Безліч відомих найцікавіших музеїв знаходяться в Москві і в північній столиці Росії, є в країні і вельми незвичайні, оригінальні музеї, яких у світі – одиниці. Дивують ідеї їх створення.

Найпопулярніші музеї в Москві

У Москві не так-то просто вибрати найбільш популярні музеї, дуже багато з них відвідуються величезною кількістю людей. Можна виділити знаходиться в самому центрі міста Алмазний фонд. Там відвідувачі можуть побачити унікальні дорогоцінні камені, самородки, твори ювелірного мистецтва, що існують в світі в одиничних екземплярах. Особливої уваги заслуговує алмаз «Шах», імператорський скіпетр, мала і велика імператорські корони.

У музеї Алмазний фонд зберігаються незліченні скарби

Музеєм-скарбницею називають Збройову палату, відому на весь світ. Там представлено майже чотири тисячі пам’яток прикладного мистецтва не тільки Росії, але й країн Сходу та Європи. Чого вартий тільки такий експонат, як Шапка Мономаха!

Збройова палата Московського кремля один з найвідоміших музеїв столиці

Будівля Історичного музею столиці схоже на давньоруський терем. Він є найбільшим національним музеєм країни. У його стінах можна простежити всю російську історію. Вражає кількість експонатів – їх там більше чотирьох з половиною мільйонів.

Третьяковську галерею знають у всьому світі. У столиці цей художній музей – самий відомий. У середині позаминулого століття його заснував купець Павло Третьяков. Сьогодні – це одне з найбільших держустанов культури, до складу якого входять відразу кілька музеїв. До речі, за даними , найзнаменитіша картина Третьяковки «Бояриня Морозова». На сайті є докладна стаття на цю тему.

Третьяковська галерея знаменита у всьому світі

Зоологічний музей столиці є найбільшим в Європі. Його друга назва – Дарвінівський музей, а так само музей Дарвіна. Його відкрили більше ста років тому з метою задоволення тяги людей до пізнання.

Найвідоміший музей у Санкт-Петербурзі

Складно посперечатися з тим, що саме Эрмираж – найбільш відомий з усіх музеїв Санкт-Петербурга. У туристів місто на Неві завжди викликав інтерес. Ермітаж, будучи одним з найбільших музеїв світу, розташований в п’яти будинках. Загальна кількість залів, де представлена експозиція – близько чотирьохсот. Щоб побувати у всіх залах – доведеться приїжджати туди не один раз. Для зручності, експозиція поділена на відділи, серед них найбільш популярним є Відділ первісної культури, античного світу, Відділ Сходу, історії російської культури, нумізматичний Відділ та ін

Ермітаж найпопулярніший музей у Санкт-Петербурзі

Приїжджаючи в північну столицю багато прагнуть побувати в Кунсткамері. Будучи заснованою ще Петром I, вона стала єдиним музеєм в своєму роді у всій Росії. У перекладі з німецької слово «кунсткамера» означає «кабінет рідкостей». Музей зберігає чимало артефактів, проте найбільшою популярністю користується експозиція анатомічних аномалій. В основі цього відділу лежить збори Ф. Рюйша – професора ботаніки і анатомії. Це зібрання викупив у нього в свій час Петро I. Воно являє собою майже тисячу незвичайних експонатів.

Кунсткамера музей з багатою колекцією і давньою історією

Перебуваючи в Петербурзі, багато прагнуть побувати в музеї Академії мистецтв. Цей музей був заснований Єлизаветою Петрівною. Не меншою популярністю користується музей Декоративно-прикладного мистецтва.

Самі незвичайні музеї в Росії

Є такі незвичайні музеї, що деколи дивує сама тема і ідея їх створення. Приміром, в одному з сіл Тверській області є музей Повітря. Там в склянках і аптекарських пляшках представлена колекція повітря, яким дихали наші діди і прадіди. Звичайно, судити про достовірність неможливо, але сама ідея створення подібного музею – дивовижна.

Музей повітря - один з самих незвичайних в Росії

Музей сновидінь Фрейда – не менш незвичайний музей. Там можна поповнити свої знання про знаменитого психолога, а так само пізнати свої власні сни допомогою спеціального екрану. Цей музей знаходиться в Пітері.

Людське варварство і свинство представлено в музеї Владивостока. Ідею його заснування подали комунальники, як засіб боротьби з недбайливими громадянами і хуліганами, які псують міське майно. Експонатів у музеї чимало, причому вони постійно поповнюються – це і щитки ліфтів, вирвані з «м’ясом», і розбиті урни.

Музей гріха в Тамбові викриває людські вади

У місті Тамбов є музей Гріха. Він знаходиться в морзі. Експонатами служать фрагменти людей, які загинули через людських пристрастей і вад. Ідею створення подав один з патологоанатомів міста, бажаючий перемогти, таким чином, гріхи та пристрасті людей. Там можна бачити законсервованих новонароджених дітей і понівечені частини тіла. Надивившись на все це, надмірно вживати спиртне і курити, швидше за все, не захочеться.

До незвичайним можна віднести такі музеї, як «Бункер Сталіна», «Бібліотека російської горілки», «Радянські ігрові автомати» та ін.

Найбільший музей в Росії

Наикрупнейшим російським музеєм визнаний Ермітаж. Він належить до числа улюблених і прекрасних музеїв країни, є першою пам’яткою Санкт-Петербурга. Музейний комплекс складається з п’яти будівель, розташованих в центрі міста. Експозиція справді величезна, вона знаходиться майже у чотириста залах.

Ермітаж найбільший і найбагатший музей в Росії

У світі цей музей визнано одним з найбільш відвідуваних. Він знаходиться по відвідуваності на одному рівні з такими музеями світу, як Лувр, Національна галерея Лондона, музей Прадо і ін. Колекція Ермітажу настільки велика, що мінімальним часом відвідування може бути три години, хоча краще там пробути цілий день.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: