Нагороди бувають дуже дорогими, є найдорожча у світі, а є нагорода, визнана найдорожчою в СРСР. Цікаво дізнатися і про незвичайну нагороду, якої відзначається найбільш безглузда зі смертей.

Премія за найбезглуздіші смерті

Ми чуємо, що видана комусь якась премія, виявляється, заснована премія і за нелепейшую смерть. Її назва – премія Дарвіна. Вона є віртуальною нагородою.

Премія Дарвіна одна з найвідоміших у світі

Премія має на меті заохочення видалення з людського генофонду шкідливих генів. Іноді премії удостоюються залишилися в живих люди, але найчастіше стають лауреатами вже після смерті.

Претендувати на Дарвіновскую премію може той, хто сам себе знищив, дозволив себе угробити кому-або чому-то по дурості або виробив певні дії, з-за чого позбувся можливості продовження роду. Смерть, що настала через чиєїсь помилки, не підходить для цієї премії, так як є звичайним невезінням.

Номінанти премії Дарвіна стають популярними посмертно

Всі випадки обов’язково перевіряються на достовірність, причому вони повинні бути «свіжими», тобто повинні відбутися не далі ніж рік тому. Так як справжній ідіотизм – неповторний, переможцем найчастіше стає самий неординарний випадок, який призвів до смерті.

Найдорожча нагорода

З усіх відомих нагород світу можна виділити дві найбільш дорогих. Одна з них – це вища нагорода Російської імперії. Її назва — Діамантовий знак ордена Святого апостола Андрія Первозванного. Орієнтовна вартість — близько п’яти мільйонів чотириста тисяч доларів.

Діамантовий Орден Святого апостола Андрія Первозванного найдорожча нагорода.

Інша найдорожча нагорода – орден «Перемога». Лише сімнадцять чоловік володіли ним, причому троє з них мали по дві таких нагороди. Орієнтовну вартість ордена визначити неможливо, так як ні один з орденів не продається.

Найвища нагорода Росії

У царській Росії сформувалася своя система нагородження, медалі та ордени вручалися і в дореволюційній Росії, і в Росії радянської і, нарешті, в сучасній Росії.

Медаль «Золота Зірка» - найдорожча нагорода в Росії

Почесне звання Героя Російської Федерації передбачає вручення медалі «Золота Зірка». Це і є найвища нагорода Росії. Вона є порівняно новою, так як з’явилася після розпаду СРСР.

Найдорожча нагорода СРСР

Ніхто не сперечається, що головне в будь нагороди – це заслуги людини, якій вона видається. Тим не менш, на виробництво будь-якої нагороди витрачаються кошти. Серед усіх нагород СРСР самим безцінним визнаний орден «Перемога».

Орден «Перемога» - найдорожча нагорода в СРСР

Орден заснували восени 1943-го року для нагородження воєначальників, завдяки яким було здобуто перемогу у важливій масштабної операції, яка спричинила за собою зміну обстановки на фронті на користь нашої армії.

Він виглядає як п’ятикутна зірка, яку прикрашають п’ять штучних рубінів і сто сімдесят чотири діаманта. У центрі знаходиться зображення Спаської башти. При виготовленні цього твори ювелірного мистецтва використовувалося золото, платина, срібло і емаль. Розмір коштовності — сімдесят два міліметри.

Кавалери Ордена «Перемога»

Виготовленням займалися майстри московської ювелірно-годинний фабрики. Такий орден вручався лише двадцять разів, нагороджені були воєначальники СРСР, Сталін і деякі іноземні громадяни. Сьогодні всі ордени знаходяться в Росії в сховищах і музеях.

Точну ціну цього ордену не знає ніхто, але відомо, що за сьогоднішніми підрахунками вартість використаних при виготовленні нагороди матеріалів становить близько ста тисяч доларів.

У ордена Перемога майже 200 діамантів

Лише один орден знаходиться в приватній колекції. Він належав свого часу Міхаю I. Коли король Румунії був змушений тікати з країни, нагорода, як припускають, опинилася в руках Чаушеску. Він продав її за мільйон доларів сім’ї Рокфеллерів. Вони в свою чергу продали на аукціоні за два мільйони. Фахівці вважають, що якби орден сьогодні на аукціоні, за нього заплатили б близько двадцяти мільйонів.

Найпрестижніша премія в світі

Практично немає жодної людини, який не знав би про Нобелівської премії. Саме вона визнана найпрестижнішою у світі. Її засновник – хімік Альфред Нобель. Він запатентував відкриття динаміту, на його рахунку ще ряд відкриттів, безпосередньо пов’язаних з вибухами. Не дивлячись на це, геніальний хімік прагнув до загального світу. Він вирішив нагороджувати людей, які зробили значний внесок за результатами минулого року, в п’ять областей – це фізика, хімія, література і зміцнення миру, фізіологія і медицина. Для цього він написав заповіт на суму дев’ять мільйонів доларів, що і стало сумою для заснування фонду. Фінансування міжнародної премії, згідно з цим заповітом, має виплачуватися з вищезазначеної суми.

Нобелівська премія - найпрестижніша нагорода в світі

Премія вперше була вручена в 1901-му році, що було приурочено до п’ятиріччя з дня смерті Нобеля. Починаючи з 1969-го року цю премію стали вручати і за особливі досягнення в галузі економіки.

Урочиста церемонія вручення проходить завжди в Стокгольмі в один і той же день, а саме – десятого грудня. Ця дата – день смерті Нобеля. Країною-лідером, за даними за кількістю отриманих премій є Америка.

Отримання таких нагород це серйозний привід для свята. А на урочистих заходах часто подають алкоголь, в тому числі найдорожчий коньяк у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: