Старовинні зарослі плющем замки вражають величчю, справляють незабутнє враження. Такі історичні споруди є в багатьох країнах Європи. Серед них — найстаріші й самі оригінальні.

Замок Мон-Сен-Мішель в Нормандії, Франція

Найцікавіші замки Європи

Старовинні замки вражають своєю красою, величчю і практичністю. Вони будувалися не тільки для демонстрації багатства свого власника, а ще і як оборонні споруди. Навіть при тривалої облоги замків, життя там не припинялася. Майже кожен пам’ятник архітектури став частиною місцевих легенд, за деякими закріпилася слава незвичайного місця, в якому мешкають привиди.

Німеччина пишається замком Райхсбург з тисячолітньою історією. У свій час, це була резиденція короля Конрада III. В кінці сімнадцятого століття він був майже повністю зруйнований, однак у дев’ятнадцятому його відновив місцевий бізнесмен.

Найдавніший у Німеччині замок Райхсбург стоїть на високому пагорбі

Австрійський замок Гохостервитц, підносячись на сто шістдесят метрів над місцевістю, немов і сьогодні невсипно стежить за своїми володіннями. Він відноситься до дев’ятого століття. Це середньовічна споруда чудово виглядає і з відстані тридцяти кілометрів.

Найдавніший замок Гохостервитц більше тисячі років прикрашає зелений пагорб

Над озером Блед на стометрової скелі ніби нависає Бледський замок. З вікон цього історичного словенського будови відкривається чудовий вид. Відомо, що замок у свій час був резиденцією Йосипа Броз Тіто, а ще раніше – резиденцією королівської династії.

З вікон Бледского замку відкривається шикарний вид на озеро

Замок-фортеця Хоеншвангау знаходиться в Німеччині. Його побудували лицарі у дванадцятому столітті. Він служив резиденцією кільком правителям, в тому числі і Людовика II. У цьому замку бував відомий композитор Ріхард Вагнер.

Самі оригінальні замки

Відвідування замків завжди вражає. Здається, що ти потрапив у казку або знімався в кіно про лицарів та прекрасних принцес. Є замки зовсім оригінальні, несхожі на ті, які ми звикли бачити у фільмах або ілюстраціях книг.

Пред’ямський замок інакше як нестандартним і неповторним не назвеш. Він у буквальному сенсі висічений із скелі. Ліве крило висікли на початку дванадцятого століття, праве і середню частину завершили вже в шістнадцятому. У кінці двадцятого століття замок відреставрували, повернувши його первозданний вигляд.

Дивовижний Пред'ямський замок в печері в Словенії

Хто не чув про Ластівчиному гнізді? Цей замок – перлина і візитна картка Криму. Він височить на Аврориній скелі, об яку розбиваються величезні хвилі. Його романтизм, загадковість і в той же час витонченість сприяли тому, що в замку знято кілька художніх фільмів.

Замок Ластівчине Гніздо - найпрекрасніше місце на чорноморському узбережжі

Поряд з узбережжям Нормандії є штучний острів Mont Saint-Michel, на якому побудований середньовічний французький замок. Його особливість у тому, що це діючий монастир.

Самі старі замки

Замки почали будувати в Європі з десятого століття. Всі вони схожі по плануванню, так як є фортифікаційними спорудами. Зазвичай замки оточували ровом, який наповнювався водою.

Одним з найстаріших будівель вважається величезний Dover замок. Деякі його будови з’явилися близько двох тисяч років тому – це два маяка, правда, до наших днів зберігся тільки один. Вже в десятому столітті до маяка прибудовано церкву, а в одинадцятому столітті поряд побудували головну вежу, обнесли всі будови оборонною стіною.

Англійська Dover замор вражає лаконічними формами

Ще один старовинний замок знаходиться в Чехії. Мова про Празькому замку. Відомо, що його перша башта була побудована аж у 879-му році. Вражає не тільки вік, але ще й величезна площа замку.

Празький замок сьогодні вабить туристів зі всієї Європи

Кисимул – так називається замок, побудований на острові поблизу Барри в одинадцятому столітті. Як підтверджують археологічні розкопки, перше будова було зруйновано. Знов його відбудували вже в п’ятнадцятому столітті. У замку є джерело прісної води, а це дуже важливо при облозі. Кисимул не був захоплений жодного разу, що зробило його по-своєму унікальним.

Кисимул - замок, який жодного разу не був захоплений ворогом

Самий незвичайний замок в світі

Самим незвичайним, можна сказати казковим, є Замок Нойшванштайн. Його називають замком у хмарах. У Німеччині – це одна з найцікавіших пам’яток. Назва перекладається як «нова лебедина скеля».

Замок Нойшванштайн має казковий вигляд

Будівництво велося в дев’ятнадцятому столітті. Відомо, що при створенні мультфільму про сплячу красуню, всесвітньо відомий мультиплікатор Дісней створив замок головної героїні мультфільму схожим на Замок Нойшванштайн. Схожість – вражаюча.

Монархи частіше воліють жити не в замках, а в палацах. Королівський палац у Стокгольмі будували без малого 57 років. На сайті є стаття з цікавими фактами про найбільших палацах у світі. у продовженні теми про дивно незвичайних пам’ятки, запрошує вас познайомитися з покинутим місцями, від яких захоплює дух.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: