Відомо чимало жінок, які стали матерями в тому віці, коли багато хто вже є бабусями. Є такі і в Росії. Дізнаємося більше про жінок, для яких вік – не перешкода для народження дітей.

Найстаріша мама в історії

Раджо Деві Лохан – так звуть саму стару маму в історії, яка живе в одному з сіл Індії. Вона народила свою першу дитину у віці сімдесяти років. Відомо, що жінка вийшла заміж, коли їй було дванадцять років, а чоловікові чотирнадцять. В Індії прийнято мати багато дітей, однак у пари за все життя так і не з’явилося жодної дитини, не дивлячись на здоровий спосіб життя. За їх словами, вони неодноразово зверталися до лікарів і знахарів.

Раджо Деві Лохан найдавніша індійська мама

Проживши п’ятдесят вісім років у шлюбі, подружжя з телевізійної передачі дізналися про ЕКО. В Індії ця процедура коштує три з половиною тисячі доларів. Для сім’ї це була величезна сума, але вони вирішили спробувати. Так після сімдесяти років у родині з’явилася перша дитина – дочка Нави. На жаль, настільки пізні пологи не залишилися без наслідків для вікової мами. Її здоров’я серйозно підірвано.

Сьогодні завдяки ЕКО стати мамами можуть навіть старі жінки

Є ще одна жінка, яка народила сімдесят років – це індіанка Омкари Ранвар. Їй теж вдалося завагітніти завдяки ЕКО. Вона народила двох здорових дітей. Батькові малюків сімдесят сім років. Ці діти не були першими в сім’ї. У подружжя вже є дві дорослі дочки і п’ятеро онуків.

Обидві ці рекордсменки стали мамами лише завдяки ЕКО. Але є і такі мами, які змогли завагітніти природним шляхом. Такою є мешканка острова Грэнси Dawn Brooke. Вона народила в п’ятдесят дев’ять років, проте до зачаття їй довелося пройти гормональну терапію. В історії людства саме ця героїчна жінка визнана найстаршою матір’ю, яка зуміла народити живу дитину, зачав його природним шляхом.

Даун Брук - найстаріша еко-мама

Валлийка Еллен Еліс – багатодітна мати, яка в кінці вісімнадцятого століття у віці сімдесяти двох років виносила свого тринадцятого дитини. На жаль, він народився мертвим. Цю жінку вважають найстарішою мамою в історії.

Найстаріша багатодітна мама в Росії

Є матері, які за своє життя встигають народити багато дітей. Їх називають багатодітними. З усіх відомих багатодітних матерів однією з рекордсменок стала англійка Елізабет Грінхілом. Свого тридцять дев’ятого дитину вона народила у віці п’ятдесяти чотирьох років. Це було в 1669-му році. Всі її вагітності закінчилися народженням здорових дітей, при цьому двійня народилася тільки один раз. Таким чином, жінка народжувала тридцять вісім разів.

Найстарішою багатодітній російської мамою була селянка Васильєва

А ось російська жінка, що жила в місті Шуя у вісімнадцятому столітті, народжувала тільки двадцять сім разів, однак у неї було шістдесят дев’ять дітей. Про цій багатодітній матері відомо тільки те, що вона була селянкою, її чоловіком був Федір Васильєв.

Найстаріша мама в Росії сьогодні

У рейтингу найбільш старих мам на планеті, росіянка Наталія Суркова займає четверту позицію. Жінка стала мамою в п’ятдесят сім років. Вона народила здорову дівчинку Сашу. У той час жінка була мамою двох дорослих дітей і бабусею одного онука. Зачаття стало можливим завдяки проведенню гормональної терапії. У книгу Рекордів Гіннеса Росії вона потрапила, як найстарша мама країни.

Існує рейтинг вікових мам

Саша – онука відомого поета Олексія Суркова, ну а Наталя, відповідно, його донька. Суркова до зачаття звернулася в гінекологічний центр, де повідомила, що хоче народити дитину, чим дуже здивувала співробітників. Довелося «підновляти» організм, для цього жінка лягла в клініку, де знаходилася серед жінок, у яких були труднощі із зачаттям. Мало хто вірив в успіх цієї затії, проте минув час, і тест показав позитивний результат.

Дочка поета Олексія Суркова Наталя - одна з найстаріших мам Росії

Вагітність Суркової пройшла без патологій і ускладнень, не було навіть набряків. Навесні 1996-го пройшли пологи, і Наталя стала найстарішою мамою Росії. Дивно, що до того часу її внукові виповнилося два роки. Жінка стверджує, що після пологів помолодшала на багато років і відчуває себе просто чудово. Наталія вірить, що її Саші заготовлена незвичайна щаслива доля, так як вона незвичайна дитина.

У Росії є ще одна стара мама – це Білявська Людмила. П’ятдесят два роки вона стала мамою маленької дочки. Її чоловікові – акторові Олександру Бєлявському було тоді сімдесят.

Актриса Людмила Білявська змогла народити у 52 роки

Головний аргумент «дорослих» мам – усвідомлений підхід до зачаття і вагітності. До цього часу вони вже здобули певний достаток, їх життя стабільна, відносини в сім’ї – стійкі. Завдяки накопиченому досвіду, старі мами завжди більш уважно і терпляче ставляться до потреб малюків і більше часу витрачають на їх розвиток.

Крім природного зачаття, є ще й такий спосіб стати мамою, як сурогатне материнство. Хтось звертається до допомоги сурогатних матерів з-за того, що сам не хоче виношувати та народжувати дитину, хтось це робить із-за слабкого здоров’я або віку. Сьогодні Алла Пугачова і Максим Галкін є батьками двох близнюків. Це стало можливим, завдяки допомоги сурогатної матері. Співачка поглинена своїми малюками і відчуває, що абсолютно щаслива.

Алла Пугачова - найвідоміша літня мама в Росії

Між тим, бувають інші рекорди. За даними , наймолодша мама в Росії народила, коли їй було всього 11 років. Як склалася доля цієї жінки? На нашому сайті є докладна стаття про це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: