Майже в кожному місті є незвичайні місця з особливою історією. Це можуть бути будинки, пам’ятники або навіть цілі квартали. Де варто побувати мандрівникові в першу чергу? Дізнайтеся все про найцікавіші вулиці в світі.

Найкоротша вулиця

Щоб прогулятися по найкоротшій у світі вулиці, достатньо буде зробити два кроки, так як довжина її становить всього 206 см, і знаходиться ця вуличка у шотландському місті Уике. Історія її виникнення декілька тривіальна: в 1883 році в Північну Шотландію із США приїхав Олександр Сінклер, який вирішив побудувати в Уике готель, вийти з якої можна було б прямо на дві самі жваві міські вулиці.

Найкоротша вулиця Авен у світі трохи довше двох метрів

Після закінчення будівництва виявилося, що головний вхід готелю Mackays розташований прямо на невеликому переході з однієї вулиці на іншу. Місцева влада так і не змогли вирішити, до якій з вулиць віднести готель, і в результаті їй був привласнений «номер перший» — як єдиному будинку на найкоротшою у світі вулиці. Називається вулиця Авен і є самою головною місцевою визначною пам’яткою. Якщо цю вулицю можна подолати в два стрибка, щоб пройтися по Болдуін-стріт, доведеться докласти чимало зусиль.

Найкрутіша вулиця

Болдуін-стріт знаходиться в новозеландському місті Дунедине, і знаменита вона не визначними архітектурними спорудами чи пам’ятками старовини, а солідної крутизною підйому. На три метри дороги рівень її піднімається ще на один метр. Пройтися по такій вулиці досить складно, та й не кожному транспорту під силу таке випробування.

Найкрутіша вулиця у світі Болдуін-стріт - місце для екстремальних змагань

Довжина Болдуін-стріт – всього 350 метрів, а її нахил складає цілих 38 градусів. Така крута вулиця з’явилася завдяки тому, що архітектор, який розробляє її проект, перебував у Лондоні і просто не спромігся поцікавитися рельєфом місцевості міста Дунедина, особливо північно-східній його частині.

Робітники, які приїхали втілювати у життя цей проект, пережили справжній шок, коли побачили крутий схил вулиці. Вони взялися за роботу, прийнявши рішення самий крутий ділянку дороги покрити замість асфальту бетоном. Робочі небезпідставно припустили, що звичайний асфальт буде просто стікати звідти вниз.

Болдуін-стріт з-за величезного ухилу не змогли заасфальтувати, а просто залили бетоном

Болдуін-стріт відома тим, що тут щорічно проводиться захід «Baldwin Street Gutbuster» — звичайний забіг, учасники якого повинні подолати найскладніший відрізок дороги спочатку знизу вгору, а потім назад. Прийняти участь у такому фестивалі можна в лютому, він проводиться з 1988 року. Рекорд у забігу був встановлений в 1998 році, коли одному з учасників вдалося підкорити схил всього за 1 хвилину 56 секунд.

Також на Болдуін-стріт проводиться оригінальна цукеркова лотерея – вниз по вулиці котяться близько 30 тисяч шоколадних цукерок, кожна з яких має свій номер. Перед фінішем цукерки потрапляють в спеціальну лійку, і перші п’ять, випали з неї, вважаються переможцями. Всі гроші, виручені від лотереї, йдуть на благодійність.

На Болдуін-стріт змагаються не тільки люди, але і цукерки

Не менш цікавою для пішоходів буде Ломбард-стріт, пересуватися по якому можна тільки зигзагами. Знаходиться вона в США.

Сама звивиста вулиця

Ломбард-стріт знаходиться в Сан-Франциско і небезпідставно вважається однією з головних визначних пам’яток цього міста. Самий звивистий ділянка дороги, прославив цю вулицю, спускається вниз по Російській пагорба (Рашен-Хілл). Довжина його всього 400 метрів, але дорога налічує цілих вісім крутих поворотів, покручених, немов серпантин. В цьому місці вона досягає ухилу в 27 градусів – саме з цієї причини було ухвалено рішення зробити дорогу такий звивистій і тим самим полегшити проїзд по ній. Незважаючи на такі заходи, піднятися по Ломбард-стріт неможливо, тут дозволено тільки односторонньо рух – вниз. Максимальна швидкість в цьому місці не повинна перевищувати 8 км/годину.

Ломбард-стріт вважається звивистою вулицею у світі

Ломбард-стріт надзвичайно красива, вона потопає у квітах і зелені, тут часто знімають романтичні сцени фільмів, рекламу, проводять різні акції.

З’явилася вулиця в двадцяті роки минулого століття, коли цей район Сан-Франциско був заселений емігрантами з Росії — звідси назва пагорба. Мешканці «руської гірки» чудово описані Ільфом і Петровим в одному з найвідоміших творів письменників «Одноповерхова Америка».

Ломбард-стріт має 8 крутих поворотів

І якщо прогулянка по екзотичній Ломбард-стріт не займе багато часу, то для того, щоб подолати канадську Янг-стріт, знадобиться не одна година – і то, якщо пересуватися на автомобілі з великою швидкістю.

Найдовша вулиця у світі

Янг-стріт розтягнулася на цілих 1896 кілометрів. Ця вулиця починається в Торонто, тягнеться через весь мегаполіс, і спрямовується до міста Кокрейн. По дорозі Янг-стріт зустрічається з озером Сімко, огинає його, а коли добирається до Кокрейна, повертає там на захід і закінчується прямо на кордоні штату Міннесота.

Янг-стріт в Канаді вважається найдовшою вулицею у світі

Колись на місці Янг-стріт пролягали індіанські стежки, з часом там з’явилися європейці і пройшли війська. Дорога стала повноцінною вулицею лише в кінці XVIII сторіччя, вздовж неї побудували будинки і магазини, вдихнувши життя в це місце.

Найдовша вулиця у світі проходить по місцях колишніх індіанських стежок

В даний час вздовж вулиці розташовані численні бари і ресторани, нічні клуби і казино, магазини і модні бутіки. Тут повно туристів, і життя б’є ключем цілодобово.

Ну а найдорожчі ресторани і готелі знаходяться в іншому місці. За даними bestfacts.com.ua однією з найдорожчих вулиць вважаються Тверська в Москві та Єлисейські поля в Парижі. На сайті є докладна стаття про найдорожчих вулицях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: