7 чудес світу — це грандіозні, унікальні і неповторні пам’ятники скульптури та архітектури, які коли-небудь були створені людиною. А людиною? Дивлячись на них, важко уявити, що це творіння рук людей, які жили тисячі років тому в світі, де ще не було винайдено високих технологій.

Пам’ятки старовини — 7 чудес світу

1. Піраміда Хеопса

В Гізі знаходиться будівля, яка вражає не своєю старовиною: йому більше 3000 років, а заввишки. До 1311 року воно було найвищим споруда на планеті. Його висота — 138,75 метрів. За припущенням вчених, якщо враховувати всі фактори розвитку технологій тих часів, на будову піраміди пішло понад 20 років.

Піраміду Хеопса називають першим чудом світу

Якщо це творіння рук людини, про що вчені сперечаються до цих пір, в роботі над цим античним спорудження були задіяні десятки тисяч людей. Висоту піраміди можна порівняти з висотою 50-ти поверхового будинку. Вага одного кам’яного блока, з яких споруджено це диво — 15 тонн. Вона побудована на пагорбі, що знову викликає масу питань. Як можна було підняти 15-тонні брили на височину?

2. Висячі сади Семіраміди

Ці сади були побудовані заради прекрасної Аметіс, дружини царя Навуходоносора II, який привіз її в Вавилон. Сумні пейзажі пустелі викликали у дівчини смуток, адже вона виросла серед високих гір і неозорих зелених рівнин. Він наказав побудувати заради неї сади, які були схожі на піраміду з чотирьох ярусів і платформ. На платформи укладали очерет, родючий ґрунт, а потім висаджували рослини надзвичайної краси. Хитромудра система, вбудована в споруду, освежала посадки найчистішої водою.

Висячі сади Семіраміди одна з найзнаменитіших визначних пам'яток стародавнього світу

3. Статуя Зевса в Олімпії

Золота статуя, зведена на честь Бога Зевса відомим скульптором Фідієм. За підрахунками вчених, золото, з якого вона створена, становить суму у 8 мільйонів доларів. Ця диво-статуя знаходиться в Афінах.

4. Храм Артеміди у Ефесі

Цей величезний храм побудований в Туреччині, на честь богині Артеміди. Краса цієї будови і його грандіозні масштаби вражають уяву. Важко уявити, що це рукотворне спорудження побудували звичайні мешканці міста Ефес. За повір’ями Артеміда приносила щастя в сім’ю і дарувала дітей тим, хто звертався до неї в молитвах.

Від храму Артеміди в Ефесі залишилися тільки руїни

Храм побудований з колон. Висота кожної 18 метрів. Ширина споруди 52 метри, а довжина — 105.

5. Мавзолей в Галікарнасі

Цей пам’ятник архітектури був споруджений правителю Мавсола в 4 столітті до нашої ери. Краса споруди гідна королів, а велич і масштаби споруди викликають захоплення туристів з усієї планети.

6. Колос Родоський

У Греції можна помилуватися величною статуєю бога сонця — Геліоса. Піднімаючись на висоту 36 метрів в гавані міста Родосу , вона «вітає» схід сонця над морем, виблискуючи в ранкових променях нового дня.

7. Олександрійський маяк

Перший в світі маяк, висота якого понад 30 метрів. Він став «піонером-путівником» для стародавніх суден, що борознили прибережні води. Вражаюча споруда і пам’ятник мистецтва, що вражає своєю грандіозністю і пишністю.

Світ повний загадок і чудес. Росія підкорює не тільки красою білих берізок і шумом зелених дібров. Є прекрасні місця у цьому куточку планети, які захоплюють і приваблюють неповторною архітектурою, віддзеркалюючи багатство російської душі.

Найвідоміші місця в Росії

Головний символ Росії — це Червона площа. Головний символ російської душі — собор Василя Блаженного.

Червона площа — головна визначна пам’ятка Росії

Червона площа — це серце Росії, яка вражає величчю і простотою, як російська душа. Не кожен знає, що Червона площа отримала назву із-за свого кольору. В стародавній Русі слово «червоний» переводився як гарний. І справді, Червона площа гідна захоплення. Це найвідоміше місце в Росії, яку вважає своїм обов’язком відвідати кожен турист, який відвідав країну.

Червона площа найпопулярніше місце у туристів в Росії

Її побудували в 15 столітті на вершині пагорба. У всі часи вона була головним місцем культурного життя країни. З 1918 року на ній стали проводити військові паради та демонстрації. З 1917 року вона стала головним некрополем країни. Російських солдатів, загиблих за Радянську владу ховали в Кремлівській стіні. Великому вождю пролетаріату на площі був споруджений Мавзолей.

Собор Василя Блаженного

Він є символом Росії для багатьох жителів планети. Порівняно з іншими храмами, які будувалися віками, собор був зведений за 5 років. За указом Івана Грозного, який хотів увічнити в історії свою перемогу над Казанню, збір почали споруджувати в 1555 році. Краса споруди була досконалістю в архітектурному мистецтві. В Русі не існувало жодного пам’ятника, який міг би змагатися з цим величним собором. Щоб ніколи і ніде не було побудовано ще однієї споруди такої краси, Іван Грізний наказав позбавити зору головного архітектора собору. Так за свій талант поплатився чоловік, який залишив російській спадщини найкрасивіша споруда Росії та світу.

Собор Василя Блаженного культове місце на Червоній площі

Європа — ще один куточок землі, який захоплює красою своїх пам’яток.

Пам’ятки Європи

Італія. Театр Ла Скала » — найвідоміший храм мистецтва в Європі. Його поява вже було визначено долею. При підготовки майданчика для зведення фундаменту, будівельники при розкопках виявили старовинну фреску, на якій було зображено обличчя знаменитого міма Стародавнього Риму — Пілада. Це був добрий знак для спорудження одного з найкрасивіших будівель Європи.

Театр Ла Скала, мабуть, головна визначна пам'ятка Мілану

З нагоди його відкриття, Сальєрі спеціально написав оперу, яка вперше прозвучала на сцені в 1778 році. В залі не було ні однієї лампи. Він освітлював світлом, який відбивався від декорацій. Цей ефект створював незабутнє враження, викликаючи захват у публіки.

Лувр — це те місце, яке потрібно побачити хоч раз в життя своїми очима. Йому 800 років. Перші експонати музею з’явилися в 16 столітті. Зараз в колекції музею зібрано 6000 експонатів, щоб подивитися які доведеться ходити по величезних залах протягом тижня. Заради загадкової посмішки Мони Лізи, відвідуваність б’є рекорди порівняно з усіма музеями світу. До речі, за даними , Лувр є ще і найбільшим у світі музеєм.

Побувати в Азії — це рівнозначно тому, що з висоти пташиного польоту стрибнути в безодню океану. Тут є, на що подивитися. Тут є чим помилуватися.

Які місця варто відвідати в Азії?

Загадкова Індія — це рай для любителів архітектурних пам’яток. Це не тільки церкви, впадають в очі екзотичною красою. Мавзолей Тадж Махал — це найкраще за красою споруда у світі. Це символ вічної любові, збудований імператором Шах-Джаханом в честь померлої дружини Мумтаз-Махал. У 1983 році ЮНЕСКО включив його в список архітектури Всесвітньої спадщини.

Мавзолей Тадж Махал одна з найцікавіших пам'яток Індії

Блакитна мечеть Туреччини — ще одна визначна пам’ятка, яку варто побачити. Вона будувалася 7 років віруючими, з дотриманням усіх канонів церкви. Її блакитні «стріли» підносяться до неба, викликаючи трепет в душі від краси і величі.

Але є в світі місце, яке розбурхує уми людства.

Найпопулярніша визначна пам’ятка в світі

Древній і загадковий місто інків, над таємницями яких б’ються великі уми всього світу.

Мачу-Пікчу одна з найцікавіших визначних пам'яток в світі

Мачу-Пікчу — місто могутньої імперії в світі, яка налічувала всього 1200 осіб. Споруджений на висоті 2057 метрів, він став священним притулком для «обраних», які з незрозумілих причин якось таємничо зникли, залишивши місто безлюдним. 400 років він «спочивав» в повному запустінні, поки в 1911 році його не знайшов вчений з Америки Хайрем Бінгхем. 200 храмів збереглися до наших днів, викликаючи суперечки, навіщо такому невеликому за чисельністю народу знадобилося така велика їх кількість.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: