Існує список найсильніших землетрусів чималою амплітуди, що сталися на Землі. Часті значні коливання земної кори в Японії і довколишніх островах, нерідко «трясе» і Росію.

Самі страшні землетруси в історії

Природа частенько нагадує про себе і своєї могутності, під час землетрусів це особливо відчутно. Найбільш потужним з відомих вважається подію у 1202-му році в Сирії. У тій трагедії загинуло більше мільйона людей. Не дивлячись на те, що сила поштовхів не перевищила семи з половиною балів, трясло територію від Сицилії до самої Вірменії, а епіцентр, швидше за все, знаходився в Мертвому морі. Така кількість жертв може бути пов’язане не стільки з силою поштовхів, скільки з тривалістю. Треба зазначити, що достовірно не відомо число загиблих, так як судити про це можна лише за літописами, де рівень руйнувань і кількість загиблих може бути сильно перебільшеним.

Сильний землетрус 1202 року увійшло в історію

Якщо виділити десять найбільш руйнівних землетрусів і підрахувати число загиблих вийде близько трьох мільйонів шестисот тисяч людей. У десятці найсильніших виявилися чотири сталися землетруси в Китаї, два в Сирії, по одному в Італії, Індії, Гаїті та Японії.

На десятому місці знаходиться трапилося кілька років тому землетрус на Гаїті. Це був початок 2010-го року, в результаті загинуло сто п’ятдесят тисяч чоловік. Не дивлячись на те, що пройшло вже багато часу, на острові досі залишається загроза гуманітарної катастрофи.

Землетрус на Гаїті 2010 року став одним із найбільш руйнівних

Найбільш руйнівним в Європі землетрусом визнано те, що сталося на початку двадцятого століття в Італії, коли загинуло сто шістдесят тисяч чоловік.

Страшенний з землетрусів у Китаї сталося в середині шістнадцятого століття, його жертвами стали близько восьмисот п’ятдесяти тисяч чоловік. Відомо, що в епіцентрі тоді загинуло шістдесят відсотків населення. Величезне число загиблих пов’язано з тим, що в основному люди проживали у вапнякових печерах, легко руйнуються навіть незначними поштовхами.

У Китаї теж бувають сильні землетруси

Найсильніші землетруси в Росії

Майже п’ята частина території Росії розташовується в сейсмоактивних районах. З них близько п’яти відсотків – райони підвищеної активності, де потенційно можуть статися землетрус силою від восьми до десяти балів. За останні двадцять п’ять років зареєстровано не менше тридцяти сильних землетрусів на території країни, амплітуда яких перевищила сім балів.

Червоним позначені самі сейсмоактивные райони Росії

За останнє сторіччя найсильнішим землетрусом визнано те, що сталося на острові Сахалін. Найбільше постраждав невелике місто Оха, місто Нефтегорск і декілька розташованих неподалік селищ. Це сталося наприкінці травня 1995-го року. Сила поштовхів досягала десяти балів.

Найвагоміші наслідки відчувалися в Нефтегорске, який виявився всього в тридцяти кілометрах від епіцентру. Сьогодні цього міста немає на карті, так як його вирішили не відновлювати. Тоді були зруйновані майже всі будинки, в місті загинуло дві тисячі сорок чоловік. Ліквідацією наслідків займалося понад півтори тисячі рятувальників. Їм вдалося витягнути з-під завалів дві тисячі триста шістдесят чотири людини.

Місто Нефтегорск сильний землетрус стер з лиця землі

Сьогодні на місці Нефтегорска побудована каплиця і встановлений меморіал. Всі загиблі поховані на кладовищі, що знаходиться поруч з каплицею. Через п’ять років після цього землетрусу в Південно-Сахалінську встановили пам’ятник загиблим.

Влітку 2000-го року в Сахалінській області знову відчувалися поштовхи земної кори амплітудою трохи менше семи балів. Поштовхи амплітудою понад семи балів сталися в Алтайському краї восени 2003-го року. Восени 2008-го року на Північному Кавказі зареєстровані коливання земної кори, магнітуда яких — більше п’яти балів. Наприкінці 2011-го року землетрус силою вісім балів стався в Туві.

На Сахаліні теж бувають сильні землетруси

Найсильніший землетрус в Японії

Нерідкі хвилювання земної кори в Японії, можна сказати, що ця країна страждає від них інших. Справа в тому, що вона розташована в активній зоні вулканічного кільця Тихого океану. Сильні землетруси, що відбуваються там періодично, для багатьох країн були б катастрофою. Але серед поштовхів чималою амплітуди, виділяються ті, що відбулися в березні 2011-го року. Найсильнішим і найбільш руйнівним землетрусом, яке як це часто буває, супроводжувалося цунамі, визнано саме землетрус 2011-го. Навіть в світовій історії воно визнано одним з найстрашніших.

Найсильніший землетрус в Японії викликав цунамі

Амплітуда поштовхів склала дев’ять балів. Це призвело до того, що за ними надійшло не менш потужне цунамі, яке підняло воду на висоту десять метрів. Гіпоцентр найсильнішого по силі поштовху опинився під водою в Тихому океані на глибині двадцять чотири кілометри. Кількість загиблих перевищила двадцять вісім тисяч осіб.

Найсильніший землетрус в світі

Є ряд сейсмоактивних районів на Землі, але найсильніше з землетрусів сталося не там, а в Індії. Це було у 1950-му році. За офіційними даними сила поштовхів визнана дев’ятибальною, однак, насправді, всі спеціальні прилади просто зашкалили, не зумівши точно визначити магнітуду.

Потужність найсильнішого землетрусу в світі не змогли визначити прилади

Найсильніші поштовхи були в штаті Ассам. Після землетрусу весь схід Індії перетворився в руїни. Причина таких масштабних руйнувань була ще і в тривалості поштовхів, вони відбувалися протягом п’яти днів. Жертвами катастрофи виявилися більш шести тисяч чоловік. Загиблих могло б бути більше, перебувай епіцентр в густонаселеному районі.

До речі, за даними , землетруси часто відбуваються в тих зонах, де розташовані вулкани. Ну а найбільша гора в Росії є ще і вулканом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: