Відомо, що в моді так звані лисі кішки або сфінкси, кішки породи Мейн Кун, сіамські і орієнтальні. Які вже кішки кілька років утримують першість за популярністю?

Чому стали модними лисі кішки?

Кішки без шерсті сьогодні дуже популярні. Їх загальна назва – сфінкси. Любителі сфінксів об’єднуються в спеціальні асоціації. Однією з найвідоміших є ISBFA. На сьогоднішній день існує три лисих породи кішок – це Донський сфінкс, Канадський сфінкс і Петерболд або Петербурзький сфінкс. Один від одного вони відрізняються не тільки з генетики бесшерстности, але і за фенотиповим ознаками. Лисі кішки були названі сфінксами за свою схожість з єгипетськими скульптурами цих тварин, які представлені в Луврі і Британському Музеї.

Сьогодні люди все частіше заводять лисих кішок

Сфінкси популярні й улюблені за свою прихильність до господарів, ласкавий і добродушний характер. Звикнувши до господаря, це лисе створення залишається вірним йому протягом усього життя. Лисі кішки завжди зустрічають біля дверей кожного прийшов. Вони вміють обніматися, піднявшись на плечі людини, до якого прив’язалися, що дуже нагадують веселих мавпочок. Більше інших люблять дітей та інших домашніх вихованців Донські сфінкси. Всі лисі кішки легко піддаються дресируванню, вони невибагливі і охайні. Швидше за все, ці якості даної породи і вплинули на підвищену популярність її у всьому світі. Можливо, що причина популярності так само в незвичайному зовнішньому вигляді тварини. Сфінкс величний і неймовірно граціозний, а його чарівний погляд нікого не може залишити байдужим.

Мейн Кун — найбільші кішки

Порода кішок Мейн Кун визнана найбільшою в світі. Довжина дорослої особини зазвичай більше одного метра. Відомо про кішку, яка виросла до одного метра двадцяти трьох сантиметрів. Представники цієї породи важать в середньому від шести до дев’яти кілограм, є особини, що досягли ваги в дванадцять кілограм. Відомий кіт, вага якого дорівнює п’ятнадцяти кілограмів.

Мейн Куни популярні з-за свого добродушного характеру

Кішку породи Мейн Кун частіше заводять ті, хто бажає бачити вдома вихованця великих габаритів. Деякі вважають, що ці кішки зовні нагадують єнотів, з-за дуже пухнастого хвоста, довжина якого відносно загальної довжини тварини дорівнює 45. Більшість же стверджує, що вони схожі на рисей. Така подібність надають масивні лапи і пензлики на вухах. Ця порода – гордість штату Мен. Сьогодні кішок породи Мейн-Кун розводять в безлічі країн світу.

Мейн Кун схожі на рисей

Сіамські кішки – коти з самим дратівливим нявканням

Кішки сіамської породи відрізняються ніжним і дуже добрим характером, однак, їх нявкання визнана самим дратівливим порівняно з нявканням представників інших порід. У цих кішок особлива зовнішність: яскраво блакитні очі, підтягнуте додавання, гнучке тіло, коротка шерсть і незвичайне забарвлення, званий «колор-пойнт».

Сіамські кішки часто беруть участь у виставках

Хлопець – кішки з незвичайно м’якою шерстю

Хлопець перекладається з англійської, як «лялька». Таку назву тварина отримало за свою надзвичайно м’яку і шовковисту шерсть. Незважаючи на те, що шерсть дуже довга, вона ніколи не звалюється. Хвіст у представників породи теж пухнастий і довгий.

Рэгдоллов люблять за їх м'якої вовни

Кішки цієї породи настільки доброзичливі, податливі і ласкаві, що заради їх же безпеки цим домашнім вихованцям не можна жити на вулиці. Лагідну вдачу і надзвичайно добрий характер можуть зробити таку кішку жертвою собаки чи якоїсь іншої тварини. Їх забарвлення нагадує забарвлення сіамської кішки, а вага може варіювати від семи з половиною до дев’яти кілограм.

Орієнтальна – найдоступніша з чистокровних порід

Кішки породи орієнтал або орієнтальна зазвичай зовні схожі на покриті короткою шерстю сфінксів, хоча у них можуть бути й інші забарвлення. Може варіювати і довжина вовни. За характером вони винахідливі і товариські, однак здатні затаїти образу на господаря, якщо той приділяє ориенталу мало часу.

Орієнтальні кішки майже так само популярні, як лисі

Відомо, що представники породи коштують близько ста доларів. Якщо шерсть у кішки довга, ціна може бути вище. Це робить ориентала найдоступнішою породою серед чистокровних.

Найпопулярніша порода кішок у світі

Результатом дослідження американської асоціації кішок став висновок про те, що на першому місці за популярністю знаходяться Перські кішки. Любителів домашніх тварин вони підкорюють шерстю, довжина якої може досягати п’ятнадцяти сантиметрів, і добрим характером.

Персидська порода кішок визнана найпопулярнішою у світі

Перська – це довгошерста порода кішок. Перси обожнюють ласку, завжди прив’язуються до господарів. Їх вважають найстарішими у світі. Спочатку батьківщина персів – Туреччина, однак в процесі формування даної породи активну участь взяли як азіатські степові, так і пустельні кішки. Представники породи відрізняються спокійним характером.

Перські кішки дуже добрі і ласкаві

Перські кішки вже користувалися чималою популярністю, коли асоціація любителів кішок (CFA) розпочала у 1871-му році вести свої записи. Персам потрібен ретельний догляд і багато уваги, тим не менш, це не заважає даній породі залишатися самою популярною у любителів домашніх тварин.

А найменша порода кішок — Сінгапуру. Про цю та інші маленьких породах кішок можна прочитати на сайті bestfacts.com.ua.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: