Те, що примати добре навчаються — ми знаємо. Виявляється крім них, досить розумними є свині, відмінно розуміють людину собаки, підтверджують свої розумові здібності дельфіни.

Свині розумні тварини

Серед домашніх тварин найрозумнішими, як би це дивно не здавалося, є свині. Їх рівень інтелекту порівняємо з інтелектом собак і кішок. Більш того, виконуючи ті чи інші завдання, свині підтверджують, що вони перевершують по розумовим здібностям котів і собак.

Вони досить швидко розуміють принцип роботи дзеркала і з задоволенням розглядають своє відображення. Проте вчені не можуть відповісти, ідентифікують чи свині своє відображення з собою, як це роблять мавпи, чи ні.

Свині такі ж розумні, як собаки

Відомо, що свині досить швидко звикають до певного розпорядку дня. Вони відчувають час і незадовго до годування починають хвилюватися. Так само їх легко дресирувати. Свиню можна назвати одним з самих охайних тварин. При наявності чистого сухого місця, вона ніколи не ляже на брудне. У США нерідко можна бачити свиней в якості домашніх улюбленців.

Розуміючі собаки

Відомо, що собака була одомашнена приблизно десять тисяч років тому. Саме собак називають найбільш розуміючими тваринами. Вони здатні розрізняти двісті п’ятдесят слів і жестів, розуміють рахунок до п’яти і навіть здатні до скоєння найпростіших математичних дій.

Собака - розумний друг людини

Іноді здається, що собака розуміє буквально дослівно все те, що говорить їй господар, але це ілюзія. Насправді, вона не розуміє, а сприймає нашу мову. Знаючи більше двох сотень слів, це тварина не здатна зрозуміти їх у реченні, пов’язати сенс відразу декількох таких слів в одне ціле. Друг людини здатний вловити емоційне забарвлення сказаного, зрозуміти інтонацію.

Незважаючи на розум собаки все-таки залишаються тваринами

Собачий розум відстає від людського на величезну дистанцію, однак, почуття цієї тварини ті ж, що у людини. При прийнятті рішення в першу чергу собака керується саме своїми почуттями. Відомо, що чим більше господар та собака пов’язані емоційно, тим більше вона «розуміє» свого господаря.

Наскільки розумні дельфіни?

Про дельфінів і їх розумі написано чимало. Є думка, що вони є самими розумними тваринами. У середині двадцятого століття, коли почалося їх вивчення і дресирування, отримані результати здивували дослідників, дресирувальників та вчених. Деякі висловлювали думку, що їх розум порівняємо з розумом людини.

Мозок дельфіна більше, ніж людський

Відомо, що в середньому вага мозку людини – один кілограм чотириста грам, а середня вага мозку дорослого дельфіна – один кілограм сімсот грам. В їх мозку в два рази більше звивин, однак, в його кубічному сантиметрі нейронів набагато менше, ніж в мозку примату. Дельфін ніколи не спить повністю. В цьому його мозок абсолютно унікальний. Спить то його ліве, то його праве півкуля – по черзі.

Дельфіни настільки розумні і соціальні, що воліють жити сім'ями

У дельфінів дуже складна мова. Чоловік нещодавно навчився частково його розуміти. Подібно людям, дельфіни живуть соціальної життям. Щоб навчити своїх дітей особливостей життя в дельфиньем соціумі, самка протягом декількох років після народження ними опікується.

Чому можуть навчитися мавпи?

У десятці найбільш розумних тварин планети перші шість місць займають примати – це гібони, шимпанзе, орангутанги, мавпи, бабуїни і горили. Даний список був складений біологом Едвардом Вілсоном. Найрозумнішим серед приматів, на його думку, є шимпанзе.

Шимпанзе - самі розумні мавпи

У приматів дуже складний та великий мозок. Вони здатні до будівництва складної культури, і навіть в деякій мірі вміють контролювати своє оточення. В результаті тривалих спостережень стало ясно, що всі примати вільно спілкуються з представниками свого виду, що говорить про розвиток певних мовних навичок.

В результаті експериментів, спрямованих на виявлення того, чому можна навчити мавп, було зроблено багато цікавих висновків. Тих приматів, які не боялися змій, навчили їх боятися. Для цього їх змусили слухати страшні і гучні звуки, що видаються зміями. Найдивовижніше, що мавпи, не боялися змій, але спостерігали за переляком інших мавп, теж почали їх боятися.

Мавп можна навчити спілкуватися, використовуючи людські жести

Вчені довели, що мавпу, подібно людині, можна навчити добре плавати. Відомо, що такі як мавпи шимпанзе, захоплено наслідують людині. Вони без праці можуть навчитися їсти ножем і виделкою.

Багато видів приматів здатні навчитися розмовляти мовою жестів, на якому спілкуються глухонімі. Кількома десятками знаків вони можуть оволодіти лише за кілька місяців.

Саме розумне тварина в світі

Є кілька думок щодо того, яка тварина на світі саме розумне. Думки розділилися. Найчастіше самими розумними вважають мавп, причому на першому місці знаходиться шимпанзе і горила. А ось здібності орангутангів поки що вивчені недостатньо, однак, є припущення, що вони цілком можуть потіснити навіть шимпанзе.

Деякі вважають найрозумнішими тваринами горил

Інша думка – саме розумне тварина це дельфін. Підстави для такого висновку є. По-перше, звивин у корі головного мозку у них в два рази більше, ніж у людей. Ну а по-друге, дельфіни вміють управляти своїм мозком набагато краще людини. Адже ніхто з живих істот не здатний змусити працювати то праве, то ліве півкуля.

А ось найрозумнішою людиною в світі виявилася жінка. Журналістка Мерилін вос Савант, за даними сайту , має IQ набагато вище 200.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: