C тих пір, як 17 червня 2003 року нью-йоркці влаштували перший в історії флешмоб, світ не перестає дивуватися. Вигадливі активісти зображують зомбі, спускають штани в підземці і підносять на небо тисячі китайських ліхтариків. А які ж найвідоміші флешмоби пройшли в Росії?

Коли і як відбувся перший флешмоб в Росії?

16 серпня 2003 року пітерці і москвичі, скоординировавшись через «Живий Журнал», вирушили на перонах залізничних станцій. В час прибуття поїзда з Санкт-Петербурга мобери вишикувалися на платформі Ленінградського вокзалу, демонструючи табличку з дивним написом «NzR178qWE»

Перший в Росії флешмоб пройшов на вокзалі

Їхні «колеги» в Місті на Неві, влаштувавшись на Московській станції, очікували почесного члена товариства анонімних алкоголіків – Тетяну Лаврухину, повернуту з столиці. На відміну від невдалої спроби колективно аплодувати фонтану в Головному універсальному магазині «Нерезиновой», вокзальний флешмоб пройшов «на ура».

Рейтинг найцікавіших російських флешмобів

Слава першої в країні «моментальної натовпу» розлетілася на весь світ. Росію охопила справжня лихоманка. Жителі Пермі масово підносили молитви пам’ятника «вічно живого» Ілліча, а москвичі видували мильні бульбашки посеред Арбата і зображували «Килимок кохання» на Патріаршому мосту. Але не ці заплановані акції завоювали наші серця і потрясли уяву.

У Росії популярні флешмоби з мильними бульбашками

Танцюємо з Мілкою

У жовтні 2009 року один з московських супермаркетів перетворився у філію Альп. Десятки флешмобберов, наслідуючи приклад веселого касира, почали наспівувати веселі австрійські пісеньки і хвацько витанцьовувати. Ворушачи плечима, рухаючи попою і пристукуючи каблучками, вони наповнили веселощами весь магазин. Всі, хто не «прилип» до фотоапаратів — і бабусі, і діти, і поважні джентльмени у костюмах – на мить перенеслися на безкраї смарагдові луки мальовничої гірської гряди. Це свято стало найпам’ятнішою рекламою шоколаду «Milka».

«Шоколадний» флешмоб сподобався багатьом росіянам

Холоду не бійся – сам по пояс мийся

Самий здоровий флешмоб, покликаний привернути увагу до проблеми бічного аміотрофічного склерозу, відомий всій планеті. Приймаючи виклик людини, вже ризикнув облитися відром студеної водиці, троє людей продовжують естафету Ice Bucket Challenge. Ті ж, хто не вірить приказці «Змолоду закалишься – на весь вік сгодишься», зобов’язані зробити пожертвування в фонд вивчення невиліковної хвороби. У російській версії масового заходу, що став популярним після обливання Марка Цукерберга, вже взяли участь співвласник «Mail.ru Group», засновник «ВКонтакте» і творець «Qip».

Жираф ВКонтакте

Пару років тому соцмережі охопила повальна напасти. На всіх аватарках красувалися жирафи: мультяшні і справжні, лежачі і стоячі, страшні і симпатичні. Причиною такої любові до тварин виявилася нерозгадана загадка, задана організаторами флешмобу. Ті, хто не зміг порахувати кількість ніг в кімнаті, де знаходяться ліжко, дві собаки, жираф, п’ять бегемотів і чотири кішки, були змушені на три дні поставити в профіль фото самого тугодумного істоти на планеті. Оскільки завдання було секретом, і мало кому приходило в голову додати в список ніжки дивана і власні кінцівки, дружба з жирафом досягла воістину космічних масштабів.

Жираф - найпопулярніший флешмоб ВКонтакте

Пенсіонери «запалюють»

Не тільки молодь готова побешкетувати, взявши участь у незвичайних флешмоби. 18 травня 2011 року три сотні старичків заполонили московську підземку. Пропихиваясь в глибини забитих людьми вагонів, вони виганяли більш юних пасажирів з сидінь і сідали біля проходу. Літні люди були зайняті зовсім не вихованням підростаючого покоління. У листівках, які вони розповсюджували, містився заклик до створення сім’ї і народження дітей. Демонструючи, що скоро на всіх пенсіонерів у світі просто не вистачить місця, вони не тільки вирішували демографічну проблему, але й спілкувалися, згадували молодість і просто наспівували старі пісні.

Флешмоб пенсіонерів у московському метро

Читай, книгочей, не шкодуй очей

Вже 4 роки поспіль в Первомайському сквері Ірини Хакамади.

Флешмоб

Потім, не вимовивши ні слова, вони розбігаються в різні сторони. Мета цього культурного заходу – викликати інтерес до проекту «Жива бібліотека», що пропонує поспілкуватися з представниками різних верств суспільства, від безпритульного до мільйонера.

«Макбет» в «Балтійському домі»

За день до прем’єри «Макбета» в «Балтійському домі», призначеної на 30 травня 2014 року, пітерці, актори та гості міста, зібравшись біля будівлі театру, декламували слова геніального Шекспіра в мегафон. Акція, організована петербурзької редакції видання «Метро» викликала величезний ажіотаж. Незважаючи на проливний дощ, студенти з Університету фізкультури і молодь з Південної Кореї, літні петербуржці і їхні юні онуки викликали сльози, виразно читаючи сонети, і бурхливі овації, вторячи шаленому Отелло. Кожному шанувальнику великого драматурга дісталися запрошення на прем’єру нашумілого вистави.

Театральний флешмоб в Петербурзі

Але одна з химерних задумів, реалізованих креативними організаторами флешмобів, і зовсім вибилася з колії загальної танців, пісень і обливань.

Самий цікавий флешмоб в російській історії

Бородата красуня Кончіта Вурст, що потрясла світ еротичних виступом на «Євробаченні», викликала безліч різноманітних емоцій. Поки батьки, обливаючись сльозами радості, називали зарослу «леді» дочкою, про яку вони завжди мріяли, російські чоловіки вирішили довести, що вони – не Кончіти. Взявшись за бритви і озброївшись фотоапаратами, витязі позбувалися від бороди і показували фото гладкого підборіддя в «Instagram», «Вконтакте» і «Однокласниках». Справжніми мужиками виявилися Домінік Джокер, Родіон Газманов і Андрій Малахов.

Флешмоб на честь Кончіти Вурст

Часто флешмоби проходять на площах і стадіонах. Але там же проходять і інші заходи. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про найкрасивіших футбольних голах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: