Музеї світу відкриті для всіх, хто бажає ознайомитися з мистецтвом скульптури. Фігури людей і тварин виконувалися в різні століття з різних матеріалів. Серед найбільш відомих скульптур – статуї богів і античні скульптури. Чим надихалися майстра і які скульптури найвідоміші?

Відомі античні скульптури

Античні скульптури найбільш відомі. Їх зображення ми бачимо всюди, в тому числі і в повсякденному житті.

«Венера Мілоська»

Більш впізнаваною скульптури, ніж скульптура «Венери Мілоської», мабуть, немає. Чимало установ прикрашають свої холи її копіями. Ні дати створення, ні сам автор невідомі.

«Венера Мілоська» - скульптура - еталон жіночої краси

Час створення вчені визначили лише приблизно. На їхню думку, Венеру виліпили в сто тридцятому році до н. е. Сьогодні вона демонструється в Луврі.

«Давид»

Автором бронзового «Давида» є скульптор Данателло. Його робота – це скульптура в повний зріст, що стоїть без опори на що-небудь. За задумом автора усміхнений оголений Давид дивиться на голову Голіафа, яку тільки що відрубав.

Скульптуру Давида Мікеланджело знають всі, хто вчився в художній школі

Дата створення цієї скульптури – тисяча чотириста сороковий рік. «Давида» демонструє флорентійський Національний музей.

«Дискобол»

Ще одна з найбільш відомих античних скульптур – «Дискобол». Спочатку автор відлив скульптуру з бронзи. Дата створення – приблизно чотириста п’ятдесятий рік до н. е .. Пізніше з’явилося кілька копій, але вже з мармуру.

Дискобол - одна з найвідоміших античних скульптур

Автором імовірно є Мирон. Оригінал скульптури загублений. До наших часів збереглися лише копії, зроблені з оригіналу в Стародавньому Римі.

Найвідоміші статуї богів

Статуї богів можна зустріти майже в кожній країні. Десь вони стандартного розміру і демонструються в музеях, де-то ж просто величезні і є визначною пам’яткою міста.

Статуя Христа-Спасителя

Величезних розмірів статуя Христа-Спасителя стоїть в Ріо-де-Женейро і є однією з головних національних пам’яток. Щорічно подивитися її приїжджають без малого два мільйони осіб.

Статуя Христа-Спасителя - найвідоміша в Південній Америці

Ця статуя – священний символ Бразилії. Фігура Христа височіє на сімсот метрів над рівнем моря. Її висота – тридцять вісім метрів. Скульптура була зведена в тисяча дев’ятсот тридцять першому році на пожертвування населення та церкви.

Статуя Будди Майтреї

До самим величезним статуй в світі належить статуя Будди Майтрейї в Китаї. Ця статуя-рекордсмен висічена прямо в скелі. Її висота – сімдесят один метр.

Найбільша статуя Будди

Відомо, що робота над нею була розпочата ще в сімсот тринадцятому році і тривала дев’яносто років. Численні туристи, які приїхали в Китай, прагнуть обов’язково побачити статую бога, що близько тисячі років вважалася найвищою в світі.

Статуя Шиви

Сучасна статуя бога Шиви з’явилася вже в двадцять першому столітті в Непалі. Її будівництво тривало сім років. Шива заввишки сорок три з половиною метри – це найвища статуя бога Шиви в світі. Інтерес туристів до неї зрозумілий.

Інші відомі статуї

Мистецтву скульптури кілька тисячоліть. За ці роки скульптори створили самі різні твори. Деякі скульптури – справжні пам’ятки.

Моаї

На острові Пасхи знаходяться вісімсот п’ятдесят монолітних статуй з каменю. Що дивно – всі вони повернуті до центру острова. Довжина деяких з них перевищує шість метрів, а вага – двадцять тонн.

Моаї - найвідоміші ідоли з острова Пасхи

Одна з експедицій виявила там гігантську незакінчену статую. Її вага дорівнює приблизно двісті сімдесят тонн, а висота – двадцять метрів.

«Пісяючий хлопчик»

Коли точно з’явилася в Брюсселі статуя «Пісяючий хлопчик» та хто був її творцем – невідомо. Ця мініатюрна статуя-фонтан зроблена з бронзи: голий хлопчик, що пісяє в басейн. Припускають, що статуя була створена в п’ятнадцятому столітті.

Пісяючий хлопчик, мабуть, найвідоміший пам'ятник у Європі

Бронзового хлопчика неодноразово викрадали. На його місці з’являлись копії. Час від часу статую одягають у різні костюми, в залежності від пам’ятної дати або свята.

Великий Сфінкс

Прадавня скульптура збереглася в Гізі – Великий Сфінкс, що лежить на березі Нілу. Це монолітне твір. Сфінкс висічений із скелі вапняного походження.

Знаменитий сфінкс з незвичайного ракурсу

Між його лапами, витягнутими вперед, колись знаходилося святилище. Особа статуї лева має портретну схожість з одним з єгипетських фараонів. Визначною пам’яткою є і самі єгипетські піраміди. На сайті є докладна стаття про єгипетських і інших чудових пірамідах.

Найбільш відома скульптура в світі

Самої розтиражованим, найбільш упізнаваним у світі зображенням скульптури є «Мислитель». Ця відома скульптура демонструється в Парижі. Її автор – Роден.

Роденівський мислитель, мабуть, сама впізнанна скульптура в світі

Роден у тисяча вісімсот вісімдесятому році, отримав велике замовлення. Робота повинна була називатися «Врата пекла». Передбачалося, що автор створить декілька статуй, які будуть встановлені біля входу в музей. Цей проект залишився незакінченим, проте, ряд скульптур Роден вирішив зробити більшими. Завдяки цьому світ побачив «Мислителя». Геніальному майстру вдалося точно передати глибокий розумовий процес чоловіка, який сидить на камені.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: