Практичні всі віруси на планеті видозмінюються і еволюціонують. Принаймні, такої гіпотези дотримується більшість сучасних вчених. Точно так само як інфекції, людина і тварини звикають до нових умов життя і стають небезпечними.

Мається на увазі, як переносник зарази. Втім, віруси переносять на собі, в основному, тварини, навіть домашні. І еволюція, судячи з усього, призведе до розвитку ще нових смертельних захворювань. Представляємо ТОП найстрашніших хвороб світу.

СНІД

«Чума 20 століття». Це синдром набутого імунного дефіциту людини. За одне століття зараза загубила понад 20 мільйонів людських життів. І ліків проти Сніду не існує.

Це захворювання з рейтингу найстрашніших хвороб у світі в наші дні має 40 мільйонів жителів. Однак, досить багато людей навіть не знають про наявність у себе Сніду. Тому існує думка, що реальне число хворих у п’ять разів вище.

СНІД послабляє імунну систему людини і організм перестає пручатися хвороби. В результаті наступає смерть. СНІД розвивається протягом 5-10 років з моменту зараження.

Вся правда про СНІД! СНІД знаходиться на п’ятій сходинці списку найстрашніших хвороб у світі.

Малярія

Серед найстрашніших хвороб значиться і малярія. Відома вона і як «болотяна лихоманка». Інфекція передавалася людині через укуси комарів, супроводжувалася лихоманками, підвищеною температурою, ознобом, а так само збільшенням розмірів печінки та селезінки.

Досі малярія залишається бичем Африки, особливо поширена в місцях південніше Сахари. Щорічно там захворює до півмільярда людей, три мільйони з них гинуть. В основному страждають від малярії малюки до 5 років. Очікується, що в найближчі 20 років смертність від цієї чи не самої страшної хвороби у світі зросте в два рази.

Малярію викликають найпростіші паразити – плазмоїд. І саме від них, за версією вчених, постраждав фараон Тутанхамон. Збудники малярії були знайдені в його тілі під час аналізів ДНК. Побічно факт захворювання підтверджує наявність у його гробниці ліків, які застосовувались для лікування інфекції.

Варто відзначити, що в Росії малярії немає. З нею було покінчено в 1962 році. А в цілому у світі від страшної хвороби помирає в 15 разів більше людей, ніж від Сніду. І за кількістю летальних випадків від інфекційних захворювань саме малярія знаходиться на першому місці.

Іспанка

Ця хвороба на початку 20 століття вбила за різними оцінками від 20 до 59 мільйонів жителів планети. І цифра перевищила кількість жертв Першої Світової Війни. До речі, до початку 20 століття іспанкою називали грип. Смерть у пацієнтів наступала з-за гострого запалення і набряку легенів.

Епідемія іспанки вбила мільйони людей в Європі на початку минулого століття

Іспанка тримає сумне лідерство як сама смертоносна хвороба у світі в історії сучасності. За рік від неї померло більше людей, ніж за 7 останніх століть від чуми. Тому звичайний грип можна включити у топ найстрашніших хвороб у світі.

Зараз вчені припускають, що іспанку викликає та ж група вірусів, що і пташиний грип – HN. Вірус поширений серед тварин і птахів, і за тисячолітнє спільне проживання навчився перетворюватися на людей.

Першими жертвами пандемії стали солдати Першої Світової війни. Вони намагалися захищатися від хвороби протигазами (як від хімічної зброї), але марно. Військові все одно скаржилися на хворе горло, головний біль, біль у суглобах і лихоманку. Люди почали отхаркиваться кров’ю і через кілька днів помер.

Зникла іспанка через 18 місяців після появи, так само раптово. Ніхто тоді так і не зміг знайти причину захворювання. Лише в кінці 20 століття з’явилася теорія, що цей вірус грипу мав тип H1N1. Вважається, що пташиний і свинячий грип мутували і дали смертельний для людини вірус.

Чума

Чуму ще називають чорною смертю. А так само легеневою чумою і бубонної. Хвороба була найстрашнішою пандемією в Середньовічній Європі.

Перша пандемія чуми вибухнула в 551-580 роках в Європі. «Юстинианова чума», як її прозвали, з’явилася на сході Римської імперії і перекинулася на Близький схід. В результаті загинули більше 20 мільйонів чоловік. Тому-то чума потрапила в список найстрашніших хвороб у світі. Наступна пандемія виникла лише через вісім сторіч і почала своє нещадне ходу по Євразії. До кінця 1350 року більше половини жителів Європи були заражені чумою (тоді там проживало близько 75 мільйонів чоловік). Загинуло 34 мільйони. Зараза перекинулася на Китай і скосила ще 13 мільйонів чоловік. Інфекція вбивала цілі міста, люди намагалися від неї тікати і ховатися, але марно. У 1351 році пандемія завершилася, але ще три століття тероризувала Європу в більш слабкій формі. Локальні спалахи спостерігалися до 18 століття.

Бубонна чума в Киргизії: винні бабаки? Хворих чумою боялися навіть доктора. Вони приходили до інфікованим в масці з дзьобом, в який клали ароматичні речовини. Такий захист допомагала захистити лікарів від противного запаху, який вважали і причиною виникнення зарази. Щоб сморід не залишився на одязі, пальто доктора шили з важкої тканини і просочували воском. Оглядали пацієнтів дерев’яною паличкою, щоб уникнути дотиків.

Перемогти чуму змогли тільки в кінці 19-го століття. Чумну відкрив бактерію мікробіолог Йерсен. Він встановив, що винні в заражених хворі коні, гризуни, щури і хом’яки. Інфекція перекидалася на людей через укуси бліх.

До речі, захворювання бубонною чумою фіксуються і в наші дні, але інфекція смертельної вже не вважається. Вона успішно лікується антибіотиками.

Чорна віспа — найстрашніша хвороба

Отже, найстрашніша хвороба на світі, як не дивно, чорна віспа або натуральна віспа. Саме вона винна у смерті самого великої кількості людей. Від зарази загинуло до півмільярда за один тільки ХХ століття.

Людству ця хвороба добре знайома. Протягом тисячоліть чорна віспа у людей викликає страх, і він обґрунтований. Адже від зарази хворі буквально згнивають живцем. І в пам’яті досить свіжі випадки смерті від натуральної віспи, в кінці 60-х років минулого століття в країнах інфекція забирала в рік до 15 мільйонів осіб.

Ця хвороба була описана ще в священних індійських і стародавніх китайських текстах. Вчені вважають, що чорна віспа є вихідцем із Стародавньої Індії та Стародавнього Китаю. В Європу інфекція потрапила тільки в четвертому столітті нашої ери.

Штам вірусу чорної віспи - найстрашнішої хвороби у світі

Епідемії віспи періодично вражали різні країни, зараза не щадила нікого. У Німеччині навіть була приказка «Любов і віспа минають лише деяких». Жертвами чорної віспи стали Марія Друга (Королева Англії), Луїс Перший Іспанський, Петро Другий і багато інших. Перехворіли інфекцією Моцарт, Сталін, Карбишев, Глінка і Гіркий.

В Росії ще Катерина Друга ввела щеплення проти віспи, але незабаром про неї забули. В СРСР закон про обов’язкову вакцинацію вийшов у 1919 році і вже до 1936 року про смертельну хворобу забули. Прищеплювати ж припинили лише на початку 80-х років. Тоді ж було заявлено про повну ліквідацію чорної віспи на Землі. Тим не менш, вірус її досі зберігається в лабораторіях США і Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: