Відомо, що першими винайшли автомобілі з паровими двигунами, і лише через сто років їх витіснили машини з двигунами внутрішнього згоряння. В кінці дев’ятнадцятого століття такий автомобіль зробили в Росії.

Перші автомобілі з паровими двигунами

З’явившись в дев’ятнадцятому столітті, машини з паровими двигунами отримали досить широке поширення. Перша така машина була винайдена ще в 1769-му році французьким винахідником Кюньо і називалася «Мала візок Кюньо». Вона могла на дорозі розвинути швидкість до чотирьох з половиною кілометри в годину, проте води і пари в ній вистачало всього на дванадцять хвилин руху.

«Мала візок Кюньо» - прототип сучасного автомобіля

В 1802-му році англійський винахідник Уатт представив свій варіант автомобіля, який розвивав швидкість на прямій дорозі до п’ятнадцяти кілометрів на годину. 1790-му році американець Натан Рід представив свою модель парового автомобіля. Інший американець Олівер Еванс створив ще чотирнадцять років автомобіль-амфібію.

У дев’ятнадцятому столітті, отримавши широке поширення, машини з паровим двигуном використовувалися для перевезення людей. Керуючий нею людина називався водієм, той же, хто розпалював паровий казан, називали шофером. Слід зазначити, що автомобілі безліч разів удосконалилися, але залишалися для експлуатації дуже незручними. Найвідомішими автомобілями другої половини дев’ятнадцятого століття були «Реверанс» і «Мансель». Їх швидкість не перевищувала тридцяти п’яти кілометрів. Ці машини називають провісниками перших справжніх автомобілів.

Олівер Еванс створив перший автомобіль-амфібію

Вже після появи двигунів внутрішнього згоряння, ентузіасти та шанувальники автомобілів з паровими двигунами продовжили їх використання, провівши ряд удосконалень. Вдалося зменшити час запуску двигуна до шістдесяти секунд. Відомо, що до сорокових років двадцятого століття Європа і США продовжувала випускати автобуси і вантажівки з паровими двигунами, які відрізнялися малошумність і плавністю ходу.

Якими були перші автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння

Винахідником двигуна внутрішнього згоряння вважається Е. Ленуар, який у 1860-му році вперше створив двигун, в якому паливо спалювалося усередині циліндра двигуна. Це винахід зіграло найважливішу роль в автомобілебудуванні. Вперше машина з таким двигуном з’явилася в 1886-му році. Її творець – Р. Даймлер. Через кілька місяців світ познайомився з триколісним автомобілем К. Бенца. Поступово нові машини стали витісняти більш громіздкі авто з паровими двигунами. Таким чином, 1886-ий рік офіційно визнаний роком народження автомобіля.

Е. Ленуар - винахідник двигуна внутрішнього згоряння

Через дев’ять років після винаходу та оформлення патенту на перший автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння, Р. Даймлер зумів запустити в серійне виробництво функціональну машину «Даймлер». Карл Бенц теж не відставав і почав промислове виробництво свого «дітища». Так почалося масове виробництво автомобілів. У 1892-му році з’явилася машина, побудована Р. Фордом, але тільки через одинадцять років він приступив до її серійного виробництва.

Перші серійні автомобілі «Даймлер»

З 1894-го року почали проводитися автомобільні гонки, які в свою чергу теж вплинули на розвиток автомобілебудування. Так, на перших влаштованих гонках максимальна швидкість авто сягала двадцяти чотирьох кілометрів, через п’ять років вона досягла сімдесяти кілометрів, а ще через п’ять років – ста кілометрів у годину. Вже з 1900-го року почали випускатися спеціальні гоночні машини.

Перший автомобіль в Росії

Перший російський автомобіль з’явився в Петербурзі в 1896-му році. Сам екіпаж був побудований фірмою «Фрезі і К°» і нагадував іноземну конструкцію з деякими вдосконаленнями, а саме – відрізнявся наявністю гумових шин і міцною витонченою обробкою. Двигун до автомобіля побудували на Санкт-Петербурзькому заводі гасових і газових двигунів Е. Яковлєва. Вартість авто прагнули зробити такий, щоб російський автомобіль міг конкурувати за ціною з аналогічними представниками Європи.

Перший російський автомобіль фірми «Фрезі і К°»

Вперше цей двомісний екіпаж з бензиновим двигуном (машину Яковлєва і Фрезі) представили на виставці у нижньому Новгороді. Відомо, що рівною мостовий автомобіль міг розвивати швидкість до двадцяти верст на годину, при цьому заправки вистачало на десять годин руху.

Презентація першого вітчизняного автомобіля «Фрезі і К°» в Нижньому Новгороді

Ідея створення першого російського автомобіля виникла ще в 1893-му році на Всесвітній Колумбовой виставці, де були представлені двигуни Яковлєва та екіпажі Фрезі. Втілення ідеї створення автомобіля і було представлено через три роки на Нижегородської виставці.

Самий перший автомобіль в світі

Нікола Жозеф Кюньо вважається людиною, який створив перший у світі автомобіль. Це сталося у 1769-му році у Франції. Щоб забезпечити машині рух, необхідно було наповнити котел водою і розпалити під ним багаття, так як власної топки в ній не було. Інженер виконував замовлення французьких військових, а саме – військового міністра Етьєна Франсуа. Планувалося використовувати винахід Кюньо для транспортування артилерійських гармат.

Прототип сучасного автомобіля їздив на пару

Автомобіль зовні нагадував віз, але її рух здійснювався за допомогою не коней, а парового двигуна. При максимальній швидкості не більше п’яти кілометрів на годину, вона володіла вантажопідйомністю до п’яти тонн.

Під час проведення випробувань, відбулося кілька нещасних випадків, і проект був закритий. Мінуси автомобіля – неефективна гальмівна система, необхідність в частих зупинках для розпалювання топки, швидке падіння тиску в котлі.

У самого першого автомобіля були серйозні проблеми з гальмами

А сучасні автомобілі вражають рекордами швидкості. Наприклад, деякі спорт-кари розігнатися від нуля до сотні всього за 2,78 секунд. На сайті bestfacts.com.ua є докладна стаття про найшвидших автомобілях.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: