Реаліті-шоу передачі користуються любов’ю телеглядачів у всьому світі. Їх учасниками стають зірки і звичайні люди, але і в тому, і в іншому випадку рейтинг програми може бути виключно високим.

Героями реаліті-шоу можуть стати звичайні люди

Популярні інтелектуальні реаліті-шоу

Інтелектуальні реаліті-шоу — певна зарядка для розуму, гра, за якою можна просто спостерігати або брати в ній пасивну участь, самостійно виконуючи завдання учасників.

«Поліглот»

Програма «Поліглот» пройшла на російському телебаченні є з величезним успіхом. Суть змагання — навчання іноземної мови під керівництвом поліглота й перекладача всього за 16 занять.

У шоу «Поліглот» зірки виявилися за партами

Кожен сезон присвячений вивченню певної мови. У першому сезоні учасники пізнавали англійська, у другому – італійський. У третьому сезоні знайомилися з основами французької мови, в четвертому – іспанської. П’ятий сезон навчав їх німецькому, а шостий – индоарийскому та індоєвропейського мов (хінді і урду). Учасниками шоу були знаменитості, які раніше не знали іноземних мов взагалі або пам’ятали тільки основи шкільної програми.

«Кандидат»

В Америці полюбилася глядачам інтелектуальне реаліті-шоу «Кандидат». У цій передачі учасників тестують на їх розумові здібності, задаючи найскладніші задачі та головоломки, перевіряють кмітливість та ерудицію.

Шоу Трампа «Кандидат» популярно в Америці

Найбільш обдарований учасник отримує можливість влаштуватися на роботу до мільярдерові, 45-му президентові США Дональду Трампу, який входить в десятку найбільш успішних і багатих людей Америки. Відповідно, оклад на службі у такого роботодавця теж значний. Таким чином, це шоу свого роду співбесіду з випробувальним терміном, адже ведучим передачі є сам мільярдер.

Шоу «Кандидат» популярно і на заході і в Росії

Розважальні реаліті-шоу

Формат реаліті-шоу передбачає роботу без повторних дублів, відсутність жорсткого сценарію і моделювання особливих умов. Мабуть, це основні правила, а далі все залежить від фантазії авторів. По суті, в розважальне реаліті-шоу можна перетворити буквально будь-яку ситуацію: від пошуку роботи, до шопінгу і рішення задач на виживання.

Кастинг на шоу «Просто бізнес»

Реаліті-шоу «найрозумніша модель»

Цікаве поєднання оцінки краси і розуму придумали творці реаліті-шоу «найрозумніша модель» в Америці. Спростувати думку про те, що Бог не може дати дівчині одночасно розум і красу, взялися Рейчел Мерфі і Майк Л. Тейлор. Для цього вони зібрали всіх моделей, які не проти продемонструвати свої інтелектуальні здібності, і стали перевіряти їх рівень IQ.

Реаліті-шоу «найрозумніша модель»

Найвідоміші зарубіжні шоу

Найбільш винахідливими і креативними продюсерами і режисерами по створенню цікавих реаліті-шоу є американці. Всі найпопулярніші передачі в світі – це аналоги їх проектів: «Фактор страху», «Х-фактор», «Холостяк», «Значить, ти вмієш танцювати».

Сімейне шоу «Джуліана і Білл»

На думку телеглядачів, самим знаменитим американським шоу вважається «Джуліана і Білл», в якому сімейна пара ділитися своїми проблемами з зачаття і виношування дитини. У молодої дівчини виявили рак молочної залози. Їй необхідно пройти курс хіміотерапії і перенести операцію з видалення пухлини.

Сімейне шоу допомагає знайти рішення в складній життєвій ситуації

Заводити дитину в такому стані їй категорично заборонено, тому пара зважилася на сурогатне материнство. Протягом всього шоу глядачі спостерігали за труднощами і перемогами молодої пари в досягненні своєї мети.

Кулінарне шоу «Пекельна кухня»

Одним з найпопулярніших кулінарних реаліті-шоу є «Пекельна кухня» та її аналоги в різних країнах світу. В основі передачі лежить ідея розкриття кулінарних талантів серед професіоналів та любителів в умовах жорсткої конкуренції і психо-емоційної напруги.

На кухні може бути жарко

Спочатку учасники поділені на команди. За підсумками низки конкурсів програла команда повинна прибрати одного зі своїх представників. Але вже в середині передачі командна гра змінюється в індивідуальній, в якій кожен бореться сам за себе. Переможець отримує грошовий приз і шанс працювати кухарем у престижному ресторані.

Реаліті-шоу моди і краси

Велику популярність має реаліті-шоу моди і краси «Топ-модель по-американськи». Учасниці змагаються між собою за можливість створити кар’єру в модельному бізнесі. Зйомки перших серій проходять в Америці, а в другій частині шоу учасниці виїжджають в найкрасивіші міста Світу: Париж, Токіо, Мілан та ін.

У реаліті-шоу «Топ-модель по-американськи» є російський аналог

Найвідоміші вітчизняні шоу

Російське телебачення повно найрізноманітнішими реаліті-шоу, тому кожен може вибрати проект, виходячи зі своїх переваг, а, можливо, і стати його учасником.

Кастинг на проект «Дом-2» - серйозне випробування

«Дом-2» — найтриваліше реаліті-шоу

Звичайно, говорячи про проекти–«довгожителів» російського телебачення, не можна не згадати про «Дім-2», ведучими якого ставали Ксенія Собчак, Ксенія Бородіна, Ольга Бузова і ін. Вже у 2006 році, через 2 роки після свого початку, він потрапив у Книгу Рекордів Гіннеса, як найдовша реаліті-шоу в світі. Мета проекту – знайти свою другу половинку і виграти будинок мрії в Підмосков’ї. За умовами шоу, учасники знаходяться на певній території під постійним прицілом телекамер. Вони закохуються, розлучаються, створюють сім’ї і народжують дітей.

Телепроект «Дом-2» б'є рекорди популярності і тривалості

Екстремальне шоу «Останній герой»

«Останній герой» та його послідовник реаліті-шоу «Острів» почали свою історію з 2001 року. За правилами проекту учасників висаджують на безлюдному острові на 40 днів, повністю позбавивши всіх досягнень цивілізації. Їх завдання – вижити на острові, добуваючи собі їжу, воду, і облаштувати житло. Крім того, вони беруть участь в обов’язкових конкурсах. В результаті останній герой отримує грошовий приз. Зазвичай учасниками реаліті-шоу стають прості люди, але 3 сезон повністю складався із зірок російського телебачення. Фінальний приз тоді виграв Володимир Пресняков.

Участихе в екстремальних шоу не всім під силу

Льодові шоу

Популярні шоу фігурного катання «Зірки на льоду» і «Льодовиковий період» полюбилися телеглядачам з 2006 року. Концепція передачі – це змагання між фігуристами-парниками. Причому, один партнер з пари – це професіонал, а другий – любитель. Деякі з учасників до проекту взагалі ніколи не стояли на ковзанах. За цей час на льодовому шоу змінилося кілька ведучих, безліч суддів і професійних спортсменів, але незмінним головою журі є легенда світового фігурного катання – тренер Тетяна Анатоліївна Тарасова.

Льодові шоу за участю зірок збирають багатомільйонну аудиторію

Містичне шоу

Любителі містики і паранормальних явищ з 2007 року спостерігають за перевіркою екстрасенсорних здібностей ясновидців у реаліті-шоу «Битва екстрасенсів». Створюючи їм різні випробування, скептики визначають найсильніших володарів шостого почуття. Популярність проекту настільки широка, що найчастіше саме до екстрасенсів звертаються люди, зневірені знайти відповіді на свої запитання, і просять розібратися в причинах і обставини тієї чи іншої події в їх житті.

Перше випробування на шоу «Битва екстрасенсів»

Реаліті-шоу можна побачити в програмі телепередач щодня, а от найдовший у світі серіал не транслювали по російському телебаченню. Серіал «Дороговказний світло» за даними bestfacts.com.ua складається з 15762 серій. Він тривав більше 50 років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: