Найчастіше ми не замислюємося про те, наскільки ж велика цінність імені. А адже воно є своєрідним ідентифікатором людини, засобом персоналізації та індивідуалізації.

До того ж вважається, що ім’я накладає відбиток на долю і характер, а так само впливає на здоров’я. Тому вибирати ім’я для дитини варто ретельно. І тут потрібно уважно вчитуватися в найпопулярніші імена та їх значення. Як правило, батьки ще до зачаття малюка знають, як його назвуть. Але протягом дев’яти місяців вагітності ламають голову, підійде ім’я дитині. Однак є випадки, коли ім’я придумують вже після пологів. У деяких країнах закон зобов’язує називати дітей прямо в пологовому будинку. Але росіянам пощастило, після народження малюка у мам і тат є ще місяць на роздуми, перш ніж зареєструвати новонародженого в загсі.

Підходьте до вибору імені уважно

У часи наших бабусь і дідусів справи йшли набагато простіше. Ім’я дитині давали по святцях. Тобто давали ім’я святого, в день якого дитина народилася або хрестився. А до прийняття християнства люди ходили з прізвиськами, причому прізвисько могло мінятися кілька разів в житті, і обов’язково було мовцем. Тому найпопулярніші імена в Росії тоді були Людмила (або «людям мила») і Володимир (або «володіє світом»)

Значення чоловічих імен

Після того, як прийняли християнство, нові імена, в основному, були грецькі і латинські. Люди ніяк не могли звикнути до іноземних прізвиськ, тому багато хто мав одразу два імені – церковне і світське. Але поступово до нових імен звикли, їх злегка видозмінили і вони стали схожі на споконвічно російські. Після революції 1917 року мами й тата почали давати волю фантазії. З’явилася маса імен-неологізмів. Часто малюків називали сложносокращенными похідними з гасел того часу. Чого тільки коштує Нінель (Ленін навпаки), Вектор (Великий Комунізм торжествує) або Даздраперма (Хай живе Першотравень!). Люди продовжують вигадувати і зараз. Дітей називають іменами: Гугл, Хакер або Ламер.

Як вибрати ім’я дитині?

— заглянути в святці. Подивитися в календар, знайти дату народження дитини і подивитися, хто святкує іменини в цей день або найближчі. Вибрати найбільш прийнятний варіант.

— віддати данину пам’яті. Приміром, назвати малюка в честь людини, який залишив глибокий слід у житті батьків. Наприклад, родич або друг.

— вивчити етимологію, значення і таємниця імені. Раніше дітей називали іменами, про яких мали поверхневе уявлення.

Незвичайні імена

Але зараз в кожному магазині можна знайти найпопулярніші імена дівчаток і хлопчиків, причому в словниках є інформація про їх походження та значення. І зараз, багато батьки кілька разів подумають перед тим, як оформити дитину і обов’язково заглядають в подібні словники.

— почитати езотеричну літературу. Нумерологія і астрологія доводить, що ім’я впливає на долю людини. І щоб воно було вдалим, потрібно його проаналізувати з точки зору астронумерологии і подивитися на зв’язок з датою народження.

— піддатися модним віянням. В кожне час є мода на ті чи інші імена. В результаті, в одній пісочниці одночасно можуть колупатися кілька, приміром, Кати і Миш. Причому, кожен батько думає, що обирав ім’я малюку сам, без оглядки на інших. Але виходить, що оригінальна думка приходить до всіх у голови одночасно.

Юній, Північ, Віта

Так, найпопулярніші чоловічі імена та найпопулярніші жіночі імена останнім часом навивають думки про минуле. У батьків з’явилося повальне захоплення називати малюків церковними і старорусскими іменами, такими як Ємеля, Цибулі, Адам, Трохим, Мирона і Пелагея. Тим не менш, найпопулярніші імена в Росії, з числа звичних, Олександр та Анастасія. В Білорусії можна зустріти багато Насть, Даш, Артемов і Владиславов, а на Україні крім Анастасій реєструють Александров, Даниилов і Алін.

— Проявити оригінальність. Деякі мами і тата вважають за краще давати дитині оригінальне, а не модне ім’я. Іноді вони настільки креативні, що і в порівняння не йдуть з Даздрапермами. Наприклад, нещодавно дівчинку в Підмосков’ї назвали Віагрою, а хлопчика з Тагілу – Прахладой.

Що потрібно врахувати при виборі імені

— поєднання імені та по батькові. На їх стику не повинно бути багато голосних або приголосних підряд. Поєднання, як правило, не викликає особливого захоплення у їх носіїв у майбутньому через коверканья. Наприклад, Юлію Юріївну можуть назвати Юрієм Юльевной, а Олександра Олександровича Сан Саничем.

Значення імені

І справа тут не тільки у вимові. Ім’я по батькові не повинні дисонувати один з одним, як у випадку різних національностей у імені та по батькові. Приміром, комічно і не гармонійно звучить Іван Вашингтонович або Медісон Петрівна. Якщо у тата старорусское ім’я, то в тому ж дусі треба назвати доньку або сина.

— поєднання прізвища та імені. Тут така ж ситуація, як і у ім’я-по батькові. Все повинно звучати гармонійно. Не треба давати дитині з простою прізвищем екзотичне ім’я. Погодьтеся, Джульєтта Сидорова або Хуан-Карлос Горщиків досить невдалі варіанти.

Тому екзотичні імена краще давати малюкам з екзотичним прізвищем. Метью Ром, приміром, цілком гідно.

— зменшувально-пестливе ім’я. Краще, якщо в імені буде кілька зменшування варіантів. Наприклад, Анну можна назвати Анею, Анютою, Нюрой. Якщо ж подібних варіантів імен немає, то в дитячому віці його все одно придумають. І не факт, що воно буде «милим».

Ім'я впливає на характер і долю

— ініціали. Звичайно, дрібниця, але некрасиві ініціали можу доставляти дискомфорт. З трьох букв може скластися що–небудь негарне або навіть непристойне. Борисова Лілія Яківна – явно не варіант.

Психологи, які займаються дослідженням впливу імен на характер людини, рекомендують називати зимових дітей співучими, м’якими іменами, з великою кількістю голосних і сонорних (л, м, р, н, й). Це допоможе згладити суворість зимових малюків.

Весняним краще вибирати імена жорсткіше. Це допоможе надати їм сили і впевненості. Це такі імена, в яких виділяються Г, Д, Ж, З, Р. Літніх чад краще називати незвичайними і дзвінкими іменами. Щоб малюки були цілеспрямованими і активними. А осінніх варто іменувати простими і спокійними варіантами.

Цікаво

А ось вам на вибір найпопулярніші імена для дівчаток і хлопчиків у 2011 і 2012 роках:

Катерина, Анастасія, Дарина, Марія, Ганна, Поліна, Єлизавета, Вікторія. Максим, Олександр, Іван, Дмитро, Артем, Микита, Михайло, Андрій, Єгор.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: