1/9 території суші світу займає Росія. Вона складається з контрастів: зелених рівнин, воссоединяющихся з гірськими масивами, буйних лісів і безкраїх степів, бурхливих річок і тихих блакитних лагун морів.

Природні пам’ятки в Росії

Долина гейзерів на Камчатці — безперечне Чудо світу, що займає друге місце за величиною серед територій, які мають гейзери. Водні джерела, наповнені теплою водою, дивують різноманітністю забарвлень. Малахітовий, перловий, рожевий відтінки фонтанують на висоту до 12 метрів, вражають оглушливим ревом і грандіозністю виверження. 9 груп гейзерів протягом 6 кілометрів, огортаючи схили гарячим пором, переплітаючись з буйною зеленню схилів і трав, створюючи феєричне видовище.

Долина Гейзерів на Камчатці приголомшує уяву

Ельбрус — мрія підкорювачів гірських вершин. Він небезпечний, красивий і величний. Піднімаючись вгору, він нагадує стародавнього варта. Холодного, неприступного, манливого білосніжною вершиною, що йде до хмар. Більше 5 тисяч кілометрів у висоту. Одна з найвищих гір семи континентів. Самий неприступний, самий небезпечний, самий величний — великий Ельбрус. 7 мільйонів років він підноситься над землею, маня сміливих альпіністів сріблом снігових вершин.

Величчю і красою підкорює не тільки природа, але й російські міста. Москва — серце Росії, золотоверхий цариця, принадна дзвоном дзвонів і красою архітектури.

Цікаві місця в Москві

Царицино, або маленький каприз імператриці. Катерина Друга наказав закласти парк, мріючи побудувати тут свою резиденцію. Її примхи виконувалися беззаперечно. Палацовий комплекс, який будувався 7 років, за своєю красою і величчю не має собі рівних в Росії. Кращий архітектор того часу Матвій Козаків зводив будівлю. Кращий садівник Френсіс Рід прикрашав сади і клумби найкрасивішими і екзотичними рослинами. Все для неї, Великої імператриці. Тут зведено музичний фонтан з витонченими містками. Величезний ставок з лебедями розташовує до невеликого подорожі на човні. Витончені альтанки укриють від літньої спеки і від цікавих очей закохані пари. Сама будівля палацу вражає величчю і красою архітектури.

Музей-заповідник

Він так і не став резиденцією імператриці. Вона померла раніше, ніж була створена ця краса.

Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Хто не побував у цьому таємничому місці, той не бачив Москви і не пізнав всю її російську душу і культуру.

Собор Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії - культове місце, що стало визначною пам'яткою

Він будувався 16 років. Собор неймовірної краси увібрав в себе багатство Русі і незвичайний колорит італійської архітектури. Тут найбільший орган в Росії, який в умілих руках майстра розносить під купол з позолоти торжество життя, душевність і велич Росії, силу піднесеного мистецтва, наділяючи музику божественною красою.

Сюди приходять помолитися не тільки росіяни. Діва Марія — покровителька всіх народів, і двері собору відкриті для кожного, проживає в будь-якому куточку планети.

Друга столиця Росії — Санкт-Петербург. Місто фонтанів і мостів, які після заходу піднімають свої «крила», відкриваючи дорогу кораблям і пароплавів.

Пам’ятки Санкт-Петербурга

Дочка Миколи Першого після заміжжя відмовилася покидати улюблений місто. Для улюбленого чада цар наказав побудувати палац, який був для дочки Марії воістину розкішним подарунком.

Маріїнський палац — так назвав Микола Перший це витвір архітектури в честь своєї дочки. 32 колони підтримують купол з декоративним розписом і різьбленням. Зимовий сад вражає пишністю кольорів і зелені екзотичних рослин. Невелика церква Святого Миколи Чудотворця, розташована всередині будівлі, володіє до самоти і спілкуванню з Богом.

Маріїнський палац у Санкт-Петербурзі знакове місце в історії країни

Незважаючи на те, що цар подарував дочці, відразу після відкриття в 1914 році, на один день він відкрив двері для публіки, щоб вразити своєю красою і оздобленням.

Крейсер Аврора — символ Санкт-Петербурга. Залп його знаряддя 25 жовтня 1917 року став сигналом до штурму Зимового палацу. Саме він послужив початком боротьби народу проти царської влади, початком боротьби за «світле» майбутнє. У 1948 році, причаливши до борту на Неві, він знайшов вічний спокій, ставши кораблем-музеєм для поколінь нашої сучасності.

30 років самому популярному туристичному маршруту, який об’єднав стародавні міста, розташовані в центрі Росії. 100 кілометрів доріг, вишикувавшись у символічний круг, об’єднавши об’єкти-скарбниці російської культури.

Крейсер Аврора - символ Санкт-Петербурга

Ще однією визначною пам’яткою міста на Неві є Ермітаж. Це не просто історична будівля. За даними це найвідоміший музей в Росії.

Історичні місця Золотого кільця

Місто Володимир відомий Дмитрівським і Успенським соборами, в яких до цих пір проводять служби. Тут збереглися фрески, а висічені з каменю знаменитим Андрієм Рублевим.

Суздаль — найстаріший місто Росії з величезною кількістю історичних пам’яток. Допитливих мандрівників не залишать байдужими Покровський монастир, Суздальський кремль і собор Різдва Богородиці.

Кострома з Іпатіївським монастирем 18 століття — це музей архітектури під відкритим небом. Будинки, комори і невеликі баньки — тут усе таке ж, як кілька століть тому. До них можна доторкнутися, представивши життя Русі тих далеких часів. Залишаючи це місто, душа наповнена спокоєм і благоліпністю, якими просякнуті ці дивовижні місця.

Іпатіївський монастир - важливе місце в маршруті Золоте кільце

Сергєєв Пасадом заснував Сергій Радонезький. Тут споруджена Троїце-Сергієва Лавра. Тут знаходиться унікальний і єдиний в світі іконостас, який написав знаменитий Андрій Рубльов.

Містом-пам’ятником найстарішого міста Росії по праву вважають Ростов-на-Дону. Побудований в 15 столітті, він заворожує передзвоном унікальних дзвонів, розташованих на високій дзвіниці Успенського собору.

Росія настільки багата історичними пам’ятниками і архітектурою, що потрібні не один місяць, щоб помилуватися кожним куточком цієї величезної країни.

Пам’ятки Росії

Великий Новгород — один з найдавніших міст Росії. Тут знаходиться Кремль, який в 1044 році заснував князь Ярослав. За всі ці довгі роки він горів, його відновлювали і не раз перебудовували. Всередині території Кремля, який оточений цегляною стіною, розташований найстаріший в Росії шестикупольный Собор Святої Софії Премудрості Божої, який будували з 1045 року протягом 5 років. Досі в ньому проводяться богослужіння.

Внутрішнє оздоблення Собору з вирізаних фресок 11 століття викликає захоплення. Тут сама старовинна колекція ікон. А всередині самого Кремля відкрили музей з Золотої комори, колекцію якого входять старовинні вироби кращих ювелірів Новгорода того часу.

Великий каскад в Петергофі — найбільший ансамбль з фонтанів у світі. Це своєрідна гармонія між нескінченно пульсуючими струменями води і нерухомими статуями, що виблискують позолотою під променями сонця. Композиція з 64 фонтанів, 255 скульптур і безлічі барельєфів — це воістину чудове видовище.

Великий каскад - найбільший ансамбль з фонтанів у світі.

Петро Перший особисто розробив ескізи цієї композиції, і в 1717 році кращі майстри та архітектори приступили до будівництва. У роки Другої світової війни цей пам’ятник архітектури був практично повністю зруйнований. Німці знищили всі скульптурні композиції, барельєфи і гідротехнічна споруда, що дає воду в фонтани. Багато бронзові скульптури були вивезені окупантами до Німеччини. І лише в 1947 році, завдяки праці реставраторів, Великий каскад був відреставрований і знову став таким, яким його задумав Петро Перший.

Красу Росії можна вихваляти нескінченно. Але є пам’ятка, яку вважає зобов’язаним відвідати кожен турист, який відвідав країну.

Найголовніша пам’ятка Росії

Московський Кремль — символ Росії. Його площа 27 га. На його території збудовано 6 соборів і 6 палаців. Це місце являє собою історичну та архітектурну цінність, де кожен куточок дихає історією. В даний час він вважається найбільшою фортецею континенту і єдиним об’єктом, яких до наших днів зберігся в такому прекрасному стані.

Московський Кремль, мабуть, головна визначна пам'ятка країни

Півтора століття тому всі споруди були білосніжними, а куполи і башти прикрашені позолотою. Свій яскравий червоний колір він придбав після 1880 року. Експертна комісія світу, яка займається оцінкою архітектурних пам’яток, оцінює вартість Кремля в 50 мільярдів доларів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: