Сьогодні, коли комп’ютер з виходом в Інтернет вважається природною необхідністю, а не предметом розкоші, всесвітня павутина може запропонувати своїм жителям безліч ресурсів.

Найвідвідуваніші сайти світу

Ґрунтуючись на даних компанії Alexa Internet, понад 20 років займається обробкою міжнародного інтернет-трафіку, ми з’ясували, які сайти є найпопулярнішими серед користувачів по всьому світу. Отже, перед вами список найбільш відвідуваних сайтів Інтернету.

Які сайти вибирають мільйони користувачів?

ВКонтакте

Кількість відвідувачів – 45,000,000 чоловік в місяць

Наш рейтинг відкриє амбітний проект молодого програміста Павла Дурова, запущений в 2006 році і вже через два роки зайняв титул самого відвідуваного сайту Росії. 100-мільйонний користувач «ВКонтакте» був зареєстрований в листопаді 2010 року.

Так виглядав «ВКонтакте» в 2006 році

До 2015 року остаточно переїхав на короткий інтернаціональний домен vk.com сайт був визнаний найпопулярнішою соціальною мережею Європи, у світовому масштабі поступалася лише «Фейсбуку». У 2016 році кількість користувачів «ВКонтакте» перевищила 360 мільйонів. Кожен день користувачі VK завантажують понад 90 мільйонів фотографій (для порівняння, розроблений спеціально для розміщення фотографій Instagram завантажується близько 70 мільйонів відео і зображень щодня).

У 2015 році охоплення VK перегнав федеральні канали

По рейтингу Alexa наш «Контакт» зайняв лише 20-е місце, однак головний конкурент «Олекси», сервіс SimilarWeb, що враховує сумарну кількість переглянутих сторінок сайту, поставив його на 4-ту позицію у світовому рейтингу.

LinkedIn

Кількість відвідувачів – 260,000,000 чоловік в місяць

На самому популярному сайті з пошуку робочих кадрів зареєстровано приблизно 435 мільйонів користувачів – серед них і кандидати, і hr’и. Кожну секунду на LinkedIn реєструються 2 нових спеціаліста. Кожен приєднався до сервісу повинен заповнити своє резюме, вказавши в тому числі свої особливі навички. За всю історію проекту в базу даних сайту потрапило понад 380 мільйонів різних навичок, включаючи «лазити по деревах», «пити воду», «набирати вагу» і «бути просто приголомшливим».

Забавні навички користувачів LinkedIn

eBay

Кількість відвідувачів – 285,000,000 чоловік в місяць

Інтернет-майданчик для продажу товарів у форматі C2C («користувач – користувача»). Будь-який бажаючий може зареєструватися в системі і виставити речі на продаж – провести аукціон або зафіксувати за товаром конкретну ціну. За один тільки 2015 рік за допомогою eBay було продано товарів і послуг загальною вартістю $82 мільярди. У 2016 році в мережі було зареєстровано більше 160 мільйонів користувачів, з яких 25 мільйонів були продавцями. Щогодини на сайт заходить приблизно 11 мільйонів потенційних покупців, а пошта змушена щодня обробляти приблизно 20 тисяч посилок з товарами, замовленими на eBay.

eBay замінив мільйонам користувачів магазини

Twitter

Кількість відвідувачів – 290,000,000 чоловік в місяць

Запущений у березні 2006 року сервіс мікроблогів швидко став інтернет-феноменом. Парадоксально, але причиною тому стала закладена в основу стислість переданого повідомлення, порівнянна з довжиною стандартної SMS, а також зручна система пошуку по хэштегам.

Самий перший «твіт» в історії

140 символів виявилося достатньо, щоб число користувачів почало зростати в геометричній прогресії, незважаючи на те, що на зорі Twitter можна було ділитися картинками та іншим медіаконтентом. Всього 4 роки потому в соціальній мережі публікувалось близько 750 «твітів», щомиті! Більша частина – повсякденна балаканина і світські бесіди, проте багато підприємці підвищують популярність продуктів за допомогою коротких «твітів».

2014 рік: найбільш обговорювані в Twitter телешоу

У 2016 році Твіттер відсвяткував 10-річний ювілей. Незадовго до цього користувачі сервісу встановили новий рекорд: за одну хвилину після вручення премії «Оскар» Леонардо Ді Капріо було опубліковано 440 тисяч тематичних «твітів».

Amazon

Кількість відвідувачів – 450,000,000 чоловік в місяць

Піонер серед інтернет-магазинів, що став, безперечно, найвідомішим і одним з найбільш дорогих сайтів. Почавши з продажу друкованих видань, сайт швидко «обріс» новими категоріями товарів, аж до меблів і продуктів, а згодом перетворився у великого гравця на ринку видавничого бізнесу, не без допомоги власного продукту – електронної книги Amazon Kindle. Навіть міжнародний рейтинг найпопулярніших серіалів і фільмів (IMDb) належить Амазону. Саме Amazon першим почав доставляти замовлення за допомогою літаючих дронов.

2016 рік: Amazon доставляє посилки за допомогою дронов

Wikipedia

Кількість відвідувачів – 500,000,000 чоловік в місяць

«There is no day without Wikipedia», – говорить неофіційний девіз найпопулярнішої інтернет-енциклопедії. У 2016 році кількість сторінок Вікіпедії (включаючи медіафайли, перелінковки і розділи обговорення) наблизилася до цифри в 5 мільйонів.

Ні дня без Вікіпедії

Вносити правки у Вікіпедії може кожен, потрібно лише підкріпити свої слова авторитетним джерелом. В результаті сумарне число правок сторінок майже досягло ста мільйонів. На сайті зареєстровано майже два мільйони користувачів, проте постійно стежать за актуальністю і точністю поданої тут інформації приблизно 11-12 тисяч – на виключно добровільних засадах. Все це робить Вікіпедію не рядовий інтернет-енциклопедією, а новою формою культурної комунікації між користувачами.

Yahoo!

Кількість відвідувачів -750,000,000 чоловік в місяць

Не дуже відомий в рунеті пошуковик, однак, є другою за популярністю пошуковою системою в світі. Багато в чому історія Yahoo! схожа з появою Google, наприклад, її творцями є також випускники університету в Стенфорді – Девід Філо і Джері Янг. Назва сайту спочатку звучало як «Путівник Девіда і Джеррі по Всесвітній павутині», а пізніше, коли в 1995 році продукт вирішено було випустити на ринок, пошуковик перейменували в Yahoo!, що на стенфордському жаргоні означає щось на зразок «південця-селюків».

Yahoo! – один з найбільш популярних англомовних сайтів

Facebook

Кількість відвідувачів – 900,000,000 чоловік в місяць

Скандальну історію дітища Марка Цукерберга знає, мабуть, кожен – у 2010 році її навіть екранізував голлівудський режисер Девід Фінчер, адже тоді ця соціальна мережа не була популярна навіть на десяту частку від нинішніх показників. Тому ми просто наведемо витяги з статистики.

Перший дизайн Facebook (2004 рік)

За даними початку 2016 року кількість користувачів «фейсбуку» перевищила рубіж у 1,65 мільярда, причому число нових «мешканців» соціальної мережі збільшується на 15% щорічно. Більш ніж дві третини зареєстрованих користувачів відвідує свій профіль щодня. Щодня тут ставиться приблизно 4,5 мільярда «лайків», щохвилини публікується приблизно 510 коментарів, оновлюється 300 тисяч статусів, завантажується 135 тисяч фотографій, а кожну секунду реєструється 5 нових профілів.

Youtube

Кількість відвідувачів – 1,100,000,000 чоловік в місяць

Найпопулярніший відеохостинг світу був запущений 23 квітня 2005 року. В цей день на Youtube з’явилося перше відео – аматорський ролик з кадрами із зоопарку Сан-Дієго тривалістю всього 18 секунд. На відміну від інших відеохостингів того часу Youtube забезпечував високу якість файлів при порівняно невеликому обсязі трафіку. Тому завжди півтора року сервіс був придбаний керівництвом Google за $1,65 мільярда – у них завжди було особливе чуття на успішні проекти.

2005 рік: Youtube виповнилося 5 днів

Ми не будемо розповідати про зміни, які зазнав Youtube за своє досить коротке життя, адже куди красномовніше це зроблять цифри. На 2016 рік керівництво Youtube відзначало щорічне зростання кількості глядачів на 50%. Кожну хвилину користувачі заливали на сайт стільки відеоконтенту, що перегляд всіх свіжих роликів зайняв би приблизно 500 годин. Самий популярний ролик Youtube набрав більше двох з половиною мільярдів переглядів – це кліп корейського музиканта Psy під назвою Gangnam Style. Перше відео на Youtube

Google

Кількість відвідувачів – 1,200,000,000 чоловік в місяць

Пошуковик Google – найпопулярніший сайт в світі, хоча назвати його звичайним «пошукачем» було б блюзнірством по відношенню до творцям, Сергій Брін і Ларрі Пейджу, двом студентам Стенфордського університету, в 1996 році розробив унікальний алгоритм пошукової індексації.

1998 рік: запущена бета-версія Google

Після років рядок пошуку на білому тлі трансформувалася в систему з мінімалістичним дизайном і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, що контролювала практично всі сфери нашого інтернет-життя. З 2015 року Google є частиною холдингу Alphabet, який займає одну з верхніх рядків у рейтингу найдорожчих компаній світу.

Еволюція логотипу Google

У 2015 році системи Google обробляли понад 41 мільярда запитів щомісяця, а річний дохід компанії склав $4 мільярди.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: