Спритники розраховують, на довірливість людей і звичку відразу відреагувати – зателефонувавши або написавши SMS. Дізнайтеся все про найпоширеніших шахрайства по мобільному телефону.

Як розводять на гроші по sms?

Випадок з родичами

Аферист представляється родичем, товаришем по службі або іншому абонента і схвильовано повідомляє, що знаходиться в біді (збив людину, потрапив в аварію, знаходиться в міліції) та у нього зламаний телефон (відібраний бандитами, загубився, сіли батарейки) і довелося подзвонити з чужого. Треба зателефонувати ще в різні місця, тому необхідно поповнити баланс. Після поповнення, людина передзвонює і радісно повідомляє, що все залагоджено. Потрібно лише передати посередникам гроші в умовленому місці.

Розлучень по sms існує досить багато

/h3> Аферистами пропонується послуга з визначення місцезнаходження абонента за номером мобільного. Щоб скористатися послугою», людині рекомендують спершу зареєструватися за допомогою SMS: потрібно дати відповіді на деякі питання, а за кожне повідомлення знімається певна сума. В результаті людина отримує посилання з усім відомою інформацією.

Ілюстрація популярного виду шахрайства по СМС

Ваша кредитка заблокована!

Клієнтові приходить SMS про блокування його карти. Тут же буває вказаний номер телефону, куди слід передзвонити. Після дзвінка спритники повідомляють, що на сервері банку стався збій і для усунення неполадок потрібні реквізити банківської картки. Після цього шахраї використовують інформацію у своїх цілях.

Заборгованість за кредитом

Спочатку приходить SMS: «Вам відмовлено у видачі кредиту банком Х». Через кілька днів, надходить новий дзвінок. Автовідповідач, від імені банку Х, повідомляє: «Нагадуємо про необхідність погашення Вашого кредиту. Щоб прослухати повідомлення ще раз, натисніть 1. Для з’єднання з оператором, натисніть 2». У процесі спілкування з «лжеоператором» у постраждалого выуживаются відомості про його рахунках, номери кредиток, особисті дані.

Ще один поширений смс-розлучення

Надішліть SMS і у Вас буде більш вигідний тариф!

Клієнт, не беручи до уваги номер з якого відправлено повідомлення, відправляє SMS для отримання більш вигідного тарифу. У підсумку залишається зі старим тарифом, але без певної суми грошей.

Типовий метод роботи шахраїв

Людині рекомендується відправити SMS на короткий номер, щоб відмовитися від рекламної SMS-розсилки. Природно, SMS виявляється платним.

Пропозиція розбагатіти

Пройдисвіти відправляють SMS приблизно такого змісту: «Це повинен знати кожен! Є одна альтернатива отримати прибуток по мобілі, відразу зняти гроші буде неможливо, зате вони надійдуть на рахунок. SMS — безкоштовно! Перевірено багатьма…» Далі докладно розповідається, що слід робити. Аферисти гарантують, що протягом декількох хвилин рахунок абонента збільшиться на енну суму грошей, а SMS виявляється платним.

Потрібна робота?

Будь оголошеннях про надання роботи рекомендується, для отримання інформації, відправити SMS або зателефонувати на короткий номер. А в результаті з рахунку зникають гроші.

Шахраї часто пропонують влаштувати на роботу за СМС

Як захиститися від SMS-шахраїв?

На жаль, шахраїв у мобільних мережах не стає менше. Якщо абоненти перестають потрапляти на вудку, на якийсь один спосіб обману, зловмисники оперативно придумують новий. Щоб не стати потерпілим від таких схеми, найкраще не звертати уваги на такі повідомлення.

Найпростіший метод захиститися від смс-шахраїв - нічого не відповідати

Але якщо ви все ж вирішили перевірити інформацію, перш за все переконайтеся, що номер, на який вам слід зателефонувати, не короткий. Також необхідно дотримуватися просте правило — читати умови за якими надається послуга». Пам’ятати, що будь-яка занадто спрощена процедура щодо зміни тарифів виглядає дуже підозріло. Найкраще зателефонувати на номер оператора, відомий раніше і ні в якому разі не передзвонювати, не відправляти SMS на незнайомі і короткі номери.

Якщо справа стосується вашого родича, друга і допомога потрібна йому, — постарайтеся зателефонувати близькій людині по відомому вам номеру або зв’яжіться з ним іншим способом.

Шахраї тиснуть на слабкі місця

Також потрібно знати, що співробітникам банків категорично заборонено розпитувати про реквізити клієнтів їхніх банківських карток. Отримавши повідомлення, перевірте отриману інформацію, зателефонувавши до call-центр банку. А найголовніше будьте уважні і обережні, і ви ніколи не станете жертвою мобільних шахраїв.

Найпоширеніше СМС-шахрайство на сьогоднішній день

Що нового можна очікувати від мобільних шахраїв в майбутньому? Очевидно, способи отримання грошей стануть більш витонченими. Можливо, спритники будуть застосовувати своє вміння проти технології NFC, яка дозволяє здійснювати мобільні платежі за покупку в магазині, або за проїзд у метро, піднести трубку до встановленого спеціально платіжного терміналу.

Телефонні шахраї користуються високими технологіями

Останнім часом набрав популярності такий спосіб, як прохання повернути гроші, нібито випадково відправлені на ваш рахунок. Спочатку абонент отримує SMS, що до нього на рахунок хтось перевів енну суму. А незабаром надходить SMS в якому говориться, що це помилка і благають повернути гроші назад. У цьому випадках необхідно обов’язково перевірити стан свого рахунку, уточнивши у оператора або відправивши запит, не було поповнень протягом дня.

За даними bestfacts.com.ua коли перші телефони ще не вміли приймати і надсилати смс, такого шахрайства не було, але і гаджети були далекі від сьогоднішніх. Детальніше про них можна прочитати тут.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: