З усього різноманіття мешкають на Землі птахів, а їх близько 9000 видів, є особливі. Наприклад, відомо про найбільш швидко бігають, птахів та птахів, що розвивають в польоті найбільшу швидкість.

Птахи, які найшвидше бігають

Птахи, які не вміють літати, прагнучи пристосуватися до життя в дикій природі, навчилися швидко бігати. Більшість з них мешкає в Південній півкулі. Швидкому бігу сприяють розвинена мускулатура ніг і потужний корпус.

Африканський страус

З усіх птахів найбільшу швидкість при бігу розвиває африканський страус. Ця птиця ще й рекордсмен за розміром, будучи найбільшим представником пернатих. Швидкість, яку африканський страус легко може тримати протягом тривалого бігу – 50 км/год. При прискоренні він біжить зі швидкістю 80 км/год. Рекорд цієї величезної птиці – 97 км/ч.

Коли найшвидша птах біжить, то її крок дорівнює чотирьом метрам

Настільки стрімкий біг можливий завдяки потужним розвиненим ніг з двома пальцями. Крила допомагають страусові балансувати під час бігу. Здатність до польоту ця швидко бігає птах втратила давно.

Нанду

Птах нанду живе в степах Південної Америки. І зовні, і по способу життя дана птах дуже схожий на страуса. Нанду, відчувши небезпеку, здатний бігти зі швидкістю 60 км/год. З хижаків наздогнати дорослу птицю може тільки пума або ягуар. Друга назва нанду – американський страус.

Американський страус нанду швидко бігає, щоб уберегтися від хижаків

Страус ему

Ему, як африканські страуси і нанду, є першокласними бігунами. Їх максимальна швидкість при бігу дорівнює 50 км/ч. Дивно те, що місячні пташенята ему вже здатні бігти нарівні з мамою, розвиваючи швидкість 50 км/год. Більше всього ему поширені в Австралії. У звичайному житті вони воліють швидку ходьбу зі швидкістю від 4 до 7 км/ч.

Пташенята ему здатні бігати так само швидко, як мама

Птахи, які найшвидше літають

Всі птахи, за малим винятком, вміють літати, але швидкість їх польоту сильно відрізняється. Найшвидше літають ті птахи, які «правильно» використовують свої крила. На швидкість польоту так само впливає будова скелета і вага пернатих.

Иглохвостый стриж

Зрівнятися по швидкості польоту стриж може тільки з соколом-сапсаном. Стриж при горизонтальному польоті може набрати швидкість 160 км/ч. Його вага – від 30 до 56 гр при довжині менше 18 див. Піти від переслідування стрижеві легко, адже він летить швидше своїх хижих побратимів.

Иглохвостый стриж літає швидше, ніж їздять автомобілі

Чеглок

Чеглок живиться дрібними птахами і комахами, полюючи на них під час польоту. Цей птах летить трохи повільніше стрижа. Його швидкість – менше 160 км/год. Він представник роду соколов. Місце проживання – майже вся Євразія.

Чеглок ставить рекорди швидкості в повітрі над усією Євразією

Фрегат

Ще один швидкий хижак – фрегат. Його максимальна швидкість – 153 км/год. Він здатний літати тривалий час, не утворюючи змахів крилами. Нерідко фрегати відбирають видобуток інших хижаків, нападаючи на них під час польоту.

Птах фрегат в польоті

Сероголовый альбатрос

Розправивши свої величезні крила, розмах яких становить близько 3,5 метрів, ширяє над водними просторами сероголовый альбатрос – ще один рекордсмен по швидкості польоту. Він може летіти зі швидкістю 130 км/год, зовсім небагато поступаючись фрегату, причому зберігати цю швидкість альбатрос здатний тривалий час.

Гага

Гага літає зі швидкістю 100 км/ч. Прожиток цей птах знаходить поблизу водойм. Потужні крила допомагають газі не тільки швидко літати, але і пірнати на глибину близько 20 метрів.

Птах гага входить в топ птахів, вміють швидко літати.

Поштовий голуб

Від 85 до 100 км/год – така швидкість польоту поштового голуба. Ці птахи відрізняються швидкістю польоту і неймовірною тривалістю. Адже летіти без зупинки поштою голуб може до 16 годин підряд.

Поштові голуби можуть довго летіти з високою швидкістю

Птахи, які найглибше пірнають

Мешканці Антарктиди, пінгвіни, здатні пірнати на глибину до 200 метрів. Так вони добувають ласу здобич — рибу. При цьому птахи, які не можуть літати, здатні рухатися під водою зі швидкістю 36 км/ч. Крижаної води і холодного повітря вони не бояться.

Пінгвіни - птахи, які дуже глибоко пірнають

Найшвидша птах у світі

Звання найшвидшої у світі птахи належить сапсану. Його рекорд – політ зі швидкістю понад 200 км/год. Під час пікірування своєї жертви він розганяється до 389 км/ч.

На честь самої швидкої птиці назвали поїзд

Сапсани живуть у всіх кліматичних поясах, немає їх тільки в Антарктиді. Мешкають ці птахи поблизу водойм в дуплах дерев, так само воліють скелясту, гірську місцевість. Розвиваючи неймовірну швидкість, сапсан в польоті полює на дрібних птахів – воробйов, дроздов, голубів і жайворонків.

Птахи відрізняються ще і незвичайним зовнішнім виглядом. Помірятися можна, наприклад, дзьобами. На сайті є докладна стаття про самих незвичайних дзьобах в світі, в тому числі про тварин з дзьобами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: