє життя. Проблеми з гіпофізом не відступали, хоча лікарі двічі робили Олександру операцію на мозку. У сімдесятих роках йому сказали, що Олександр протягне максимум двадцять років. Але він прожив набагато більше і пішов з життя 5 січня 2012 року. До цього часу його зростання становив вже 245 див.

Перед смертю зростання баскетболіста Олександра Сизоненка становив 245 см

до Речі, найвищою жінкою, яка грає в баскетбол, була теж радянська спортсменка, Уляна Семенова. Її зростання 210 см, а вага – 127 кілограм. Заслуги Уляни Семенової складно переоцінити, адже вона неодноразово разів завойовувала титул чемпіонок світу та СРСР, є володаркою численних кубків, а також нагороджена орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, Дружби народів та іншими.

А в сучасній Росії перше місце по висоті зайняв Павло Подскользин. Він також входить в десятку найвищих баскетболістів NBA. Його зростання 224 див. Зараз він грає за різні російські клуби, показуючи приклад високої спортивної підготовки молодим баскетболістам. Спортсмен дбає про розвиток російських клубів та про досягнення ними найвищих результатів.

Уляна Семенова - найвища жінка-баскектболист

Найвищий баскетболіст в історії

Ну а найвищим баскетболістом за всю історію баскетболу визнаний Сулейман Алі Нашнуш. Зростання цього лівійського спортсмена становив 245 див. В далекому 1962 році він грав за баскетбольну збірну Лівії. Але Сулейман так і не зміг побудувати хорошу спортивну кар’єру. Проблеми зі здоров’ям дали себе знати, і йому довелося лягати під ніж хірурга.

Також Сулейману були призначені препарати заліза для припинення аномального зростання. Спортсмен прожив усього 47 років, померши в 1991 році. Але було в його житті і ще одна знаменна подія – у 1969 році він знявся у фільмі самого Федеріко Фелліні «Сатирикон».

Сулейман Алі Нашнуш - найвищий баскетболіст в історії

Як ми бачимо, зростання не є гарантом успіху в баскетболі. Найяскравішим прикладом тут служить відомий баскетболіст Майкл Джордан. Його численні спортивні досягнення – заслуга того, що він є самим прыгучим баскетболістом в світі. За цю його особливість Майкла прозвали Повітряним Джорданом. До речі, зростання у нього для баскетболіста досить посередній, всього 198 див.

Найвищий баскетболіст у світі

А тепер настала черга дізнатися ім’я найвищого баскетболіста в сучасному світі. Сунь Хв Хв лише трохи нижче легендарного Сулеймана Алі Нушнуша і його зростання становить 240 див. Своїм існуванням Сунь Хв Хв спростовує загальноприйняту думку про китайців як про найнижчою нації.

Сунь Хв Хв - найвищий баскетболіст сучасності

Зараз Сунь Хв Хв грає в команді ліги ABA. Він активно тренується, щоб виконати свою мрію і потрапити в NBA. Але поки жоден клуб цієї ліги не запросив спортсмена, порахували, що його фізична підготовка не надто висока. Однак, баскетболіст не залишає на це надії і робить все, щоб відповідати рівню свого кумира Яо Міна.

Треба зауважити, що якби не операція на гіпофізі, Сунь Хв Хв так і продовжував зростати. Вага у баскетболіста теж немаленький – 160 кг. Його габарити були помічені навіть Голлівудом, і спортсмену пощастило зіграти в одному фільмі з Джекі Чаном. І, за оцінками його кінематографічна кар’єра може скластися більш вдало, ніж спортивна.

Але не всі високі люди планети грають в баскетбол. Дізнайтеся про них — чим вони займаються і чим живуть!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: