У наш рейтинг потрапили сотня одиноких Beyonce на площі Пікаділлі, велетенські смайлики иинтернетный Bee-Challenge, змусив дівчат світити голими грудьми. Які ж колективні затії влаштувалися по сусідству?

Хто і як організував перший флешмоб?

Коли в 2002 році соціолог Говард Рейнгольд опублікував свою працю «Розумний натовп: наступна соціальна революція», він і не припускав, що ідея використовувати інтернет для самоорганізації стане настільки популярною. Влітку 2003 року Роб Зазуэта, розробивши flocksmart.com вирішив розпочати літопис «миттєвої натовпу» (так з англійської перекладається флешмоб).

Перший у світі флешмоб пройшов у Нью-Йорку в 2003 році

Хоча перший захід, заплановане на 3 червня, було зірвано поліцією Нью-Йорка, задумка народу сподобалася. 17 червня 2003 року дві сотні активістів, зібравшись біля ексклюзивного килима «macy’s», розповіли продавцям дивовижну історію. Жаліслива повість про людей, що живуть на складі десь на околицях Нью-Йорка і шукають «килимок Кохання», сколихнула весь світ. Зовсім скоро флешмоби, організовані за допомогою ЖЖ, пройшли в Москві, Дніпропетровську, Київі, Одесі та Санкт-Петербурзі.

Планету захопила флешмобная ейфорія. Змагаючись у винахідливості і передаючи один одному естафету, активні земляни дивували своїх пасивних побратимів, стежать за життя по ЗМІ.

Топ найбільш флешмобів

Всього за пару місяців у класичних акцій, покликаних не викликати відторгнення або сміху, з’явилося кілька підвидів. Соціо-моби зайнялися політичним впливом на маси, рекламні – просуванням потрібних товарів і послуг, а екстрим – моби – демонстрацією хуліганських «штучок». Народ почав колективно співати, танцювати, малювати чи просто посміхатися.

Організатори флешмобів дивують своєю фантазією

Обман зору

15 пар близнюків, схожих як дві краплі води, влаштували в Нью-йоркському метро невелику психологічну атаку. Відточивши до дрібниць руху і вирядівшісь в однакові строї, хлопці сіли один навпроти одного у вагонах. Зображуючи звичайних пасажирів, вони копіювали до дрібниць кожне переміщення один одного.

Незвичайний флешмоб в Нью-Йоркському метро

Не дивно, що їх невдалі сусіди по купе, втомлені дивитися на одночасно підняті руки і перевернуті сторінки газет, висаджувалися раніше часу.

Море хвилюється раз…

У березні 2007 року 50 англійських флешмобберов передали маленький привіт камерам, що забезпечував безпеку в одному з супермаркетів Манчестера. В обумовлений заздалегідь час активісти, які здійснювали покупки, завмерли на місці, ніби за помахом чарівної палички. Простоявши чотири хвилини, «морські фігури» ожили і як ні в чому не бувало, продовжили рух до каси.

Флешмоб в супермаркеті АШАН

Дивно, що звичайні люди, що опинилися в цьому ж магазині, не помітили нічого примітного.

Містер Мандела, на цьому тижні ви не помрете

«Герої не йдуть», — вирішили працівники магазину «Woolworthsfood» та вшанували великого борця за права людей незвичайним флешмобом. Прямо в середині робочого дня вони, спевшись з голосистим церковним хором, припинили роботу. Композиція «Gospel Flash Mob», прозвучала не в такт, але з душею, вразила відвідувачів до сліз. Не дивно, що пам’ятна акція була відображена на відео і викликала шквал оплесків.

Рота одиноких Beyonce

20 квітня 2009 року звичний ритм ранкового Лондона, поспішав на роботу, був порушений оглушливою музикою. Під ритми хіта «Single Ladies», що побило всі рекорди радіо-чартів, на площу вискочила ціла сотня дівчат. Дами, скидаючи плащів і красуючись обтягуючими трико, вертіли тулубами і вимахували ногами. Весь рух в окрузі було паралізовано: пішоходи, велосипедисти і водії автобусів, роззявивши роти, витріщалися на незвичайне уявлення. Виявляється, цей танцювальний флешмоб був покликаний звернути увагу на розіграш безкоштовних квитків на концерт Beyonce і мав під собою комерційну основу.

Найцікавіші флешмоби в Росії

Світ, затягнутий в запаморочливий вир флешмобів, може лише позаздрити розмахом і фантазії, властивим нашим вітчизняним мобберам.

Від посмішки стане день светлей

14 вересня 2008 року жителі Дмитру Медведєву, була відображена супутника QuickBird і потрапила на карти Google.

Флешмоб зі смайлом в Челябінську

На жаль, погода в той день явно була не в дусі: з-за пронизливого холоду учасники добродушного флешмобу були вимушені ретируватися по домівках.

Подушкові баталії

Популярність дитячої забави, яка переросла в класичний флешмоб, носить воістину космічні масштаби. Активісти, котрі сховали за пазухою подушки, по звуковому сигналу починають справжню війну. Запекла сутичка, потопає в пуху та пір’я, може закінчитися в лічені секунди або тривати годинами. Для любителів боїв на подушках були створені спеціальні клуби, а флешмоби, регулярно проводяться в Москві, Уфі і Санкт-Петербурзі, проходять так шумно, що не обходиться без затримань.

Флешмоб з обливанням зараз на піку популярності

Опустіть мені ліфчик

Цей віртуальний флешмоб, який окупував мережі «Однокласники» і «ВКонтакте», дуже любимо чоловічою половиною російського суспільства. Дами, не відрізняються особливою скромністю, знімають бюстгальтери з того місця, де їм належить бути, і надягають на очі. Так вони поповнюють населення еротичного роя великих бджілок або бабок. На жаль чи на щастя, 85% дівчат, які брали участь в інтернет-опитуваннях, поставилися до BeeChallenge негативно.

Флешмоб присвячений Майклу Джексону

Учасники флешмобів встигли вигуляти невидимих собак в Брукліні і пащу жертвами ядерного вибуху в Швейцарії. Вони співали для Опри Уїнфрі і знімали штани в метро. Але яка ж масова акція була ще незвичніше?

Самий цікавий флешмоб в історії

Батьком самого злісного колективного заходи в історії став американський комік Джиммі Кіммел. В рамках свого вечірнього шоу цей горе-витівник запропонував батькам подарувати дітям на Різдво всяку небажану дурницю і відобразити їх розчарування на відео.

Жираф на аватарці - запам'ятовується флешмоб ВКонтакте

Американці, надихнувшись ідеєю, загорнули в барвисту упаковку все, що завгодно: електричні лампочки і консерви, туалетний папір і палицю ковбаси. Невдоволення дітей не було меж. Дівчатка, які отримали замість ляльок пожежну машину, билися головою від стіну, а хлопчики, выудившие ляльку Барбі, матюкали безвинного Санту почому дарма. Колективні тортури над незрілої психікою стали лідерами YouTube.

Грандіозними бувають не тільки флешмоби, але і інші заходи. На сайті є стаття про найбільших і грандіозних концертах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: