Поїзди у багатьох асоціюються з досить некомфортною і довгою дорогою. Але виявляється, щоб шлях був приємним, просто потрібно вибирати правильні залізні дороги, по яких мчать самі швидкісні поїзди. Тут мова ведемо про поїздах регулярного сполучення, які працюють з різними системами, рейковими, магнітними або на повітряних подушках.

Швидкі, але все ж не лідери, серед поїздів присутні в різних країнах світу. Пропонуємо ознайомитися з ними.

Найшвидші потяги в світі

Тайванський поїзд THSR 700T ганяє зі швидкістю 335 кілометрів на годину і перевозить майже тисячу пасажирів. Ці склади обладнані круїз-контролем, а так само амортизаційним пристроєм для захисту від аварій на малих швидкостях.

Південнокорейський швидкісний поїзд Hyundai Rotem їздить по дорогах з 2009 року. Його швидкість – 352 кілометрів на годину. Такі поїзди їздять навіть на Україні. Але, за дивним збігом обставин, склади постійно ламаються під Полтавою.

Французький TGV Reseau розганяється до 380 кілометрів на годину. У салоні поміщається рівно 377 пасажирів. І цей самий швидкий поїзд споживає 25 тисяч вольт змінного струму.

Перший високошвидкісний японський потяг Shinkasen з’явився в 1964 році. Його показник швидкості досить вражаючий – 443 кілометра в годину. У рух склад здатне привести 25 тисяч вольт змінного струму.

Стильний німецький поїзд TR-09, який діє за принципом магнітного систему левітації, має швидкістю 450 кілометрів на годину. До речі, технологія магнітної левітації історією створення патенту йде в 40-е роки минулого сторіччя, а ось комерційна реалізація завершена тільки в 2004 році.

Найшвидший поїзд у Китаї

Раніше найшвидший у світі потяг курсував в Китаї. Він розвивав швидкістю до 380 кілометрів на годину. І склад відрізняється не тільки швидкістю, але і найвищим рівнем безпеки, комфорту і екологічності. Його планується відправити будується залізничній гілці, що направляється з Пекіна до Шанхаю. Протяжність дороги – 1318 кілометрів.

Найшвидший поїзд у Китаї - Хосе

І цей пасажирський поїзд, який носить назву «Хесе», що претендував на звання самого швидкого поїзда в світі, перший рейс здійснив з китайського міста Ухань в Гуанчжоу. Між ними відстань в одну з невеликим тисячу кілометрів. Склад вийшов з Ухани і був в пункті кінцевого призначення менше ніж через три години. При цьому середня швидкість поїзда була дорівнює 341 кілометр на годину. А під час тестових прогонів, на цьому ж маршруті, вагони рухалися зі швидкістю близько 394 кілометрів на годину.

Найшвидший поїзд у Росії

Ну а самим швидкісним потягом Росії є «Сапсан». Це високошвидкісний електропоїзд компанії «Сіменс», який придбала компанія «Російські залізниці» для пересування по дорогах місцевого значення. До речі, названий «Сапсан» в частину сокола-сапсана, це найшвидша птах у світі з загону соколиних. При нападі її швидкість дорівнює 300 кілометрів на годину.

Поїзд Сапсан зсередини До речі, попит на поїзди бізнес-класу «Хаябусу» вже є. Основний споживач – це США, країна, яка зацікавилася дуже швидкими, безпечними і екологічними потягами. Ну а бажаючим покататися на длинноносом зелено-сріблястому і ультрабыстром, самому швидкісному поїзді в світі доведеться віддати приблизно 320 доларів.

Варто відзначити, що ідеї про встановлення рекордів швидкості в Японії так не залишать у спокої, оскільки в країні до 2027 року планується запустити в експлуатацію магнітну залізну дорогу, яка з’єднає столицю країни і міста Нагоя. А ось до 2045 року японці хочуть прокласти дорогу з Токіо до Осаки, на заході острова. І, за планами, поїздка в один кінець повинна зайняти всього один годину і 7 хвилин. Цей показник у два рази швидше, ніж це можна зробити зараз.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: