Говорячи про техногенних катастрофах, мають на увазі розливи нафти, ядерні катастрофи, великі ПП на заводах і так далі. Всі вони мали наслідки і для місцевого населення, і для навколишнього середовища.

Ядерні та атомні катастрофи

Забезпечуючи людину енергією по досить невисоким цінам, ядерна енергія залишається небезпечною при лихах і катастрофах. Аварії на таких об’єктах оцінюються по семи бальній шкалі.

Чорнобильська катастрофа (Україна)

Найбільшою на сьогоднішній день вважається катастрофа на Чорнобильській атомній станції, яка сталася у тисяча дев’ятсот вісімдесят шостому році. Під час вибуху на станції повністю був зруйнований четвертий реактор. Пожежа тривала два тижні, його не могли загасити.

Катастрофа на Чорнобильській АЕС потрясла весь світ своїм масштабом

Радіоактивні речовини, викинуті в повітря, призвели до смерті п’ятдесяти шести тисяч людей, зараження великої території. Найбільшому зараженню піддалися Білорусія, захід Росії і північ України.

Фукусіма (Японія)

Останньою страшної атомною катастрофою визнана аварія, яка сталася в 2011 році в Японії на атомній станції Фукусіма. Це сталося після землетрусу.

ПП на Фукусімі сталася після землетрусу і цунамі

АЕС Три-Майл-Айленд (США)

В історії Америки страшною аварією вважається аварія в штаті Пенсільванія у тисяча дев’ятсот сімдесят дев’ятому році. Це сталося на АЕС Три-Майл-Айленд. З-за не спрацювала системи охолодження, сталося часткове розплавлення деяких елементів реактора.

У США теж були аварії на АЕС

Найбільші ПП на підприємствах

Страшні ПП, що ввійшли в історію, відбувалися так само і на підприємствах. Далі докладніше про деякі з них.

Хімкомбінат «Маяк» (р. Челябінськ-40, Росія)

У 1959 році на хімкомбінаті в закритому місті Челябінськ-40 сталася серйозна техногенна аварія, розсекретили яку тільки після тисяча дев’ятсот дев’яносто дев’ятого року.

Аварія на хімкомбінаті

Вибухом на висоту до двох кілометрів були підняті радіоактивні речовини, які осіли, забруднивши територію, рівну двадцяти трьом тисячам квадратних кілометрів.

Медична клініка (р. Гоянія, Бразилія)

Трагедія сталася в 1987 році. Медична клініка в бразильському місті Гоянія вже не діяла. З цієї занедбаної клініки кілька людей вкрали контейнер, де перебував радіоактивний порошок.

Після цієї катастрофи жити в місті Гоянія не можна

Власник звалища, купив у мародерів даний контейнер, демонстрував знаходиться в ньому світиться порошок своїм знайомим. Територія біля міста виявилася зараженою, її можна буде використовувати тільки через триста років.

Найбільші розливи нафти

Більше сотні держав стикалися з проблемою розливу нафти. Ці розливи мають серйозні екологічні наслідки, які можна порівняти з ядерними вибухами.

Вибух нафтової платформи (Мексиканська затока)

Нафтова бурова платформа Deepwater Horizon стала відома на весь світ в 2010 році після того, як на ній стався вибух, в результаті якого протягом трьох з половиною місяців сира нафта витікала у води Мексиканської затоки. Таким чином, у воду потрапило шістсот сімдесят тисяч тонн нафти.

Крах наливної танкера (берега Бретані)

У 1978 році біля берегів Бретані стався масштабний розлив нафти. Причиною стала аварія танкера Amoco Cadiz. У море вилилося двісті двадцять три тисячі сирої нафти. Морський берег Франції виявився забрудненим протягом двохсот миль.

Найбільша екологічна катастрофа - вибух нафтової платформи в Мексиканській затоці

Розлив нафти в Перській затоці

Наймасштабніший розлив нафти стався не з-за вибуху, його організував людина. Мова про розлив в Перській затоці. Під час війни в 1990 році іракські війська, відступаючи, відкрили засувки нафтових терміналів.

Розлив нафти в Перській затоці

Через ведення бойових дій, боротися з наслідками цієї катастрофи почали пізно. Шістсот кілометрів узбереж були забруднені. Тисяча квадратних кілометрів поверхні затоки була вкрита нафтою.

Найстрашніша техногенна катастрофа в історії людства

Найстрашнішою в історії техногенною катастрофою вважається вибух на хімічному заводі в індійському місті Бхопал. Трагедія сталася на початку грудня 1984 року.

Вибух у місті Бхопал - найстрашніша техногенна катастрофа в історії людства

Загинули в результаті катастрофи приблизно двадцять тисяч людей, постраждали – до шестисот тисяч. Вода і території міста і околиць залишаються зараженими донині. Були в історії й інші страшні події. Не у всіх винен чоловік. Іноді грандіозні руйнування і масові жертви відбувалися по волі природи. На сайті є стаття про страшні події двадцятого століття.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: