Чимало дерев з рекордною тривалістю життя на території Росії, є такі і в Москві. Цікаво дізнатися, де росте багато старих дерев, а так само подробиці про найстарішому дереві планети.

Найстаріше дерево в Росії

В Росії існує реєстр, куди заносять всі найбільш старі дерева, що ростуть на території країни. Майже двадцять найстаріших дерев мають статус охоронюваних природних об’єктів. Кожне старе дерево, перш ніж потрапити до реєстру, оглядається і вивчається. Цим займається комісія, в яку входять ботаніки, вчені-лісівники, екологи, лесопатологи. Під час досліджень визначають видову приналежність, стан дерева і його вік. Самим старим деревам забезпечується охорона, проводяться, якщо це потрібно, заходи, що сприяють схоронності дерева. Крім цього, встановлюється табличка, яка вказує на статус і вік довгожителя.

Чим більше кілець кілець, тим старіше дерево

У Росії в реєстр потрапив зростаючий в Чувашії дуб віком чотириста вісімдесят років, чотирьохсотлітні дуб на Дону, платан з Дагестану якому сімсот років. Так само є кілька модрин Каяндера, що виростають цілим ділянкою в Якутії, віком від семисот п’ятдесяти до восьмисот вісімдесяти п’яти років. У список потрапив і зростаючий в Калінінградській області «Грюнвальдський дуб», якому більше ніж вісімсот років.

«Грюнвальдський дуб» одне з найстаріших дерев в Росії

Найстаріше дерево росте в Якутії. Це модрина, вік якої вісімсот вісімдесят п’ять років. Цікаво, що вона зовсім не відрізняється великими розмірами. Так її діаметр на рівні грудей людини складає всього двадцять п’ять сантиметрів, а висота не більше дев’яти метрів. Такі скромні розміри пов’язані зі складними кліматичними умовами в місці зростання дерева-довгожителя. У рік висота дерева збільшується не більше ніж на 0,22 мм.

Найстаріше дерево в Росії в рік виростає на 0,22 мм

Серед зростаючих модрин в Якутії збереглося багато сухих стовбурів. Серед них виявлено дерево, що росло з триста десятого року по тисяча двісті двадцять восьмий рік, тобто його тривалість життя була близько дев’ятисот дев’ятнадцяти років. Цей рекорд документований як найбільш тривала життя дерева на території Росії.

Так як в Якутії на одній ділянці росте багато дерев-довгожителів, вчені пропонують надати цьому лісовому ділянці статус заповідної зони.

Найстаріше дерево в Москві

Вважається, що найстаріші дерева столиці ростуть в Коломенському парку, це дуби, чий вік приблизно дорівнює віком самої Москви. Того ж віку дерево росте в Кусковском парку. Це дуб-ветеран. Вік усіх цих дубів оцінюється приблизно від чотирьохсот до шестисот років. На думку деяких вчених, в Коломенському парку є дуби, чий вік перевалив за тисячу років.

Старі дуби в Коломенському парку Москви

Одним з найстаріших московських дерев вважається трьохсотлітня верба, що росте в ботанічному саду МГУ «Аптекарський город». Цей ботанічний сад – найстаріший в Росії.

Де росте багато старих дерев?

Є на землі місця, де росте багато старих дерев. Одним з таких місць є гора Фулу в Швеції. Вчені, проводячи перепис дерев, абсолютно випадково виявили там сосни, яким декілька тисяч років. Там росте сосна, вік якої приблизно близько десяти тисяч років. Дивно, що по сусідству з нею ростуть ще кілька сосен-рекордсменок.

Місце, де росте сама стара сосна в світі

В Америці в штаті Юта є колонія тополь, якій, імовірно, не менше вісімдесяти тисяч років. Справа в тому, що тополі багато не живуть, але тополина колонія існує як єдиний організм із загальною кореневою системою, час від часу виробляє нові паростки. Виходить, що всі сьогоднішні тополі є клонами єдиного дерева.

Пандо - старий осинообразный тополя-гігант

Сусідами старійшини серед дерев Мафусаїла, є дерева, які цілком могли бути свідками початку нашої ери. Є в США парк, їжі росте кілька кипарисів, віком не менше трьох з половиною тисяч років – це Big Tree Park. Багато секвой-довгожителів можна знайти в Каліфорнійському національному парку. Там же росте дерево, чиє ім’я «Генерал Шерманн», є найвищим і одночасно одним з найстаріших на планеті.

Каліфорнійський національний парк - місце, де ростуть стародавні секвої

Цілком можливо, що люди побачать чимало нових найстаріших дерев. Адже багато з них ростуть у віддалених куточках, де рідко ступає нога людини, і де вони можуть бути знайдені тільки випадково. До речі, секвої, за даними є ще й самими великими рослинами в світі. Вони легко виростають більш 100 метрів у висоту. Правда, на це потрібно не один десяток років.

Найстаріше в світі дерево

У Каліфорнійському національному лісі Инио знаходиться найстаріший на планеті дерево, якому чотири тисячі вісімсот сорок два роки. Йому дано ім’я «Мафусаїл». Це сосна остиста міжгірська. Судячи за віком, дерево росло тоді, коли в Єгипті не була побудована ще ні одна з пірамід.

Дерево Мафусаїл - найстаріше у світі

Це дерево було виявлено одним з ботаніків в середині двадцятого століття. Протягом п’яти років вчені займалися вивченням цієї сосни, після чого повідомлення про Мафусаиле з’явилися в «National Geographic». Щоб зберегти дерево, інформація про те, де воно точно знаходиться, не розголошується. Це зроблено для того, щоб уникнути вандалізму. Кілька команд вчених стверджують, що зовсім не Мафусаїл є довгожителем, а зростаюча в Швеції сосна, чий вік близько десяти тисяч років.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: