Двадцяте століття «багатий» на такі події, як кровопролитні війни, руйнівні техногенні катастрофи, найсильніші природні катаклізми. Ці страшні події і кількістю людських жертв, і розміром шкоди.

Найстрашніші війни 20 століття

Кров, біль, гори трупів, страждання – ось що принесли війни 20 століття. У минулому столітті відбулися війни, багато з яких можна назвати страшнейшими і найбільш кровопролитними за всю історію людства. Масштабні військові конфлікти тривали протягом усього двадцятого століття. Деякі з них були внутрішніми, а в деяких брали участь кілька держав одночасно.

Перша Світова війна

Початок Першої Світової війни практично співпало з початком століття. Її причини, як відомо, були закладені в кінці дев’ятнадцятого століття. Інтереси протиборчих союзницьких блоків зіткнулися, що призвело до початку цієї тривалої і кровопролитної війни.

Перша світова війна стала значущою катастрофою двадцятого століття

Тридцять вісім з п’ятдесяти дев’яти на той момент існували у світі держав були учасниками Першої Світової війни. Можна сказати, що в неї був залучений практично весь світ. Почавшись в 1914-му, вона закінчилася тільки в 1918-му році.

Громадянська війна в Росії

Після того як в Росії відбулася революція, в 1917-му році почалася Громадянська війна. Вона тривала аж до 1923-го року. У Середній Азії осередки опору вдалося погасити лише на початку сорокових років.

Страшна громадянська війна змінила долю Росії

У цій братовбивчій війні, де між собою боролися червоні і білі, загинуло лише за скромними підрахунками близько п’яти з половиною мільйонів чоловік. Виходить, що Громадянська війна в Росії забрала більше життів, ніж всі наполеонівські війни.

Друга Світова війна

Війну, що почалася в 1939-му році і закінчився в вересні 1945-го року назвали Другої Світової. Вона вважається найстрашнішою і найбільш руйнівною війною двадцятого століття. Навіть за обережними підрахунками в ній загинуло не менше сорока мільйонів чоловік. Передбачається, що число жертв може досягати сімдесяти двох мільйонів.

Всі повинні знати, хто переміг у цій жахливій війні

З сімдесяти трьох на той момент існували держав світу в ній брали участь шістдесят дві держави, тобто близько вісімдесяти відсотків населення планети. Можна сказати, що ця світова війна найбільша світова, якщо можна так висловитися. Друга Світова війна велася на трьох континентах, у чотирьох океанах.

Корейська війна

Війна в Кореї почалася в кінці червня 1950-го року і тривала до кінця липня 1953-го року. Це було протистояння між Південною та Північною Кореєю. По суті, даний конфлікт був опосередкованої війною між двома силами: КНР та СРСР з одного боку і США з їх союзниками-з іншого.

Корейська війна стала першим військовим конфліктом, де дві наддержави зіткнулися на обмеженій території, не застосовуючи ядерної зброї. Війна закінчилася після підписання перемир’я. Офіційних заяв про закінчення цієї війни немає досі.

Найстрашніші техногенні катастрофи 20 століття

Техногенні катастрофи час від часу відбуваються в різних куточках планети, забираючи людські життя, руйнуючи все навколо, часто завдаючи непоправної шкоди навколишній природі. Відомо про катастрофи, в результаті яких виявилися повністю знищеними цілі міста. Подібні катастрофи відбувалися в нафтодобувній, хімічній ядерної та ін. промисловості.

Чорнобильська аварія

Однієї з найстрашніших техногенних катастроф минулого століття вважається стався вибух на Чорнобильській АЕС. В результаті тієї страшної трагедії, що сталася в квітні 1986-го року, в атмосферу було викинуто величезну кількість радіоактивної речовини, виявився повністю зруйнований четвертий енергоблок атомної станції.

Аварія в Чорнобилі стали катастрофою двадцятого століття

В історії ядерної енергетики ця аварія розцінюється як найбільша у своєму роді і за економічним збитком, і за кількістю постраждалих і загиблих.

Бхопальская катастрофа

На початку грудня 1984-го року на хімічному заводі в місті Бхопал (Індія) сталася катастрофа, яка пізніше була названа Хіросімою хімічної промисловості. На заводі вироблялися засоби, що знищують комах-шкідників.

Бхопальская катастрофа стала найстрашнішою в хімічній промисловості

Чотири тисячі людей померли в день аварії, ще вісім тисяч протягом двох тижнів. Майже п’ятсот тисяч людей отруїлися через годину після вибуху. Причини цієї страшної катастрофи так і не були встановлені.

Катастрофа на нафтовій платформі Piper Alpha

На початку липня 1988-го року на нафтовій платформі Piper Alpha стався потужний вибух, в результаті чого вона повністю згоріла. Ця катастрофа вважається найбільшою в нафтовидобувній галузі. Після витоку газу і послідував за цим вибуху з двохсот двадцяти шести чоловік вижили тільки п’ятдесят дев’ять.

Самі страшні природні катаклізми століття

Природні катаклізми можуть завдати не меншої шкоди людству, ніж великі техногенні катастрофи. Природа сильніша за людину, і періодично вона нагадує нам про це.

Про великих природних катаклізмів, що сталися до початку двадцятого століття, ми знаємо з історії. Сьогоднішнє покоління стало свідком безлічі природних лих, що відбулися вже в двадцятому столітті.

Циклон «Бола»

У листопаді 1970-го року пронісся самий смертоносний з коли-небудь зареєстрованих тропічних циклонів. Він охопив територію індійської Західній Бенгалії і східного Пакистану (сьогодні це територія Бангладешу).

Точне число жертв циклону не з’ясовано. Ця цифра коливається від трьох до п’яти мільйонів чоловік. Забійна сила шторму була не в потужності. Причина величезного числа загиблих в тому, що хвиля затопила низько розташовані острови в дельті Гангу, стираючи села з лиця землі.

Землетрус в Чилі

Найбільшим в історії визнано землетрус, що стався в 1960-му році в Чилі. Його сила за шкалою Ріхтера – дев’ять з половиною балів. Епіцентр знаходився в Тихому Океані всього в ста милях від Чилі. Воно в свою чергу викликало цунамі.

Наслідки Великого чилійського землетрусу

Загинуло кілька тисяч чоловік. Вартість сталися руйнувань оцінюється у більш ніж півмільярда доларів. Відбулися найсильніші зсуви. Багато з них змінили напрямок річок.

Цунамі на узбережжі Аляски

Сильне цунамі в середині двадцятого століття стався біля берегів Аляски в бухти Літуйя. Сотні мільйонів кубометрів землі і льоду обрушилися з гори в затоку, що викликало на протилежному березі бухти відповідь сплеск.

Утворилася полукилометровая хвиля, піднявшись у повітря, знову занурилася в море. Це цунамі — найвище в світі. Його жертвами стали двоє людей тільки через те, що в районі Литуйи відсутні людські поселення.

Найстрашніша подія 20 століття

Самим страшним подією минулого століття можна назвати бомбардування японських міст Хіросіми і Нагасакі. Ця трагедія сталася 6 і 9 серпня 1945-го року відповідно. Після вибухів атомних бомб ці міста майже повністю перетворилися в руїни.

Наслідки найстрашнішої події ХХ століття - вибуху в Хіросімі

Застосування ядерної зброї показало всьому світу, якими колосальними можуть бути його наслідки. Бомбардування японських міст – перше застосування ядерної зброї проти людини.

Самий страшний вибух в історії людства, за даними , теж справа рук американців. «The Big One» підірвали під час холодної війни.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: