У давнину вогонь вважався «гнівом Божим», у сучасному ж світі причиною його виникнення і поширення все ж визнані людська недбалість або злий умисел. А чим були викликані найвідоміші пожежі в Росії і розповість ця стаття.

Великі природні пожежі

Волею долі чи ні, але найбільші російські пожежі припали на злощасний 2010 рік. Загальна площа вигорання, куди увійшли поселення, ліси, сільськогосподарські угіддя, склала за дев’ять перших місяців року більше півтора мільйонів гектарів. Але це за оцінкою Рослесхоза. За даними американського центру відстеження пожеж, цифра повинна бути в десять разів більше, близько 15 мільйонів. Було зареєстровано більше трьохсот осередків, але багато були помічені пізно, коли вже перетворилися на справжні лиха.

Самі страшні лісові пожежі в Росії були в 1972 і в 2010 роках

Однією з причин цього є те, що ні в МНС, ні в Рослесхоза не було доступу до необхідних даних космічної фотозйомки. Кинуто на боротьбу зі стихіями було близько 150 тисяч чоловік, більше 26 тисяч одиниць техніки. Найбільше постраждали Рязанська, Ніжегородськая, Ульяновськая і Володимирська області, а також республіки Марій Ел і Мордовія. Жахали і наслідки підмосковних торф’яних пожеж. Тисячі людей були евакуйовані, приміром, з Тольятті. Вогнем було знищено більше ста населених пунктів. На щастя, обійшлося без такої кількості жертв, як у таких пожежах, про яких піде розповідь.

Топ найвідоміших пожеж у російській історії

Пожежа в Зимовому палаці

В 1837 році в Санкт-Петербургсгорел Зимовий палац, який можна було і врятувати від вогню або хоча б значно зменшити розмір збитків. Але завадила цьому необачне рішення царя, який кинувся приймати активну участь в гасінні пожежі. У момент виникнення якого Микола насолоджувався виставою в театрі.

Пожежа в зимовому палаці гасили дуже довго

Дізнавшись про біду, він негайно виїхав в палац, щоб координувати рятувальні роботи. Зустріли його в будівлі клуби їдкого диму. Почавши задихатися, цар віддав наказ негайно вибити всі вікна в залі, де перебував. Через кілька хвилин розпорядження було виконано, що і призвело до вельми плачевних наслідків. Утворився протяг буквально погнав язики вогню в усі інші зали палацу. Палало все і зупинити пожежу було не під силу нікому.

Пожежа 1812 року

Стався він у захопленій Бонапартом Москві, рано вранці третього вересня. Причини, що послужили його початку, до цих пір невідомі. Висувалося декілька припущень. В числі яких — підпал наполеонівськими окупантами, випадкове самозаймання і навіть тактичний хід відступаючої російської армією.

Страшна пожежа 1812 року практично знищила Москви

В останнє віриться насилу, оскільки надто трагічні наслідки цієї пожежі. За п’ять днів, які він тривав, вогнем були знищені близько 6500 будинків, понад 120 храмів, Арбатский і Петровський театри, бібліотека Бутурліна та інші будівлі, частково обрушився Кремль. За непідтвердженими даними, саме вогонь став причиною зникнення рукопису «Слово о полку Ігоревім» і «Троїцької літописі». Загинули тисячі людей. Відбудовували місто більше двадцяти років.

Пожежа в готелі «Росія»

Пожежа в ній стався в лютому 1977 року. За офіційною версією, причиною став залишений ввімкненим у приміщенні радіовузла паяльник. Вогонь охопив площу практично в три тисячі квадратних метрів. Горіли п’ятий, одинадцятий і дванадцятий поверхи. Страшної пожежі була присвоєна вища категорія небезпеки — п’ята. Вогонь поширювався з неймовірною швидкістю, як вважають фахівці, з-за шпалер і синтетичних килимових покриттів.

Наслідки страшної пожежі в готелі «Росія» намагалися замовчати

У пастках виявилося безліч людей, зокрема, відвідувачі ресторанів на 22 і 17 поверхах, а також всі, хто знаходився вище 22-ого. Було евакуйовано більше тисячі людей, але все ж 42 врятувати не вдалося. Ще 52 людини були госпіталізовані з травмами і опіками різного ступеня тяжкості, в їх числі і 13 пожежних.

Пожежа в клубі «Хромая лошадь»

Ця найстрашніша трагедія сучасної Росії, сталася в самому популярному клубі Пермі, п’ятого грудня 2009 р.

Трагічний пожежа в клубі «Хромая лошадь»

У цей день понад двісті гостей святкували восьмий день народження улюбленого закладу. Обслуговувало захід сорок чоловік. У програмі його було і шоу з феєрверками, які, власне, й стали причиною пожежі. Іскри від них зачепили досить низька стеля, який, як і стіни, оброблений був вербовими лозинами, полотном та пінопластом. Сталося загоряння, вогонь просто понісся по приміщенню. Люди задихалися від токсичного диму, наче краплі пінопласту обпалювали тіла, почалася паніка і тиснява. Сприяло цьому і те, що були відсутні покажчики пожежного виходу, натовп кинувся до головного.

Через пожежі в «Хромой лошади» загинули 156 осіб

Перша з машин швидкої допомоги прибула на місце через вісім хвилин після надходження дзвінка з проханням про допомогу, але очевидці розповідали про неслаженной роботі як медиків, так і пожежників. Попрощалися з життям 156 осіб, ще 64 отримали тяжку шкоду здоров’ю. Уряд Пермського краю після події склав з себе всі повноваження.

Найбільша пожежа в російській історії

Самим великим і жахливим пожежею в Росії вважається катастрофа, яка сталася під Уфою, в одинадцяти кілометрах від міста Аша. Сталася ця трагедія в 1989 році, третього червня. Через скупчення газу з протік газопроводу поблизу перегону Аша-Улу-Теляк, загорілися два пасажирських потяги, що йдуть назустріч один одному. Загинуло 575 осіб, з яких 181 — діти. Отримавши різні травми і важкі опіки, понад 620 пасажирів стали інвалідами.

Пожежа після зіткнення поїздів став катастрофою

Крім пожеж російська історія знає і інші катастрофи. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: