Туристи і мандрівники, перебуваючи в тій чи іншій країні, намагаються відвідати найбільш значимі музеї. Так в Петербурзі – це Ермітаж, в Лондоні – це Британський музей, а в столиці Франції – Лувр.

Найвідоміший музей в Лондоні

Найвідомішим у Лондоні музеєм визнаний Британський музей. Його основу було ініційовано урядом в середині вісімнадцятого століття. Всього через шість років після появи такої ідеї і висловленої ініціативи, музей запросив перших відвідувачів. Тисячі людей були задіяні в його створенні і розвитку.

Британський музей-один з найпопулярніших в Європі

У Британського музею є ще дві назви, перше – Музей викрадених шедеврів, друге — Музей всіх цивілізацій. Всі назви цілком виправдані. Більшість представлених там скарбів були отримані не зовсім чесним шляхом. Так, Розеттський камінь, який допоміг у розшифровці древніх ієрогліфів, був відібраний разом з іншими староєгипетськими пам’ятниками в армії Наполеона.

Розеттський камінь найвідоміший експонат Британського музею

Подібна історія сталася зі скульптурними фризами Парфенона – вони були вивезені з Греції за письмовим розпорядженням турецького уряду якимось англійським лордом. Схожим способом поповнилася колекція цього музею і скульптурами храму Артеміди в Ефесі, і скульптурами мавзолею у Галікарнасі та низкою інших творів мистецтва. Треба зазначити, що сама експозиція Британського музею не є дуже великою. За розміром експозиції на першому місці в Лондоні – Національна галерея.

Найвідоміші музеї Росії

Найвідомішими музеями Росії вважаються Третьяковська галерея, знаходиться в столиці Росії, і відомий всьому світу Ермітаж в Санкт-Петербурзі. Одним з найбільших культурно-історичних музеїв у світі вважається Ермітаж. Своїми витоками він зобов’язаний особистої колекції Катерини II. Цей музей сформували і відкрили для відвідувачів у середині дев’ятнадцятого століття. Датою його заснування вважається 1764-ий рік, коли імператрицею була придбана колекція західноєвропейського живопису. На сьогоднішній день цей музей представлений майже трьома мільйонами творів мистецтва, пам’ятками світової культури. Ермітаж представлений кількома величними будівлями, де головним є Зимовий Палац. Всі ці будівлі знаходяться біля набережної річки Неви.

Третьяковська галерея найвідоміший музей у Москві

Величезна у світовому масштабі колекція російського образотворчого мистецтва представлена Третьяковською галереєю. Ця колекція визнана найбільш значною у світовому масштабі, за що росіяни повинні бути вдячні купцеві Павлу Третьякову. Історія галереї розпочалася саме з його особистої і найбільшою вже на той момент колекції, складеної з творів російського мистецтва.

Музей Ватикану

Найбільшим музеєм світу визнано музей Ватикану. Його експозиція – це п’ятдесят тисяч об’єктів, представлених в залах, кількість яких – одна тисяча чотириста. Для того щоб просто обійти всі ці зали, треба пройти близько семи кілометрів.

Музей Ватикану один з найдивовижніших в Європі

Перше, куди прагнуть потрапити практично всі відвідувачі – це Сікстинська капела. Пристрій музею таке, що бажаючи потрапити у Ватиканській пінакотеку, яка є одним з далеких залів, відвідувачі повинні пройти через всі попередні зали. Природно, що оглянути значну частину музею неможливо навіть за день. Щоб встигнути побачити все найцікавіше, почати можна з Єгипетського музею, далі слідувати до знаменитого Бельведеру, а потім вже до Станцам Рафаеля і Сикстинській капелі. Саме капелу називають найголовнішою святинею музею.

Сікстинська капела серце Музею Ватикану

Відомо, що Ватикан почали будувати ще в четвертому столітті, коли заклали церкву Святого Петра і резиденцію первосвященика. У дев’ятому столітті з’явилися фортечні стіни, а в тринадцятому столітті збудували велику нову папську обитель.

Унікальна сходи в Музеї Ватикану

Незважаючи на невелику територію, якою володіє Ватикан, там зосереджені нечувані скарби. Вони накопичувалися поступово, однак колекція з роками стала настільки величезною, що з’явилася необхідність у створенні кількох музеїв.

Лувр – найвідоміший у світі музей

Серед художніх музеїв світу найбільшим є Лувр. Кожен турист, який відвідує Париж, намагається обов’язково потрапити в Лувр. У свій час він представляв собою замок французьких королів, який був побудований в 1190-му році Філіпом Августом. Музеєм він став тільки в 1793-му році і тоді ж відкрився для відвідувачів. Займана Лувром площа дорівнює ста дев’яноста п’яти тисячам квадратних метрів. Площа, зайнята експозицією становить шістдесят тисяч шістсот квадратних метрів.

Самим знаменитим музеєм у світі визнаний Лувр

В каталозі цього музею на сьогоднішній день фігурують чотириста тисяч експонатів. Вся виставка поділена на сім великих відділів для більшої зручності. Щоб оглянути всю експозицію, уважному відвідувачу не вистачить і одного тижня. Ті туристи, які обмежені в часі, оглядають тільки окремі експозиції. Їх легко відшукати за спеціальними вказівниками.

Колекція Лувру налічує близько 400 тис. експонатів

Самим вражаючим вважається відділ живопису. Прийшовши туди, можна побачити роботи Рембрандта, Караваджо, Рубенса, Гойї, Вермеєра і Тиціана. До речі, за даними bestfacts.com.ua саме в Луврі знаходиться найзагадковіша і відома картина в світі «Мона Ліза».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: