Що приховують у своєму напівтемряві печери, ніж готові вразити навіть самого вибагливого глядача, чи є хоч дещиця правди в стародавніх легендах про них? Про все це можна дізнатися з цієї віртуальної екскурсії.

Найвідоміші печери Росії

Кунгур печера

Знаходиться вона в надрах крижаних Уральських гір, в ста кілометрах від Пермі. Багато хто називає її Царством снігової королеви. Взимку температура в ній опускається нижче тридцяти градусів. Подібний клімат став причиною виникнення найкрасивіших крижаних кристалів, що прикрашають печеру. За підрахунками вчених, вік їх складає десять тисяч років. Встановлена лазерна підсвічування робить їх сяйво неповторним. А природне пишність доповнюють створені людьми незвичайні скульптури з брил льоду.

Кунгур печера знаменита своїми крижаними формами

Найкрасивішими визнані Діамантовий і Полярний гроти. Доповнюють все це близько сімдесяти озер, найбільшим з яких є Велике озеро. За стародавнім народним придане, печера ця раніше була населена. Це підтверджують знайдені в Хрестовому гроті колодязь і отшельническая хатинка.

Капова печера

Розташована вона в заповіднику під назвою Шульган-Таш, в Башкирії. Популярність свою вона придбала завдяки виявленим на її стінах палеотическим малюнками. На думку вчених, їх вік щонайменше 15 тисяч років. Деякі з них виконані вугіллям, інші ж — з допомогою охри. Вразило спелеологів те, що на стелі не було знайдено слідів гарі, яка повинна була виникнути при освітленні стін. За їх припущенням, стародавні люди, що залишили ці наскальні малюнки, користувалися подобою гасових ламп. Тільки в ролі пального виступав жир.

Легендарная наскальная живопись в Каповой пещере. Автор -   Этот e-mail защищен от спам-ботов. Для его просмотра в вашем браузере должна быть включена поддержка Java-script  Також тут були знайдені людські черепи, правда, без скелетів. Була висунута теорія про те, що такий вид поховання раніше говорив про значимість і велич покійного.

Мармурова печера

Вік цієї печери, розташованої в Криму близько двох мільйонів років. Вхід в Мармурову печеру на нижньому плато не відомої гори Чатир-Даг. Назву печера отримала завдяки знайденим тут породам мармурового вапняку. Температура в ній не піднімається вище восьми градусів навіть влітку. Серед незвичайних наростів печери самим неординарним є «Поцілунок». Скульптура ця нібито приносить успіх у коханні й зміцнює сімейні союзи. Є повір’я, що неодружена пара, поцеловавшаяся поряд з цими наростами, незабаром одружиться. Починається маршрут з галереї Казок, де зустрічаються дивні тварини і казкові персонажі.

Мармурова печера відома пам'ятка в Криму

Печери можуть дивувати ще й своїми назвами. Наприклад, за даними , Ботовская печера є найдовшою в Росії. На сайті є докладна стаття про це.

Ботовская печера відома як найдовша в Росії

Самі знамениті печери в світі

Печера очеретяної флейти, Китай

Цьому найдавнішому підземеллю понад 180 млн років. Утворилася вона шляхом руйнування водою кварцових порід, неподалік від містечка Гуйлінь. Це красива назва вона отримала з-за зростаючого навколо сорти цукрової тростини, із стебел якого вже кілька століть роблять флейти з чудовим звучанням. Довжина печера невелика, близько 500 метрів, але це з лишком окупається приголомшливим видом сталагмітів, які схожі на дерева. А колони їх утворюють цілі сади.

Печера очеретяної флейти в Китаї відома у всьому світі

Також дуже знаменитий сталактит Палицю Царя драконів, він вельми химерної форми і гігантських розмірів. Прикрашає він зал Кришталевий палац. Варто відвідати і такі зали, як Червоний поріг, Башта Дракона, Зоря в Левиної рощі, Сосна на снігу.

Мамонтова печера, США

Їй більше десяти мільйонів років, а знаходиться вона в штаті Кентуккі. Мамонти тут водились, а назву це пов’язано з тим, що слово mammoth перекладається і як «величезний». А це абсолютно точно відображає розміри печери. У ній п’ять ярусів, понад двісті гротів, переходів і галерей. Протяжність їх становить понад п’ятсот кілометрів.

Мамонтова печера знаменита не завдяки вимерлим тваринам

Склепіння її з червоного вапняку виглядають досить вражаюче, особливо в коридорі Бродвей, неподалік від якого протікають річки Стікс і Відлуння. У них живуть креветки рідкісного виду, сліпі риби і раки. Туристи люблять тут розглядати кам’яну брилу, яка нагадує профіль матері Джорджа Вашингтона. А також всі не проти залишити свої візитки і автографи у спеціальному Залі Записів. Американськими вченими в цій печері була виявлена мумія людини. Однак, не ця печера є найвідомішою на планеті.

Найвідоміша печера в світі: печера Фінгала

Найвідоміша печера це печера Фінгала в Шотландії. Розташована вона на безлюдному острові Стаффа.

Вхід в знамениту морську печеру

Назвою своїм печера зобов’язана шотландському поетові по імені Джеймс Макферсон. Легенда свідчить, що велетень Фінгал для з’єднання Ірландії з Шотландією збудував греблю, по якій в оселі його пройшов велетень, поки Фінгал міцно спав перед майбутнім з ним боєм. Дружина ж героя проявила кмітливість і, вказавши на чоловіка, сказала, що це дрімає грудної син Фінгала. Величезний противник, представивши розміри татуся цього немовляти, в жаху дав драла, зруйнувавши при цьому дамбу. Другим обґрунтуванням такого назви послужило те, що великий зал печери химерно повторює звуки прибою, і вона ніби співає. Ці чарівні звуки спонукали Мендельсона написати знамениту увертюру «Гебріди, або Фінгалова печера». Вражає вона і базальтовими хитросплетенными колонами, що мають шість і восьмигранні форми.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: