Художник бачить світ по-своєму. Керуючись божественним промислом, він пропонує на суд глядача картини-ілюзії повні прагнення показати очевидне. Обман зору або, висловлюючись по-науковому, оптична ілюзія – явище повсюдне і спостерігати його можна нескінченно, сприймаючи навколишній світ і навіть звичайні предмети.

Побачити деякі картини можна тільки в дзеркало

Особливо явно ефемерність проявляється, коли мова йде про мистецтво і творах великих майстрів пензля, їх таємничих полотнах, над якими варто поламати голову…

Загадки Леонардо да Вінчі: дзеркальні містифікації генія

Леонардо да Вінчі – персона таємнича і, безперечно, поцелованная Богом. Його творіння набагато випередили свій вік і по сьогоднішній день змушують вирішувати ребуси, які майстер зашифрував у своїх полотнах. Чергова спроба зрозуміти генія була зроблена членами всесвітнього фонду «Дзеркало священних текстів і картин» (The Mirror of the Sacred Scriptures and Paintings WorldFoundation).

Приклавши дзеркало по пунктирною лінії, можна побачити «обличчя Бога»

За словами дослідників, їм вдалося осягнути послання видатного художника за допомогою дзеркал. Сакральні образи – ось, що хотів показати геній світу. Одна з найвідоміших картин великого містифікатор явно натякає на присутність старозавітного Яхве. Зображений на етюді юний Іван Хреститель не дивиться на Марію або Святу Анну. Його погляд обходить і новонародженого Ісуса. Він роздивляється особа Бога! Саме його химерне зображення привернуло увагу хлопчика.

У картині «Іоанн Хреститель» вчені знайшли образ «древа життя»

Ідея створення картин, зображення яких проявляється при певних умовах, належить Леонардо да Вінчі. Таке мистецтво називають анаморфних. Його «Мона Ліза» приховує дивний лик. Його можна споглядати в області правої руки Джоконди, «Таємна вечеря» ховає перевернутий Грааль, а Іоанн Хреститель зберігає образ фантастичного створення, що натякають на процес творення. Одним з перших анаморфных малюнків стало зображення голови дитини, яке можна розглянути лише під певним кутом.

Перший анаморфный малюнок

Анаморфные картини Іштвана Ороса

Фокуси і загадки стали популярними ще в Середньовіччі. Світанок перетворень припав на 19 століття. Сьогодні блищить Іштван Орос.

Чарівні картини-загадки угорського графіка базуються на законах фізики, тому, щоб зміцнити їх сприйняття доведеться опанувати хоча б шкільний курс. Фантазія творця буквально не знає кордонів.

Зображення, що з'являється в дзеркалі, може бути несподіваним

Маг ховає у своїх картинах найнеймовірніші речі і явища, примушуючи глядача не тільки захоплюватися побаченим, але і думати. Щоб отримати анаморфной зображення Орос використовують циліндричні, пірамідальні або конусоподібні дзеркальні предмети. Досить поставити їх у потрібне місце і правильний образ постає в очевидному світлі.

Щоб відкрити загадку картини, не обійтися без дзеркала

Тривимірні ілюзії Алессандро Дідді (Alessandro Diddi)

Ні одна з найдорожчих картин минулого не зрівняється з «живими» зображеннями італійського витівника.

Об'ємні картини стають під певним кутом

Дивлячись на них, хочеться зрозуміти, як йому вдається, користуючись тільки папером і олівцем, творити дива, обманюють людський мозок.

Алессандро Дідді живе в Італії

Дідді наділений талантам вдихати божу іскру в кожен малюнок. Його персонажі настільки реальні, що навіть лякають своєю присутністю. Свій секрет він пояснює просто, пропонуючи спробувати зрозуміти анаморфный арт. Далі – справа техніки.

Дідді активно взаємодіє з малюнками, додаючи їм достовірності

Графіка Мауріца Ешера Корнеліса

Неабиякий голландець — один з найвідоміших художників у світі оптичної ілюзії.

Художник досліджує пластичні аспекти понять нескінченності і симетрії

Він прославився особливим світосприйняттям і вмінням жонглювати буденними законами логіки простору. Фантасмагоричні полотна Ешера називають графічними ілюстраціями теорії відносності.

«Зіткнення» Мауріца Ешера Корнеліса

Його роботи зачаровують і зачаровують з першого погляду. Тут є все, що проповідує анаморфной протягом і навіть більше: неймовірні персонажі, таємничі перевтілення, завуальовані явища і ілюзорні предмети.

Образ літографії «Відносність» можна побачити в мультфільмі «Футурама»

Стереокартины: перевага об’ємного бачення

Ця різновид ілюзорних зображень переслідує своєю метою досягнення стереоефекту. Зразки таких картинок створюються з допомогою спеціальних фотоапаратів (винахід Івана Олександрівського, 1854 р.).

Розгадати загадку такої картини можна, уважно придивившись

В основі графіки лежить подвійний рендеринг сцени (зйомка з двох камер). Розгледіти ці химерні замальовки можна лише знаючи особливі методики.

Як дивитися стереокартинки сподівається, що вам було цікаво і запрошує вас подивитися підбірку абсолютно нереальних фотографій, зроблених без фотошопу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: